Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 28/11/2014 : Chcę kupić najcichsze i najbardziej komfortowe opony do Mercedesa E320 (W211) w rozm 225/55R16 W, reszta kryteriów schodzi na dalszy plan.
Tylko czy lepiej wybrać opony z homologacją Mercedesa (MO) – najcichsze jakie udało mi się znaleźć mają podane 70dB, czy wybrać takie, które mają określony niższy poziom hałasu na etykiecie – tutaj właśnie myślałem o GoodYear EfficientGrip Performance, gdzie producent podaje 68dB – ale nie mają homologacji MO?

Odpowiedź udzielona przez użytkownika, dn. 28.11.2014 :

Kupiłem te goodyear’y do Avensis, robione w Polsce, głośniejsze niż chińskie Kenda sp-1. Chyba, że sprzedali jakieś nalewki bo nie miały kolorowych linii. Dziwny odcień miała też naklejka – jakby w drukarce zabrakło jakiegoś koloru…

_______

Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 28.11.2014 :

Witamy ponownie!

Dziękujemy za precyzyjne informacje.

Polecamy zapoznać się z naszym symulatorem etykiet. To narzędzie zaprojektowaliśmy specjalnie dla ułatwienia wyboru opon według trzech wartości podanych na etykietach. Po wyborze opcji „hałas” będzie mogł Pan sprawdzić różnice pomiędzy np. 68dB a 70dB.

Jak już mówiliśmy, polecamy zajrzeć również pod ten link: opony do Mercedesa E320 4matic i kliknąć w „Zobacz opony” po prawej stronie. Na następnej stronie pojawi się lista opon, prosimy wtedy zmienić filtr „komfort” na maksymalną wartość.
Jeśli chodzi o oznaczenie MO to niekoniecznie będzie ono miało duży wpływ czy to na komfort czy na hałas podczas jazdy

Komfort i hałas to czynniki trudne do ocenienia, jednak możemy również polecić Panu następujące opony: Michelin Primacy 3, która otrzymała wysokie noty jeśli chodzi o komfort oraz Continental ContiPremiumContact 5.
Jeżeli potrzebuje Pan innych informacji, prosimy o dalszy kontakt.

Serdecznie pozdrawiamy!
Ekipa rezulteo

_______

Odpowiedź udzielona przez użytkownika, dn. 28.11.2014 :

Podaję dokładne parametry mojego auta: Mercedes E320 4Matic (sedan) 2004r. (benzyna)

_______

Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 28.11.2014 :

Witamy,

Dziękujemy za to pytanie. 
Niestety nie jesteśmy pewni jaką wersję pojazdu Pan posiada: Mercedes E320 W211 może być albo sedanem albo kombi. 
Prosimy więc o podanie tej informacji abyśmy mogli udzielić precyzyjnej odpowiedzi.

Jeśli chodzi o komfort i hałas to są to czynniki dość subiektywne a wartości na etykietach mogą się różnić zależnie od producenta.

Jeśli chodzi o oponę Goodyear Efficient Grip Performance to zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na jej temat pod tym linkiem.

Jeśli chodzi o inne opony w podanym przez Pana rozmiarze to zapraszamy do zapoznania się z listą opon w rozmiarze 225/55 R16. Po lewej stronie znajdują się filtry dzięki którym można znaleźć najbardziej komfortowe opony, wybierać marki, zakres cenowy oraz inne kryteria.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia!
Ekipa rezulteo

Zapraszamy także na nasze profile w mediach społecznościowych! Więcej informacji z branży opon oraz różnych ciekawostek ze świata motoryzacji na Twitterze oraz na Facebooku.   

Podziel się odpowiedzią na to pytanie, gdziekolwiek chcesz!

Pytania, które mogą Cię zainteresować:

  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź