Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 07/10/2014 : Witam,
Posiadam opony Pirelli P7 Cinturato 205/55/16 91H, niby jestem z nich zadowolony ale są wg mnie słabe mechanicznie, pękają na dziurach, dostają wybrzuszeń, z kompletu 4 nowych wymieniłem 2. Teraz planuję zakup nowego kompletu i moje pytanie brzmi, czy kupić opony ze zwiększonym indeksem, może XL? Czy takie opony są trwalsze, czy to wina mieszanki ECO? Jazda spokojna homologacja 91H. A6 C5 Avant 1.9 tdi.
Jaki model wybrać aby uniknąć tego typu przypadłości?
Pozdrawiam

Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 07.10.2014 :

Witamy,

Wspomniana opona letnia jest z najwyższej półki dlatego nic nie powinno się dziać, ale na odległość nic nie można odpowiedzieć co się mogło stać i co zawiniło. W takich sytuacjach zalecamy kontakt ze sprzedawcą albo z producentem na przykład w formie reklamacji.
Nie wiemy czy chodzi o opony letnie czy o opony zimowe, ale wnioskując po modelu Pirelli chyba chodzi o opony letnie.
Rozmiar opon homologowanych można zweryfikować na naszej stronie. Jeśli chodzi o indeksy to można je zwiększać natomiast jeżeli są równe tym homologowanym przez producenta to nie powinno być żadnego problemu z nimi.
Opony posiadające oznaczenie XL (wzmacniane) są przeznaczone do pojazdów, które przewożą ciężkie rzeczy (np. samochody dostawcze, busy) bądź do aut z bardzo mocnymi silnikami.
Wybór opon zależy od posiadanego budżetu. Nasze opinie są zawarte w opisach opon w zakładce „testy opon”, gdzie są przedstawione w formie gwiazdek jak i bardziej szczegółowo opisanych not w formie od 1 do 10, które są średnią ważoną z wielu testów.
Przy wyborze opon ważne jest też po jakich drogach jeździmy i czego oczekujemy od nich. Aby ułatwić wybór po lewej stronie na liście rezultatów po wpisaniu rozmiaru nasza ekipa przygotowała filtry, które pozwalają dokonać pierwszej selekcji. Na pewno pomocne też będzie ustawienie odpowiednich widełek cenowych.
Zachęcamy do poszukiwań w rezulteo jak i porównania cen.

Pozdrowienia,

Ekipa rezulteo

Podziel się odpowiedzią na to pytanie, gdziekolwiek chcesz!

Pytania, które mogą Cię zainteresować:

  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź