Różnice wartości energetycznych na etykiecie Dunlop Sport Bluresponse c.d.

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 16/12/2014 : Co do różnic energetycznych na etykiecie dunlop sport bluresponse to tak sprawdzałem dla identycznych rozmiarów jednak są to chyba dwa typy opon może źle sprecyzowalem pytanie , na stronie producenta opon dunlop znalazłem takie porównanie
http://www.dunlop.eu/dunlop_plpl/m/tires/tire-finder/eu-variation/index.jsp?component=135028
mam nadzieję że link się otworzy jednak chciałbym wiedzieć czym one się różnią że niby takie same opony ale jednak inne noty i wartości i jak to wygląda cenowo np z zamawianiem od producenta czy są jakieś istotne różnice bo raczej bieznikowanie nie wchodzi w grę bo chciałem dostać te z lepszymi notami a dostałam z gorszymi i nie wiem za bardzo o co chodzi bo zapłaciłem potrawie 1200zl a opony są z tego roku z ok 40 tygodnia
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 16.12.2014 : Witamy ponownie!Niestety mamy za mało informacji by stwierdzić, że rzeczywiście noty na etykietach nie są takie same. Jeżeli pojawiają się takie wątpliwości to najlepiej zapytać u źródła - w tym wypadku należy zwrócić się do producenta opony (np. wysłać pytanie przez formularz kontaktowy na stronie Dunlop).
Może się zdarzyć, że dana opona jest oznaczona gwiazdką - oznacza to, że została wyprodukowana specjalnie do danego modelu samochodu.
Czasami też może dojść do zwykłej pomyłki na stronie internetowej. W każdym razie prosimy o zwrócenie się bezpośrednio do producenta, który na pewno będzie umiał odpowiedzieć na to pytanie. Pozdrawiamy!
Ekipa rezulteo