Porównaj opony i znajdź je w najlepszej cenie!

Montaż opon z dojazdem do klienta: jak to działa?

Z pewnością słyszeliście już o możliwości montażu opon w wybranym punkcie odbioru. Usługa ta polega na dostarczeniu i montażu u klienta. Zdobądź praktyczną wiedzę na temat tej usługi. Czy warto? Przeczytaj i oceń sam.
Montaż opon u klienta

Jak wygląda montaż opon z dojazdem do klienta, czy warto skorzystać ? © rezulteo

Wymieniasz opony kiedy i gdzie zechcesz

Montaż opon z dowozem to usługa polegająca na montażu kupionych opon bezpośrednio u Ciebie lub w innym wskazanym miejscu. Jest oferowana przez niektóre sklepy z ogumieniem i warsztaty, które na pierwszym miejscu stawiają komfort swoich klientów.

Jak działa ta usługa montażu opon u klienta?

1. Kup opony!

Wybrałeś już opony dostosowane do Twojego auta i teraz chcesz je kupić. Na tym etapie decydujesz się na opcję montażu w punkcie odbioru: u Ciebie, w pracy, gdziekolwiek zechcesz, o ile tylko usługa obejmuje dany obszar.

2. Umów się na spotkanie z monterem!

Po podaniu informacji dotyczących samochodu, opon i danych kontaktowych, monter porozumie się z Tobą, by ustalić miejsce, datę i godzinę spotkania.

3. Dostawa i montaż w odbędą się umówionym miejscu

Furgonetka ze sprzętem do montażu opon wyrusza w drogę, by dostarczyć i założyć nowe opony u klienta.

Opony zakłada fachowiec w wybranym punkcie odbioru, a za usługę płaci się na miejscu, po założeniu ogumienia. Warto zapytać o dostępne metody płatności przy umawianiu się na spotkanie, ponieważ nie wszyscy serwisanci akceptują karty płatnicze.

Upewnij się, że wokół pojazdu jest wystarczająca ilość miejsca dla furgonetki i sprzętu. Warto również sprawdzić prognozę pogody!

Etapy montażu ogumienia 

Jak wygląda furgonetka mobilnego serwisu opon, która przyjeżdża do klienta? To odpowiednio przystosowany pojazd wyposażony w specjalistyczny sprzęt. W środku znajdują się:

 • zamówione opony;
 • podnośniki samochodowe;
 • montażownica do opon;
 • kompresor do pompowania kół samochodowych;
 • wyważarka do opon.
Montaż opony u klienta, źródło

© fr.fotolia.com/rezulteo.com 

Fachowiec zdejmuje stare opony i zakłada nowe, przestrzegając tych samych procedur co w stacjonarnym warsztacie samochodowym lub zakładzie wulkanizacyjnym:

 • samochód jest podnoszony na podnośniku;
 • montażownica oddziela oponę od felgi;
 • nowa opona jest osadzana na feldze;
 • po napompowaniu sprawdzane jest ciśnienie w oponie;
 • na koniec każda opona jest wyważana.

Należy zaplanować 30 minut na montaż dwóch opon i 50 minut na komplet ogumienia w samochodzie osobowym.

Mobilny serwis opon

© rezulteo

Cena montażu opon z dojazdem do klienta

Co uwzględnia usługa montażu na miejscu u klienta? U większości sprzedawców oferujących tę usługę cena montażu w punkcie odbioru obejmuje:

 • robociznę;
 • wymianę wentyli (za wyjątkiem wentyli elektronicznych);
 • wyważenie;
 • koszt dojazdu (niektóre sieci oferują go w cenie);
 • odbiór starych opon.

W zależności od rozmiaru felgi, cena montażu u klienta waha się od 10 do 30 zł za oponę. W przypadku niektórych pojazdów, takich jak Hummer, Porsche czy Ferrari, usługa jest droższa, ponieważ wymaga specjalistycznych narzędzi.

Koszt samego dojazdu zaczyna się zwykle od 50 zł i jest doliczany do ceny montażu.

Kto oferuje montaż opon u klienta?

Jeśli uważasz, że montaż opon z dojazdem do klienta to rozwiązanie dla Ciebie, możesz kupić opony u sprzedawców, którzy oferują taką usługę, np. w sieci warsztatów Opony Express.

Istnieją również liczne niezależne serwisy, które oferują dostawę opon z montażem w punkcie odbioru. Sprawdź, czy lokalne przedsiębiorstwa świadczą takie usługi.

Czy ta informacja była pomocna?

Podobne tematy

Muszę kupić nowe opony

Muszę kupić nowe opony

Przymierzasz się do zakupu opon? Czy znasz wszystkie możliwości zakupu opon w najlepszej cenie: w Internecie, w salonie samochodowym, u dealera itd. Poznaj zasady montażu i dostępne opcje: wymiana dwóch lub czterech opon, geometria, pompowanie azotem itd. Dobierz odpowiedni rodzaj opon do swojego samochodu (terenowy, osobowy, sportowy itd.) i zakładanego sposobu użytkowania: opony letnie, zimowe, całoroczne, runflat itd.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o montażu opon

Jak zamontować opony w warsztacie samochodowym?

Gdzie kupić i zamontować opony

Poznaj wszystkie dostępne możliwości zakupu i montażu opon i znajdź najbardziej odpowiednią dla siebie dzięki naszym poradom!

Kontynuując nawigację na stronie akceptujesz, że będziemy wykorzystywać pliki Cookies do udoskonalania doświadczeń użytkownika oraz statystyk. Więcej informacji na temat naszej polityki prywatności znajdziesz w regulaminie.