Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Czym różnią się opony zimowe z oznaczeniami M+S i 3PMSF?

Przymierzasz się do zakupu opon zimowych i chcesz upewnić się co do ich wydajności na śniegu, lodzie lub mokrej i zimnej nawierzchni? Ogumienie do jazdy w takich warunkach powinno zapewniać jak najlepszą przyczepność i trakcję. Przeczytaj, w jaki sposób oznaczenia M+S i 3PMSF mogą pomóc Ci dokonać właściwego wyboru.
oznaczenia opon zimowych

Copyright @ www.istockphoto.com

Czy można polegać na oznaczeniu M+S?

Oznaczenie M+S (Mud & Snow, czyli po angielsku błoto i śnieg) jest standardowo zamieszczane na wszystkich oponach zimowych. Wskazuje ono, że bieżnik danej opony został zaprojektowany do jazdy po błotnistych i zaśnieżonych drogach. W związku z tym oznaczenie to można spotkać również na oponach 4x4, a nawet na ogumieniu całorocznym. Może być zapisywane na różne sposoby: M+S, M&S, MS, M/S itp.

W praktyce oznaczenie to jest stosowane dość dowolnie przez producentów ogumienia. Nie podlega żadnym normom i nie stanowi wiarygodnej gwarancji prawidłowego zachowania opon w warunkach zimowych.

Oznaczenie 3PMSF – jedyna gwarancja przydatności opon do użytku na śniegu

Oznaczenie 3PMSF (Three Peak Mountain Snowflake) z symbolem płatka śniegu na tle trzech szczytów górskich potwierdza skuteczność danych opon na zaśnieżonej nawierzchni. Aby uzyskać to oznaczenie, opony muszą przejść rygorystyczne testy pozwalające ocenić trakcję na śniegu.

Oznaczenie 3PMSF stanowi zatem wiarygodną gwarancję wydajności, na której można opierać się przy wyborze ogumienia. Opony zgodne z normą 3PMSF są zazwyczaj droższe od zwykłych opon z oznaczeniem M+S, ponieważ ich budowa, rowki bieżnika oraz skład mieszanki gumowej zostały specjalnie zaprojektowane pod kątem warunków zimowych.

Porada rezulteo:

Jeżeli szukasz opon zimowych zapewniających bezkompromisową wydajność w warunkach zimowych, a zwłaszcza podczas jazdy na śniegu, postaw na oznaczenie 3PMSF.

Chcę znaleźć opony zimowe

Czy ta informacja była pomocna?

Więcej na ten temat

Podobne tematy

Muszę kupić nowe opony

Muszę kupić nowe opony

Przymierzasz się do zakupu opon? Czy znasz wszystkie możliwości zakupu opon w najlepszej cenie: w Internecie, w salonie samochodowym, u dealera itd. Poznaj zasady montażu i dostępne opcje: wymiana dwóch lub czterech opon, geometria, pompowanie azotem itd. Dobierz odpowiedni rodzaj opon do swojego samochodu (terenowy, osobowy, sportowy itd.) i zakładanego sposobu użytkowania: opony letnie, zimowe, całoroczne, runflat itd.

Najważniejsze informacje o oponach zimowych

Opony zimowe to podstawa bezpiecznej jazdy w warunkach zimowych