TPMS – system kontroli ciśnienia w oponach

Stopień zużycia opon

Kompletny zestaw informacji o TPMS, czyli systemie kontroli ciśnienia w oponach. Naucz się prawidłowo interpretować ostrzeżenia wyświetlane na desce rozdzielczej, aby w odpowiednim momencie sprawdzić stan napompowania opon. Dowiedz się, jaki czujnik ciśnienia zamontowano w Twoim aucie i jak należy o niego dbać. Sprawdź, jakie pojazdy powinny obowiązkowo być wyposażone w taki system i dlaczego.

montaż-opon-o-różnym-stopniu-zużycia

Czy można jeździć na oponach o różnym stopniu zużycia?

Pękła Ci opona i zastanawiasz się, czy można wymienić tylko jedną? Masz dwie wytarte opony i nie wiesz, czy trzeba wymienić cały komplet? To naprawdę istotne pytania, ponieważ równomierne zużycie ogumienia ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące wymiany opon, aby dowiedzieć się, jak utrzymać optymalną sprawność pojazdu.

Trzy metody pomiaru zużycia opon

Trzy proste metody błyskawicznego pomiaru zużycia opon

Nie masz pewności, czy Twoje opony wciąż nadają się do użytku? Naucz się kontrolować ich stopień zużycia. To dziecinnie proste, a zarazem bardzo ważne, ponieważ „łyse” opony nie tylko zagrażają Twojemu bezpieczeństwu na drodze, ale też mogą narazić Cię na słony mandat.

Jak rozpoznać nietypowe zużycie opon?

Jak rozpoznać nietypowe zużycie opon i jak mu zaradzić?

Zastanawiasz się czy Twoje opony są w porządku, ponieważ guma wydaje Ci się mocniej wytarta w niektórych miejscach? Nie ...

Kiedy trzeba wymienić opony?

Kiedy trzeba wymienić opony?

Od dłuższego czasu jeździsz na tych samych oponach i zastanawiasz się, jak być pewnym, że pora na wymianę ogumienia? Czy opony wciąż są sprawne? Ile lat można używać tych samych opon? Naucz się rozpoznawać oznaki zużycia, które wskazują, że nadchodzi pora na wymianę ogumienia.

rotacja-opon-zużycie

Coroczna rotacja opon pozwala uniknąć przedwczesnego zużycia

Czy regularnie zamieniasz opony miejscami? To prosty sposób na zapewnienie równomiernego zużycia wszystkich czterech opon, dzięki czemu można dłużej jeździć na tym samym zestawie, a potem wymienić wszystkie opony naraz. Należy jednak przy tym przestrzegać kilku zasad, które zależą od typu bieżnika i rodzaju napędu w samochodzie.