Jak zamontować opony w warsztacie samochodowym?

Wszystko, co trzeba wiedzieć o montażu opon

Przymierzasz się do montażu, rotacji lub wymiany opon letnich na zimowe czy odwrotnie? Dowiedz się, jak prawidłowo zamontować opony w warsztacie samochodowym lub we własnym garażu. Sprawdź, jak przygotować się do wymiany opon, na której osi je zamontować, dowiedz się więcej o geometrii i wyważaniu kół i poznaj zasady montażu opon specjalnych.

Upewnij się, czy Twoje koła są dobrze wyważone!

Geometria i wyważenie kół gwarancją bezpiecznej jazdy

Podczas jazdy czujesz uciążliwe drgania szczególnie wyraźne na kierownicy? Masz wrażenie, że samochód ściąga w lewo lub w prawo? Opony zużywają się nieregularnie – bieżnik jest miejscami znacznie mocniej wytarty? To typowe oznaki nieprawidłowego wyważenia kół lub źle wyregulowanej geometrii. Dowiedz się, jak rozpoznać te nieprawidłowości i co w takim przypadku zrobić.

gdzie-i-jak-montować-opony-runflat

Błędy, jakich należy się wystrzegać przy montażu opon runflat

Myślisz o wyposażeniu swojego auta w opony typu runflat? Warto to rozważyć z uwagi na ich liczne zalety: możliwość dalszej jazdy po przebiciu opony (do 80 km przy maksymalnej prędkości 80 km/h), brak konieczności wymiany koła w niewygodnych lub niebezpiecznych warunkach itd. Pamiętaj jednak, że ze względów technicznych opony takie wymagają montażu w specjalistycznym warsztacie. Dowiedz się więcej na temat specyfiki i montażu opon runflat.

Czy można stosować różne opony?

Czy można stosować różne opony?

Zamontowanie dwóch różnych opon, czy to na tej samej osi, czy parami na przedniej i tylnej, może w istotny sposób wpłyną...

Montaż opon u klienta

Montaż opon z dojazdem do klienta: jak to działa?

Z pewnością słyszeliście już o możliwości montażu opon w wybranym punkcie odbioru. Usługa ta polega na dostarczeniu i montażu u klienta. Zdobądź praktyczną wiedzę na temat tej usługi. Czy warto? Przeczytaj i oceń sam.

Zasady montażu opon

W sprawie montażu opon najlepiej zaufać profesjonalistom

Musisz wymienić jedną lub więcej opon w samochodzie? Zgłoś się do swojego mechanika lub wyspecjalizowanego warsztatu – montaż opon wymaga fachowej wiedzy i umiejętności. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby poznać wszystkie zasady montażu obowiązujące przy wymianie jednej lub dwóch opon.