Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 19/05/2016 : Witam
Mam dylemat przy wyborze opon, poszukuje opony do szybkiej i dynamicznej jazdy, w ciągu roku pokonuje około 30tyś km dlatego fajnie by było jakby była też komfortowa.
Na celowniku mam Dunlopa Bluresponse i Bridgestone Potenza Adrenaline RE002. Za pierwszym przemawiają etykietki czyli niskie spalanie, dobre właściwości po deszczu oraz głośność, czytałem jednak że mają dość miękkie ścianki co niekoniecznie sprzyja dynamicznej jeździe. Za drugimi przemawia w głównej mierze sportowy charakter jednak testów tej opony jak na lekarstwo.
Samochód to ford focus mk2 o mocy 170KM oraz 400NM
Co będzie lepsze i dlaczego?

Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 19.05.2016 :

Witamy w rezulteo!

Rzeczywiście Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 jest bardziej sportowa niż Dunlop BluResponse. Opona Dunlopa to porządna opon do samochodów kompaktowych i rodzinnych, ale nie najlepsza do sportowej jazdy.

W zakresie sportowego charakteru Andrenalin RE002 sytuuje się między modelem Turanza T001 (ogumienie do sedanów) oraz Potenza S001 (opona sportowa).

Więcej szczegółów na temat wrażeń z jazdy na oponach Potenza Adrenalin RE002 możesz przeczytać w naszej relacji z testów tych opon na torze w Ascarii.

Test opon Potenza Adrenalin RE002

Pozdrawiamy,

Serwis Rezulteo

Podziel się odpowiedzią na to pytanie, gdziekolwiek chcesz!

Pytania, które mogą Cię zainteresować:

  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź