Jeździsz po zaśnieżonych trasach tylko raz na jakiś czas (np. sporadyczne wypady na narty) i nie zamierzasz inwestować w opony zimowe? Wypożyczenie opon może być w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Poznaj jego zalety i ograniczenia.

Przez Opublikowano dnia: 10 czerwca, 2021Kategorie: Sezony304 słowa1.6 minut na przeczytanie
Czy warto wypożyczać opony zimowe?
© istock

Zalety wypożyczania opon zimowych

Ostatnie zimy raczej nie dawały się kierowcom we znaki. Dlatego być może w ogóle nie myślisz o zakupie opon zimowych. Z drugiej strony wiesz, że nie można wykluczyć przelotnych opadów śniegu lub marznącego deszczu i lokalnego oblodzenia, z którymi trudno sobie poradzić na letnich oponach. Wynajem opon może być w tym przypadku sensownym rozwiązaniem.

Wypożyczenie opon zimowych zamiast ich kupowania pozwala uniknąć dużego, jednorazowego wydatku. Ponadto wypożyczalnie opon oferują wiele dodatkowych korzyści: montaż i demontaż, wyważanie, czyszczenie kół oraz przechowywanie opon letnich. Bywa, że usługi te są wliczone w cenę wynajmu. W razie potrzeby można też liczyć na inne zimowe wyposażenie, jak np. łańcuchy standardowe lub tekstylne.

Na rynku można znaleźć różne oferty wynajmu zimowego ogumienia: na sezon, na miesiąc lub na jednorazowy wypad w góry. Warto zwrócić uwagę na ceny, ponieważ w niektórych przypadkach wynajem może ostatecznie okazać się droższy niż zakup!

Kiedy wypożyczenie opon zimowych opłaca się bardziej niż ich zakup?

Ceny postawowe podawane przez wypożyczalnie opon z pewnością wydają się atrakcyjne, ale warto przeliczyć je uwzględniając okres wynajmu. Główne pytanie brzmi zatem: jak długo będziesz używać opon zimowych?

Wynajem to idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują opon zimowych na bardzo krótko, np. na jednorazowy wypad w góry.

Jeżeli temperatura w Twojej okolicy często spada poniżej 7°C, co jest wartością graniczną, po której przekroczeniu tylko opony zimowe zapewniają optymalny poziom bezpieczeństwa, zakup kompletu ogumienia okaże się bardziej opłacalny w dłuższej perspektywie. Skorzystaj z naszej porównywarki, aby sprawdzić ceny opon zimowych i dokonać najlepszego wyboru.

Udostępnij ten artykuł, gdziekolwiek chcesz!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł