Jakie opony wybrać do Forda Fiesty? Ten samochód już od dość dawna cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach Europy. W tym wpisie przedstawiamy najlepsze opony do Forda Fiesty w różnych wymiarach pasujących do felg o średnicy od 15 do 18 cali.

Przez Opublikowano dnia: 10 czerwca, 2021Kategorie: Opony według pojazdu1509 słowa8.2 minut na przeczytanie
Opony do Forda Fiesty
Jakie opony najlepiej sprawdzą się w Fordzie Fiesta? © Ford

Jakie rozmiary opon pasują do Forda Fiesty?

Wybraliśmy 7 najpopularniejszych wymiarów homologowanych do różnych modeli Forda Fiesty. Wszystkie homologowane wymiary do konkretnego Forda Fiesty można znaleźć na tej stronie rezulteo po wskazaniu odpowiedniego modelu.

Jakie rozmiary opon do Forda Fiesty ?
© Ford

W związku z dość dużym zróżnicowaniem wymiarowym homologowanych modeli ogumienia do Forda Fiesty, w zestawieniu uwzględniliśmy siedem wymiarów pasujących do felg o średnicy od 15 do 18 cali:

 • 195/60 R15 88 V
 • 195/45 R16 84 V
 • 195/55 R16 87 V
 • 205/40 R17 84 W
 • 205/45 R17 88 W
 • 205/45 R17 88 Y
 • 205/40 R18 86 W

Uwaga! Niektóre z wyżej podanych wymiarów mogą nie znajdować się na liście homologowanych opon dla konkretnego modelu Forda Fiesty. Dlatego zawsze warto sprawdzić wymiary homologowane przez producenta w instrukcji obsługi danego samochodu lub na naszej stronie.

Homologowane opony nie spełniają Twoich oczekiwań i chcesz zamontować inne? Możesz to zrobić, jednak pod pewnymi warunkami. Przeczytaj nasz poradnik, aby przypadkiem nie złamać obowiązujących przepisów

Jakie opony 195/60 R15 88V do Forda Fiesty?

W przypadku felg o średnicy 15 cali największą popularnością cieszy się rozmiar 195/60 R15 88V, który doskonale sprawdza się zarówno podczas jazdy po mieście, jak i na trasie. Polecamy trzy modele opon charakteryzujące się wysokim poziomem bezpieczeństwa i oszczędności paliwa.

opony do Forda Fiesty
© Ford

Michelin Energy Saver + do Forda Fiesty – klasyczny model, który łączy bezpieczeństwo, trwałość i oszczędność paliwa dzięki zastosowaniu mieszanki gumowej „Eco and Grip Compound”. Opony są nieco droższe od konkurencyjnych modeli, ale za to odznaczają się bardzo wysoką wydajnością, co sprawdzono w wielu testach. Potwierdza to ocena A w kategorii hamowanie na mokrej nawierzchni oraz C w kategorii opór toczenia na etykiecie europejskiej.

Pirelli Cinturato P1 do Forda Fiesty – jedne z lepszych opon na suchej nawierzchni, które oferują dobry kompromis między bezpieczeństwemoszczędnością i komfortem jazdy. Dzięki bardzo dobrej przyczepności na mokrej nawierzchni oraz ponadprzeciętnej skuteczności hamowania opony te doskonale nadają się do jazdy po mieście i na trasie.

Nokian Line do Forda Fiesty – choć to najtańsze opony w tej kategorii, pod względem parametrów wypadają całkiem nieźle. Na uwagę zasługuje znakomita wydajność na mokrej nawierzchni, a zwłaszcza odporność na zjawisko akwaplanacji.

Nokian Line
© Nokian

Jakie opony 195/45 R16 84V do Forda Fiesty?

rozmiarze 195/45 R16 84V do felg o średnicy 16 cali proponujemy trzy różne modele opon o wysokim poziomie bezpieczeństwa i dobrym stosunku jakości do ceny.

opony do Dorda Fiesty
© Ford

Hankook Ventus Prime 3 K125 do Forda Fiesty – tańsze od modeli wiodących marek, a jednak warte uwagi. W swojej kategorii to jedne z najlepszych opon pod względem zachowania na mokrej nawierzchni, co potwierdza ocena A na etykiecie europejskiej. Całkiem nieźle sprawdzają się też na suchej jezdni i charakteryzują bardzo dobrą przyczepnością.

Continental ContiEcoContact 5 do Forda Fiesty – opony z nieco wyższej półki, które wyróżniają się przede wszystkim dużą uniwersalnością. Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno na suchych, jak i mokrych drogach (co potwierdza ocena A w kategorii hamowanie na mokrej nawierzchni na etykiecie europejskiej), a przy tym odznaczają się dużą trwałością i zapewniają wysoki komfort jazdy.

Bridgestone Turanza T005 do Forda Fiesty – opony najnowszej generacji, które już zdobyły uznanie wielu instytucji badawczych. Bardzo dobre na suchej i jedne z najlepszych na mokrej nawierzchni (co potwierdza ocena A w tej kategorii na etykiecie europejskiej), w tym również pod względem przyczepności. Na uwagę zasługuje także długa żywotność oraz niski opór toczenia (ocena B na etykiecie europejskiej).

Jakie opony 195/55 R16 87V do Forda Fiesty?

Wśród homologowanych rozmiarów do felg o średnicy 16 cali mamy też 195/55 R16 87V. W tej kategorii wybraliśmy trzy modele odznaczające się wysokim poziomem bezpieczeństwaoszczędnością paliwa i trwałością.

opony do Forda Fiesty
© Ford

Goodyear EfficientGrip Performance do Forda Fiesty – dobre na suchej i znakomite na mokrej nawierzchni (ocena A na etykiecie europejskiej w tym rozmiarze), charakteryzują się bardzo dobrze zrównoważonymi parametrami. Liczne testy potwierdzają wysoki komfort jazdy oraz niezwykle cichą pracę. Z kolei za niski opór toczenia opony w rozmiarze 195/55 R16 87V uzyskały ocenę B na etykiecie europejskiej.

Goodyear EfficientGrip Performance
© Goodyear

Michelin Energy Saver + do Forda Fiesty – dzięki szerokiej gamie dostępnych rozmiarów opony Michelin to oczywisty wybór dla każdego kierowcy ceniącego sobie bezpieczeństwo i oszczędną jazdę. Podobnie jak opony o rozmiarze 195/60 R15 88V charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością na mokrej nawierzchni oraz nadzwyczajną przyczepnością.

Pirelli Cinturato P1 do Forda Fiesty – równie wydajne w mieście, co na trasie, opony Pirelli dostępne są w wielu różnych rozmiarach przeznaczonych do aut typowo miejskich i kompaktów. Za przystępną cenę otrzymujemy dobrą równowagę między bezpieczeństwem, komfortem jazdy i oszczędnością.

Jakie opony 205/40 R17 84W do Forda Fiesty?

homologowanym rozmiarze 205/40 R17 84W do Forda Fiesty z felgami o średnicy 17 cali znajdziemy wiele modeli przeznaczonych do bardziej dynamicznej jazdy. Spośród nich wybraliśmy trzy, które pozwalają czerpać dużą przyjemność z jazdy przy zachowaniu optymalnego poziomu bezpieczeństwa.

opony do Forda
© Ford

Michelin Pilot Sport 4 do Forda Fiesty – opony Michelin, które zapewniają sportowe osiągi oraz wysoki komfort jazdy. Liczne rozwiązania zaczerpnięte z modeli typowo wyścigowych zapewniają dobrą sterowność i reaktywność nawet przy dużych prędkościach. Te opony doskonale sprawdzają się na mokrej nawierzchni (co potwierdza ocena A na etykiecie europejskiej w tym rozmiarze) i całkiem nieźle radzą sobie na suchych drogach.

Michelin Pilot Sport 4
© Michelin

Continental PremiumContact 6 do Forda Fiesty – bardzo dobry kompromis między wygodą a dynamiką. Bardzo dobrze sprawdzają na mokrych drogach (co potwierdza ocena A w kategorii hamowanie na mokrej nawierzchni na etykiecie europejskiej) i całkiem nieźle na suchej jezdni. Na uwagę zasługuje przede wszystkim doskonała przyczepność potwierdzona w licznych testach wydajności.

Continental PremiumContact 6
© Continental

Dunlop Sport Maxx RT 2 do Forda Fiesty – mimo że przeznaczone głównie do jazdy na trasie, doskonale radzą sobie w warunkach sportowych. Pozwalają czerpać dużą przyjemność z jazdy, zapewniając jednocześnie znakomite osiągi zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Choć zaprojektowane do użytku drogowego, na pewno nie zawiodą amatorów wyścigów torowych.

Jakie opony 205/45 R17 88W lub 88Y do Forda Fiesty?

Podobnie jak w poprzednim przypadku, w wymiarze 205/45 R17 (homologacja do Forda Fiesty 88W i 88Y) dostępnych jest wiele modeli sportowych klasy Ultra High Performance. Spośród nich wybraliśmy trzy.

opony do Forda Fiesty
© Ford

Michelin Pilot Sport 4 do Forda Fiesty – dostępne zarówno w wersji 88W jak i 88Y zapewniają maksymalne osiągi na torze przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy na trasie. Liczne rozwiązania zaczerpnięte z modeli typowo wyścigowych zapewniają dobrą sterowność i reaktywność przy dużych prędkościach. Te opony doskonale sprawdzają się na mokrej nawierzchni (co potwierdza ocena A na etykiecie europejskiej w tym rozmiarze) i całkiem nieźle radzą sobie na suchych drogach.

Continental PremiumContact 6 do Forda Fiesty – bardzo dobry kompromis między wygodą a dynamiką. Bardzo dobrze sprawdzają na mokrych drogach (co potwierdza ocena A w kategorii hamowanie na mokrej nawierzchni na etykiecie europejskiej) i całkiem nieźle na suchej jezdni. Na uwagę zasługuje przede wszystkim doskonała przyczepność potwierdzona w licznych testach wydajności.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 do Forda Fiesty – uniwersalne opony o wyraźnie sportowym charakterzeTestowaliśmy je w Mireval, kiedy wchodziły na rynek prawie trzy lata temu. Zachwyciły nas wtedy łatwością prowadzenia i znakomitą wydajnością na mokrej nawierzchni, potwierdzonej zresztą oceną A na etykiecie. Ten model jest ponadto dość oszczędny w porównaniu do innych opon sportowych, stąd ocena C w kategorii opór toczenia na etykiecie europejskiej.

© C.HUNSICKER/ACE Team

Jakie opony 205/40 R18 86W do Forda Fiesty?

Do felg o średnicy 18 cali homologację uzyskał tylko rozmiar 205/40 R18 86W. W tej klasie proponujemy trzy modele o typowo sportowym charakterze.

opony do Forda Fiesty
© Wikimedia / Ford

Michelin Pilot Sport 4 do Forda Fiesty – to gwarancja maksymalnych osiągów na torze przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy na trasie. Liczne rozwiązania zaczerpnięte z modeli typowo wyścigowych zapewniają dobrą sterowność i reaktywność przy dużych prędkościach. Te opony doskonale sprawdzają się na mokrej nawierzchni (co potwierdza ocena A na etykiecie europejskiej w tym rozmiarze) i całkiem nieźle radzą sobie na suchych drogach.

Continental PremiumContact 6 do Forda Fiesty – bardzo dobry kompromis między wygodą a dynamiką. Opony te bardzo dobrze sprawdzają na przede wszystkim mokrych drogach, co potwierdza ocena A w kategorii hamowanie na mokrej nawierzchni na etykiecie europejskiej. Na uwagę zasługuje ponadto doskonała przyczepność potwierdzona w licznych testach wydajności.

Yokohama Advan Fleva V701 do Forda Fiesty – ekstremalnie sportowy wygląd tych opon nie pozostawia żadnych wątpliwości co do osiągów, zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Tym niemniej ogumienie firmy Yokohama należy do raczej ekonomicznych w swojej kategorii dzięki zastosowaniu zoptymalizowanej mieszanki gumowej.

Udostępnij ten artykuł, gdziekolwiek chcesz!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

 • Przeczytaj artykuł
 • Przeczytaj artykuł
 • Przeczytaj artykuł
 • Przeczytaj artykuł