Parametry opon: hamowanie na mokrej nawierzchni

Parametry opon

W tym dziale znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć, aby porównywać parametry opon. Naucz się odczytywać trzy parametry umieszczane na etykietach opon: zużycie paliwa, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas toczenia. W przypadku opon zimowych sprawdź oznaczenia M+S oraz 3PMSF potwierdzające przydatność do eksploatacji na ośnieżonej nawierzchni. Opór toczenia i komfort jazdy to kolejne parametry użytkowe, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru opon!

Opór toczenia – ważne kryterium oceny ułatwiające wybór opon

Cztery najważniejsze rzeczy, które trzeba wiedzieć o oporze toczenia, aby trafnie dobrać opony

Na pewno nie umknęła Twej uwadze ocena oporu toczenia zamieszczona na etykiecie każdej opony. Ale co ona właściwie oznacza i w jaki sposób może pomóc w wyborze odpowiedniego ogumienia? Dowiedz się, czym jest opór toczenia i jak wpływa on na zużycie paliwa.

Hałas toczenia i nierówności na drodze a komfort jazdy

Hałas toczenia i nierówności na drodze a komfort jazdy

Przy wyborze opon najczęściej zwracamy uwagę na czynniki takie jak bezpieczeństwo, cena czy zużycie paliwa, a także dopasowanie do stylu jazdy i modelu posiadanego samochodu. Czy myślimy też o komforcie jazdy? Rzadziej, a dobór opon ma na niego spory wpływ.

Ocena wydajności ogumienia

Jak ocenić wydajność opon?

Musisz kupić nowe opony? Przekonasz się, że wcale niełatwo wybrać odpowiedni produkt z szerokiej oferty dostępnej na ryn...

etykiety-opon-wybór

Etykieta opony: 3 kryteria oceny wydajności, które pozwolą dokonać trafnego wyboru

Przed zakupem zazwyczaj trzeba porównać interesujące nas produkty. Porównanie to ułatwiają oceny przyznawane w trzech kategoriach: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz zewnętrzny hałas toczenia. Naucz się odczytywać etykiety opon i poznaj najważniejsze czynniki, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze.

oznaczenia opon zimowych

Czym różnią się opony zimowe z oznaczeniami M+S i 3PMSF?

Przymierzasz się do zakupu opon zimowych i chcesz upewnić się co do ich wydajności na śniegu, lodzie lub mokrej i zimnej nawierzchni? Ogumienie do jazdy w takich warunkach powinno zapewniać jak najlepszą przyczepność i trakcję. Przeczytaj, w jaki sposób oznaczenia M+S i 3PMSF mogą pomóc Ci dokonać właściwego wyboru.