Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 24/06/2014 : Kupiłem używane opony na przód bo mi się skończyły, ale mają różną wysokość bieżnika, czy to jest problem? Czy mogę je montować i nie będzie mnie ściągać do prawej lub lewej strony jezdni?

Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 24.06.2014 :

Witamy,

Mamy za mało informacji, aby dokładnie coś stwierdzić, ale na pewno to co napiszemy pozwoli samemu sprawdzić czy Pańskie opony są odpowiednie do montażu.
Generalnie opony muszą spełniać określone warunki jeżeli montujemy je na tej samej osi i jest to wszystko spisane w kodeksie drogowym oraz w naszym artykule pod linkiem : Wymiana opon: co jest zabronione, a co dozwolone.
Jeżeli chodzi o pytanie dotyczące wysokości bieżnika to minimalna wartość dla każdej opony wynosi 1,6 mm.
Omawiając wspomnianą w pytaniu różnicę, to ona na jednej osi pomiędzy oponami musi być mniejsza niż 5 mm. Rezultat powyżej tej granicy wpływa negatywnie na jazdę, a jak wiemy bezpieczeństwo nasze i innych jest najważniejsze.

Zachęcamy też do przeczytania naszego artykułu dotyczącego opon używanych oraz innych porad praktycznych. Zalecamy także weryfikacje opon m.in. czy są regularnie zużyte, czy nie posiadają uszkodzeń itp.

Pozdrawiamy,

Ekipa Rezulteo

Podziel się odpowiedzią na to pytanie, gdziekolwiek chcesz!

Pytania, które mogą Cię zainteresować:

  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź