Jakie opony produkuje się w Tajlandii? Czy warto je kupować? Zanim podejmiesz decyzję, przeczytaj nasz artykuł, w którym opisujemy najbardziej znane tajlandzkie marki opon.

Przez Opublikowano dnia: 11 czerwca, 2021Kategorie: Marki i produkty355 słowa1.8 minut na przeczytanie
Jakie marki opon pochodzą z Tajlandii?
Jakie marki opon pochodzą z Tajlandii? © rezulteo 

Czy warto kupować opony z Tajlandii?

W poprzednich wpisach z naszego azjatyckiego cyklu przedstawiliśmy już między innymi producentów opon z Japonii i Chin, a dzisiaj kolej na tajlandzkie marki ogumienia. Choć producenci z tego kraju nie są jeszcze tak znani jak konkurencyjne firmy z Azji i innych zakątków globu, to trzeba przyznać, że dzielnie walczą o uznanie na międzynarodowych rynkach. Tajlandia jako światowy lider w produkcji naturalnego kauczuku przez wiele lat była i zresztą w dalszym ciągu pozostaje bardzo ważnym krajem dla wielu producentów ogumienia z całego świata. To właśnie tu ulokowali liczne fabryki opon i przenieśli znaczną część swojej produkcji. Wnieśli też know-how, na którym skorzystało kilka lokalnych marek. W chwili obecnej firmy te zaczynają podbój zagranicznych rynków. Z tego wpisu dowiesz się więcej o tajlandzkich producentach ogumienia, ich historii oraz oferowanych produktach.

Tajlandzkie opony Vee Rubber

Założona w 1977 roku przez tajlandzkiego biznesmena Vitora Sukanjanaponga firma Vee Rubber początkowo zajmowała się produkcją opon do rowerów i motocykli. Firma bardzo szybko zdobyła uznanie w Azji i ruszyła na podbój innych kontynentów, zwłaszcza Europy i Ameryki Północnej. Obecnie Vee Rubber zatrudnia przeszło 4000 pracowników na całym świecie, a jej siedziba mieści się w Bangkoku.

Oprócz oryginalnych opon do wielu japońskich motocykli produkuje też ogumienie do niemal wszystkich typów pojazdów: quadów, samochodów osobowych, ciężarówek itd. Vee Rubber jest również właścicielem marki opon Veento sprzedawanych głównie w Stanach Zjednoczonych.

Tajlandzkie opony Deestone

Założona w 1977 roku przez Tajlandczyka Suvita Vongsariyavanicha firma Deestone ma siedzibę w Samut Sakhon, niedaleko stolicy kraju – Bangkoku. Początkowo specjalizowała się głównie w produkcji opon do samochodów ciężarowych i jednośladów, ale od 2007 roku rozszerzyła asortyment o opony radialne do aut osobowych sprzedawane pod marką Deestone oraz Deerubber.

Deestone jest również właścicielem marki Thunderer przeznaczonej głównie na rynek amerykański.

Udostępnij ten artykuł, gdziekolwiek chcesz!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł