Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 16/04/2015 : Witam. Chciałem się dowiedzieć jakie opony polecą Państwo do samochodu Ford Mondeo ST220. Wiadomo spora moc na jednej osi, styl jazdy mieszany, bywa ze auto jeździ spokojnie bo służy na dojazdy do pracy, bywa że wymagam od niego maksymalnej przyczepność, co ważne, również na mokrej nawierzchni. Byłem już praktycznie zdecydowany na Dunlop sport maxx RT jednakże odradzono mi ją ze względu na bardzo szybką ścieralność, co w sumie pokrywa się z opiniami na forach. W zamian za Dunlopa zaproponowano mi oponę Hankook Ventus V12 evo2 . Szczerze powiedziawszy boję się trochę tej opony ze względu na pochodzenie producenta oraz podzielone opinie użytkowników odnośnie zachowania opony na mokrej nawierzchni. Zastanawiam się czy nie wybrać jednak opony Goodyear efficientgrip performance lub Pirelli p zero nero GT ewentualnie coś od Bridgestone. Co według Państwa będzie najlepszym wyjściem ? Rozmiar opony to 225/40/R18. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 16.04.2015 :

Dzień dobry,

Dziękujemy za to pytanie. Jest ono bardzo szczegółowe, dlatego spędziliśmy trochę czasu nad odpowiednią odpowiedzią.
Dunlop Sport Maxx RT jest świetną oponą, ale rzeczywiście bardzo szybko się ściera. To dość logiczne biorąc uwagę przyczepność, jaką oferuje. Jeśli szuka Pan czegoś trwalszego, to na pewno nie radzilibyśmy Hankook Ventus V12 Evo2. W testach wypada znacznie gorzej jeśli chodzi o komfort jazdy, minimalnie gorzej jeśli chodzi o bezpieczeństwo, a z trwałością i oszczędnością energetyczną jest jeszcze gorzej niż w Dunlopie.

Goodyear EfficientGrip Performance wydaje nam się w tym wypadku najlepszym wyborem. Jest dużo bardziej oszczędna, a także trwalsza. Świetna jeśli mówimy o bezpieczeństwie, w tym o przyczepności i odporności na aquaplaning. Komfortowa.

Nie możemy zbyt dużo powiedzieć o tym modelu Pirelli ponieważ nie dysponujemy jej testami. W etykietach wypada przeciętnie. Poziom oszczędności jak przy Hankooku.

Nie bardzo jest co polecić u Bridgestone w tym rozmiarze i o takich osiągach.
Jeszcze ewentualnie prosimy rzucić okiem na Pirelli Cinturato P7. Ta opona jednak bardziej się będzie nadawać do tej codziennej jazdy.

Pozdrawiamy,
Ekipa rezulteo

Podziel się odpowiedzią na to pytanie, gdziekolwiek chcesz!

Pytania, które mogą Cię zainteresować:

  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź