Zdecydowana większość tanich czy też, inaczej mówiąc – budżetowych – marek opon należy do renomowanych producentów ogumienia. Aby znaleźć odpowiedni produkt z tej kategorii w atrakcyjnej cenie, najlepiej skorzystać ze sprawdzonej porównywarki internetowej.

Przez Opublikowano dnia: 18 czerwca, 2021Kategorie: Cena888 słowa4.5 minut na przeczytanie

Zdecydowana większość tanich czy też, inaczej mówiąc – budżetowych – marek opon należy do renomowanych producentów ogumienia. Aby znaleźć odpowiedni produkt z tej kategorii w atrakcyjnej cenie, najlepiej skorzystać ze sprawdzonej porównywarki internetowej.

Zakup opon budżetowych
© iStockphoto.com / adamkaz

Zakup kompletu nowych opon to dla wielu kierowców poważny wydatek. Nie dziwne więc, że tanie ogumienie cieszy się sporą popularnością. Ile faktycznie warte są opony budżetowe i produkty tanich marek producentów takich jak Michelin i jego znani konkurenci? Przed zakupem dobrze sprawdzić ceny i wydajność poszczególnych modeli za pomocą porównywarki opon.

Czym są tanie opony?

Tanie opony, niekiedy zwane również budżetowymi czy ekonomicznymi, to modele z dolnej kategorii cenowej. Przeznaczone są one głównie dla oszczędnych konsumentów.

Modeli o atrakcyjnym stosunku jakości do ceny możemy szukać w ofercie tańszych marek należących do renomowanych producentów ogumienia jak Michelin, Continental czy Goodyear, ale warto też zapoznać się z asortymentem mniej znanych firm jak Fulda, Cooper czy Falken, które również oferują produkty o interesujących parametrach.

Różnice w cenie opon budżetowych i premium wynikają z dysproporcji technologicznych. Chodzi o to, że w przypadku tanich opon nikt nie stawia na innowacje, ani na wysokiej jakości materiały. Inżynierowie zajmujący się tego typu produktami najczęściej korzystają ze sprawdzonych w praktyce, ale mało nowoczesnych rozwiązań.

Czy zakup opon budżetowych faktycznie się opłaca?

Oszczędności wydają się oczywiste – kupujesz tanie opony, więcej pieniędzy zostaje w portfelu. Pytanie jednak, na jak długo? Przed podjęciem decyzji o zakupie budżetowych opon warto zastanowić się nad rentownością takiej inwestycji. Opony ekonomiczne bowiem z reguły charakteryzują się niższą trwałością od modeli klasy premium.  A w miarę zużywania się bieżnika znacząco spadają parametry użytkowe w porównaniu z ogumieniem wyższej jakości, które lepiej radzi sobie nawet pod koniec okresu eksploatacji.

W związku z tym bardzo możliwe, że szybciej staniemy przed koniecznością zakupu nowego kompletu opon. W ostatecznym rozrachunku oszczędności mogą okazać się więc iluzoryczne.

Czy cena zawsze jest odwrotnie proporcjonalna do wydajności?

Postawmy sprawę jasno – to nie jest tak, że jazda na oponach budżetowych zagraża naszemu bezpieczeństwu. Każdy wprowadzony do obrotu model musi spełniać pewne minimalne wymagania, co potwierdzają informacje zamieszczone na etykiecie europejskiej. To samo dotyczy ogumienia klasy budżetowejNiska cena po części wynika z faktu, że opony te wytwarzane są w Chinach lub innym kraju Dalekiego Wschodu.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że pod względem wydajności modele takie będą znacząco odstawać od topowych produktów. I nie dziwne, w końcu największą zaletą budżetowych opon ma być atrakcyjna cena! Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić się, co ma największe znaczenie dla naszego komfortu i poczucia bezpieczeństwa – przyczepność na mokrej nawierzchni, skuteczność hamowania, trwałość, hałas toczenia, oszczędność paliwa itd.

Tanie modele z reguły mają przynajmniej jedną mocną stronę, choć zwykle i tak nie dorównują w danej kategorii oponom klasy premium. Musisz po prostu sprawdzić, które ogumienie budżetowe warte jest Twojej uwagi. W tym celu dobrze zapoznać się z wynikami testów i rankingami publikowanymi przez niezależne organizacje.

Jakiej marki opony nie zrujnują portfela?

Jeżeli szukasz niedrogich opon, koniecznie weź pod uwagę kilka marek ze średniej półki. Niektóre z nich należą do wielkich koncernów, inne zdołały przebić się z własną ciekawą ofertą mimo ostrej konkurencji na rynku. Pod względem możliwości ich produkty sytuują się o wiele bliżej klasy premium niż opony typowo budżetowe. Oto kilka marek oferujących dobre jakościowo produkty w atrakcyjnych cenach:

 • BF Goodrich (Michelin)
 • Nokian Tyres
 • Firestone (Bridgestone)
 • Vredestein (Apollo)
 • Falken
 • Cooper Tires
 • Hankook
 • Yokohama

Gdzie kupić niedrogie opony?

Poszukiwania naprawdę tanich opon najlepiej rozpocząć w Internecie. Wirtualne sklepy często oferują ciekawe promocje.

Nasza porównywarka z pewnością ułatwi wybór i przyspieszy cały proces. Dzięki niej samodzielnie sporządzisz własny ranking ekonomicznego ogumienia. W tym celu wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych, ale ważnych pytań, które pomogą określić Twoje potrzeby na podstawie dominujących warunków jazdy:

 • Jeździsz częściej po ulicach czy po autostradzie? Poruszasz się głównie po mieście, poza nim czy w górach?
 • Czy w Twoim regionie często pada deszcz lub śnieg? Czy występują duże wahania temperatury?
 • Wolisz ostrożną czy sportową jazdę?

Po utworzeniu profilu kierowcy łatwiej odnajdziesz odpowiednie ogumienie klasy premium lub budżetowej przy kolejnej wizycie na stronie.

Wybierz rozmiar opon i model posiadanego samochodu, aby rozpocząć wyszukiwanie najlepiej dopasowanych modeli budżetowych. Porównaj ceny opon u różnych sprzedawców. Zdecyduj, który z sugerowanych modeli budżetowych spełnia Twoje oczekiwania i kup go, nie wychodząc z domu.

Porównywarka cen ogumienia – nie przepłacaj

Chcesz tanio kupić opony wiodących marek jak Michelin, Bridgestone lub Pirelli? Skorzystaj z wyszukiwarki gorących okazji, w której uwzględniliśmy zarówno modele budżetowe, jak i ogumienie klasy premium.  Nie ma nic lepszego niż udany zakup po okazyjnej cenie!

Udostępnij ten artykuł, gdziekolwiek chcesz!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

 • Przeczytaj artykuł
 • Przeczytaj artykuł