Wszystko o oponach: charakterystyka i właściwości

Opony od A do Z

Ciekawi Cię, jak produkuje się opony, czym charakteryzują się różne ich modele oraz jakie stosuje się w tym celu technologie? Dowiedz się wszystkiego o całym cyklu życia ogumienia: od procesu produkcji, poprzez etap użytkowania aż po ostateczny recykling. Przeczytaj o różnych typach bieżników: symetrycznych, asymetrycznych i kierunkowych. W tym dziale dowiesz się wszystkiego o oponach!

Opony symetryczne, asymetryczne czy kierunkowe – jaki bieżnik wybrać?

Przymierzasz się do zakupu opon, ale nie wiesz jaki bieżnik wybrać – symetryczny, asymetryczny, a może kierunkowy? Pamiętaj, że typ bieżnika wpływa na zachowanie opon w różnych warunkach drogowych. Dowiedz się więcej o zaletach i wadach różnych rodzajów bieżników i wybierz taki, który najlepiej sprawdzi się w Twoim samochodzie.

Docieranie nowych opon

Docieranie nowych opon – co należy wziąć pod uwagę?

Tuż po zmianie opon auto zachowuje się nieco inaczej niż zwykle? Może nawet wydaje Ci się, że nowe opony zachowują się gorzej od starych? Nie ma w tym nic dziwnego – niemal wszystkie nowe opony wymagają dotarcia. Dowiedz się, jak długo trwa okres docierania w przypadku opon letnich, zimowych i kolcowanych oraz jak należy w tym czasie jeździć.