Z jakiego kraju pochodzą opony Wanli? Skąd wywodzą się marki Sailun albo Doublestar? Które chińskie marki opon są najlepsze? Odkryj listę chińskich marek oraz licznych chińskich firm branży oponiarskiej produkujących w Chinach. Być może dzięki niej zmienisz swoje spojrzenie na chińskie opony.

Przez Opublikowano dnia: 11 czerwca, 2021Kategorie: Marki i produkty559 słowa2.8 minut na przeczytanie
Poznaj największych chińskich producentów i marki opon oraz ich historię
Poznaj największych chińskich producentów i marki opon oraz ich historię. © rezulteo

Na rynku oponiarskim istnieje wiele chińskich marek. Ten artykuł nie służy ich ocenie, a jedynie ich prezentacji.

Opony Aeolus

Założona w 1965 roku w chińskim mieście Jiaozuo firma Aeolus zaczynała od produkcji opon do ciężkich pojazdów budowlanych. Obecnie Aeolus jest spółką zależną konglomeratu ChemChina i ma w swojej ofercie wiele modeli opon przeznaczonych do różnych zastosowań i różnych rodzajów pojazdów: terenowych, osobowych, ciężarowych, wojskowych, rolniczych, leśnych itd.

Opony Doublestar

Firma powstała z inicjatywy państwa chińskiego prawie 100 lat temu w mieście Qingdao w prowincji Shandong. W 2016 roku marka Doublestar przejęła południowokoreańskiego producenta Kumho. Obecnie posiada 45% udziałów w spółce, zyskując miano największej firmy oponiarskiej w Chinach. Doublestar produkuje opony do samochodów osobowych, SUV-ów, z napędem 4×4 i pojazdów dostawczych.

Opony Linglong

Z produkcją sięgającą ponad 50 milionów opon rocznie, marka Linglong Tire jest jednym z największych chińskich producentów opon. Linglong zamierza stać się jedną z największych firm oponiarskich na świecie i do 2020 roku planuje zwiększyć sprzedaż opon do 90 milionów rocznie. Chiński producent stopniowo ugruntował swoją pozycję na rynkach zagranicznych, a jego opony zostały wybrane na oryginalne wyposażenie wielu samochodów takich producentów jak General Motors, Ford, Volkswagen, Nissan, Fiat czy Hyundai. Najlepsze opony Linglong pochodzą z gamy Greenmax i otrzymały raczej pozytywne opinie w europejskich testach.

Opony Sailun

Utworzona w 2002 roku marka Sailun stała się jedną z najważniejszych firm oponiarskich w Chinach i na świecie ze sprzedażą sięgającą rocznie ponad 30 milionów opon. Chiński producent z siedzibą w Qingdao w prowincji Shandong nawiązał wyłączną współpracę z uniwersytetem naukowo-technologicznym w Qingdao specjalizującym się w badaniach nad gumą. Marka Sailun produkuje wiele opon, w tym opony z gamy Atrezzo do samochodów osobowych, ale także do aut z napędem 4×4, lekkich pojazdów dostawczych i aut ciężarowych. Chińskie opony marki Sailun sprawdziliśmy w jednym z naszych testów.

Opony Triangle

Założona w 1976 roku pod nazwą Shandong Tyre Factory chińska firma oponiarska Triangle powstała tak na prawdę w 2001 roku. Ta chińska marka jest jednym z wiodących producentów, sprzedającym ponad 22 miliony opon rocznie na całym świecie, głównie do samochodów osobowych, terenowych i dostawczych.

Opony Wanli

Wanli jest chińską firmą produkującą opony, założoną przez spółkę South China Tire and Rubber Co w 1988 roku. Rocznie produkuje ponad 12 milionów opon. Marka ma w swojej ofercie wiele modeli do samochodów osobowych, SUV-ów i lekkich pojazdów dostawczych. Siedziba firmy mieści się w Kantonie w Chinach. Opony chińskiej marki Wanli wielokrotnie brały udział w testach ADAC.

Opony Warrior

Warrior jest chińską marką oponiarską, która została założona przez spółkę Double Coin, dawniej Shanghai Tyre & Rubber, we współpracy z firmą Michelin, która od tamtej pory sprzedała swoje udziały w przedsiębiorstwie. Opony tej chińskiej marki, produkującej ogumienie do samochodów osobowych i z napędem 4×4, są dość powszechne w Ameryce Północnej.

 

Udostępnij ten artykuł, gdziekolwiek chcesz!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł