Różnice wartości energetycznych na etykiecie opony Dunlop SP Sport Bluresponse

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 15/12/2014 : Mam pytanie bo kupilem Dunlopy SP Sport Bluresponse i na etykiecie sa wartosci energetyczne jak i efektywnosc paliwowa z notą C u was widzialem i na stronie producenta oceny A oraz B (z notami C też takie były)
moje pytanie jest nastepujace czym one sie roznia czy jest jakas istotna wartosc cenowa czy inne mieszanki gumy, czy wartosci wraz ze uplywem lat sa jakos zmieniane?
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 15.12.2014 : Witamy w rezulteo!Dziękujemy za to pytanie.
Po pierwsze, noty na etykietach różnią się w zależności od rozmiaru opony. I tak, dla Dunlop Sport Bluresponse, wartość energetyczna będzie miała np. notę B dla rozmiaru 205 55 R16 91V a notę C dla 185 65 R14 86H.
Teoretycznie dla identycznego rozmiaru (w tym, co ważne, dla takiego samego indeksu nośności i prędkości), etykiety nie powinny się różnić.
Czy na pewno sprawdzałeś etykiety opon o identycznych wymiarach?Prosimy o zadanie dalszych pytań jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości.
Więcej informacji z branży opon oraz różnych ciekawostek ze świata motoryzacji udostępniamy na Twitterze oraz na Facebooku. Zapraszamy!
Pozdrawiamy,
Ekipa rezulteo