Sezon letni to istotny czas dla wielu kierowców! Potrzebujesz opony letnie? Jeśli tak to już czas, aby powoli zacząć myśleć o zmianie ogumienia! W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, które pozwolą Tobie dokonać rozsądnego wyboru. W artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek oraz interesujące opony letnie, które być może trafią do Twojego auta!

Przez Opublikowano dnia: 14 stycznia, 2022Kategorie: Sezony480 słowa2.5 minut na przeczytanie

Kiedy zmienić opony na letnie?

Opony letnie to gwarancja osiągów w cieplejszych miesiącach! Ogumienie na lato charakteryzuje się tym, że ma twardszą mieszankę, która mięknie w łagodniejszych temperaturach. Wszystko dlatego, aby móc dostosować się do mokrej i suchej nawierzchni.
Nie będziemy odkrywczy, jeśli stwierdzimy, że opony letnie nie radzą sobie w zimniejszym klimacie, i na odwrót! Opony zimowe to zły pomysł w upalne dni. Co ważne, ogumienie na lato posiada twardszą mieszankę gumy z mniejszą zawartością kauczuku naturalnego niż opony zimowe.
Kiedy temperatury przekraczają 7°C, zdecydowanie zalecamy założenie opon letnich. Tylko opony letnie mogą zagwarantować wysoki poziom przyczepności na mokrych i suchych drogach, dzięki specjalnym wzorom bieżnika i mieszankom bieżnika.

Nowości opon letnich 2022!

Wiemy, że wielu kierowców stawia na no innowacje. Na pewno zastanawiasz się, na jakie bieżniki zwrócić uwagę? Podamy Ci kilka przykładów nowych bieżników w obecnym sezonie letnim!
  • Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 to opony letnie segmentu UHP, przeznaczone do szerokiej gamy luksusowych aut rodzinnych oraz samochodów sportowych. Prezentowany model należy do klasy premium i charakteryzuje się wysoką jakością oraz niezrównanymi osiągami. Producent zastosował ulepszoną mieszankę gumową, dzięki czemu opony zapewniają zoptymalizowaną przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.
  • Continental UltraContact to opony letnie klasy premium z oferty uznanego, niemieckiego producenta. Model został zaprojektowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i jest opatrzony hasłem “perfekcyjny jak diament”. Innowacyjny system Aqua Drainage jeszcze sprawniej wtłacza i odprowadza film wodny z powierzchni bieżnika. Zapewnia to bardzo wysoką ochronę przed zjawiskiem poślizgu na mokrej nawierzchni.
  • Uniroyal RainExpert 5 to opony letnie klasy średniej, należące do znakomitej serii “deszczowych opon” belgijskiego producenta. Jak każde ogumienie z tej serii, model cechują wysokie osiągi na mokrej nawierzchni.
    Mieszanka gumowa zastosowana w prezentowanych oponach generuje obniżone opory toczenia oraz zmniejsza siłę tarcia o nawierzchnię. Bezpośrednio wpływa to na zmniejszone zużycie paliwa oraz wyższy komfort codziennej podróży!

Na jakie marki opon letnich zwrócić uwagę w 2022?

Oczywiście wybór producenta Twoich opon letnich to bardzo subiektywna sprawa. Na rynku oponiarskim jest kilku interesujących graczy, którzy rozpychają się na całego! Jeśli poszukujesz opon z najwyższej półki, warto zwrócić uwagę na takich producentów jak Michelin, Continental czy powyżej wspomniany Goodyear.
Jeśli szukasz świetnego kompromisu pomiędzy ceną a jakością wykonania – opony Uniroyal będą dla Ciebie rozsądnym rozwiązaniem. Jest to to producent pochodzący z koncernu Continental, który zyskujesz to coraz większą popularność na polskim rynku. A to za sprawą takich modeli jak wspomniany RainExpert! Jeśli szukasz czegoś tańszego, ciekawą alternatywą będą dla Ciebie Giti, Imperial czy Barum.

Udostępnij ten artykuł, gdziekolwiek chcesz!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł