Które firmy produkujące opony powstały w Niemczech? Jakie marki ogumienia pochodzą z Niemiec? Continental to nie tylko jedna z najbardziej znanych na świecie marek, która nieustannie zdobywa wysokie miejsca w rozmaitych rankingach opon. To również wielki koncern, do którego należy kilka mniej znanych marek. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać innych niemieckich producentów ogumienia.

Przez Opublikowano dnia: 11 czerwca, 2021Kategorie: Marki i produkty384 słowa2.2 minut na przeczytanie
Jakie marki ogumienia pochodzą z Niemiec?
© rezulteo

Kim są najlepsi niemieccy producenci ogumienia?

Niemiecka firma Continental jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych producentów ogumienia. Powstała w 1871 roku w Hanowerze i od początku specjalizowała się w produkcji wyposażenia do samochodów. Dzisiaj zajmuje się głównie dostarczaniem wysokiej jakości ogumienia, ale ma w ofercie również inne części samochodowe, a poza tym prowadzi innowacyjne projekty badawcze pod nazwą ContiTech dotyczące recyklingu kauczuku.

opony marki Continental
© Wikimedia – Continental AG

Jeżeli chodzi o samo ogumienie, niektóre produkty Continental odniosły wielki sukces komercyjny i cieszą się nieposzlakowaną opinią wśród kierowców z całego świata. Wiele z tych modeli zdobyło wysokie noty w niezależnych testach i rankingach ogumienia, m.in. opony zimowe WinterContact TS 860opony letnie PremiumContact 6opony całoroczne AllSeasonContact, czy wreszcie ogumienie sportowe SportContact 6.

Poza tym Continental AG to ogromny koncern posiadający kilka mniej znanych marek ogumienia, w tym UniroyalGeneral TireVikingBarum i wiele innych!

Czy znasz markę opon Semperit?

Choć powstała w 1824 roku firma Semperit nie jest rdzennie niemiecka, to niemal od samego początku istnienia pozostaje w ścisłych związkach z Continental. Semperit z siedzibą w Wiedniu produkuje opony wielu różnych pojazdów, od sedanów, poprzez auta miejskie SUV-y, aż po furgonetki samochody ciężarowe.

opony marki Semperit
© Wikimedia – Semperit

Kto stoi za marką Semperit?

Od 1985 roku austriacka firma Semperit należy do niemieckiego koncernu Continental. Dzięki temu może korzystać z wypracowanych przez jego inżynierów rozwiązań technologicznych.

Czy znasz niemiecką markę Fulda?

Firma Fulda powstała na początku XX wieku w niemieckim mieście o tej samej nazwie. Dziś to jedna z bardziej popularnych marek na rodzimym rynku. Chcąc podkreślić swoje pochodzenie, Fulda dodała do logo slogan „German High Technology”.

opony marki Fulda
© Fulda

Kto stoi za marką Fulda?

Niemiecka marka Fulda, podobnie jak Dunlop i Sava, od 1962 roku należy do koncernu Goodyear-Dunlop.

Czy znasz niemiecką markę Metzeler?

Niemieckie opony Metzeler cieszą się bardzo dobrą opinią wśród właścicieli motocykli. Powstała w 1892 roku firma zajmuje się wyłącznie produkcją ogumienia do jednośladów.

opony marki Metzeler
© Wikimedia – Metzeler

Kto stoi za marką Metzeler?

W 1986 roku firmę kupił włoski koncern Pirelli skuszony nadzwyczajną wydajnością sportową niemieckiego ogumienia.

Udostępnij ten artykuł, gdziekolwiek chcesz!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł