Informacje na etykietach ułatwiają porównywanie opon i umożliwiają dokonanie najlepszego wyboru

Jak dobrać opony?

Jak dobrać najlepsze opony do swoich potrzeb? Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy wymianie ogumienia. Jaki profil opony wybrać? Jakie opony 4x4 kupić? W jakich warunkach zwykle jeździsz samochodem? Na co zwrócić uwagę przy wyborze marki i właściwości użytkowych opony? Opony zimowe czy całoroczne? Czy mogę zmienić rozmiar stosowanych opon? Jak zadbać o komfort jazdy? Nawet jeśli kompletnie nie znasz się na oponach, nasz wskazówki pozwolą Ci wybrać najlepsze ogumienie!

Jakie opony wybrać na zimę – zwykłe zimowe, nordyckie, z kolcami czy całoroczne?

Zima za pasem, a Ty wciąż zastanawiasz się jakie opony zamontować w swoim samochodzie? Niezależnie od tego, czy musisz jeździć po śniegu, lodzie, czy po nawierzchni śliskiej od marznącego deszczu, opony zimowe to niezbędny element wyposażenia zapewniający bezpieczną jazdę w niedogodnych warunkach pogodowych. Dowiedz się jakie opony najlepiej pasują do Twojego stylu i warunków jazdy: zwykłe zimowe, nordyckie, z kolcami czy całoroczne – z pewnością wybierzesz coś dla siebie!

2-czy-4-opony-zimowe

2 czy 4 opony zimowe?

Zima za pasem, zatem przymierzasz się do wymiany opon, aby lepiej przygotować swój samochód do trudnych warunków pogodowych jak śnieg, mróz czy oblodzenie. Zastanawiasz się czy naprawdę trzeba założyć 4 opony zimowe... A może wystarczą tylko 2 z przodu, a na tylnej osi można zostawić opony letnie? Przeczytaj nasze porady, aby dowiedzieć się, jak zapewnić maksymalną przyczepność i sterowność samochodu w warunkach zimowych.

Opony symetryczne, asymetryczne czy kierunkowe – jaki bieżnik wybrać?

Przymierzasz się do zakupu opon, ale nie wiesz jaki bieżnik wybrać – symetryczny, asymetryczny, a może kierunkowy? Pamię...

samochodu-terenowego

Jakie opony 4x4 wybrać do samochodu terenowego?

Posiadasz samochód terenowy i zastanawiasz się na tym jakie opony 4x4 wybrać? Istnieją różne rodzaje opon do różnych zastosowań. Poznaj kategorie opon 4x4 i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy ich zakładaniu.

Czy znasz poszczególne rodzaje opon?

Pewnie momentami trudno Ci zorientować się w rozbudowanej ofercie sprzedawców opon? Nic dziwnego, istnieje przecież tyle rodzajów ogumienia o różnych parametrach, przeznaczonych do użytku w konkretnych warunkach pogodowych i typach pojazdów. Proponujemy Ci przeczytać nasz poradnik, który z pewnością pomoże Ci w doborze najwłaściwszych opon do Twojego samochodu.

dowod-rejestracyjny-zakup-opon

Jak wybrać odpowiedni rozmiar opon posługując się dowodem rejestracyjnym samochodu?

Stoisz przed decyzją o zakupie nowych opon ale nie wiesz jaki rozmiar wybrać ? Nic prostszego! Skorzystaj z usług rezult...

Hałas toczenia i nierówności na drodze a komfort jazdy

Hałas toczenia opon i nierówności na drodze a komfort jazdy

Przy wyborze opon najczęściej zwracamy uwagę na czynniki takie jak bezpieczeństwo, cena czy zużycie paliwa, a także dopasowanie do stylu jazdy i modelu posiadanego samochodu. Czy myślimy też o komforcie jazdy? Rzadziej, a dobór opon ma na niego spory wpływ.

Wybór marki najlepiej pasującej do potrzeb

Która marka opon najlepiej pasuje do moich potrzeb?

Biorąc pod uwagę mnogość dostępnych na rynku marek, od słabiej znanych aż po najbardziej renomowane, wybór odpowiedniego ogumienia nastręcza nie lada trudności, zarówno przy pierwszym zakupie, jak i w razie chęci sprawdzenia nowych modeli. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o poszczególnych grupach marek. Mamy nadzieję, że pozwoli Ci to wybrać opony najlepiej pasujące do Twoich potrzeb.

4 żelazne zasady prawidłowego doboru opon

4 żelazne zasady prawidłowego doboru opon

Jakie opony będą pasować do mojego samochodu? Jak prawidłowo dobrać opony? Oto najważniejsze pytania, jakie nasuwają się...

Dwie podstawowe zasady wyboru bezpiecznych zamienników opon

Dwie podstawowe zasady wyboru bezpiecznych zamienników opon

Zbliża się pora pierwszej wymiany opon w Twoim nowym samochodzie. Z pewnością zastanawiasz się, co teraz zrobić – kupić takie same opony, jak oryginalne, czy może wypróbować inny model ogumienia?

Podobne tematy