Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Bridgestone Weather Control A005 EVO – doskonale przyczepne ogumienie na każdą porę roku

Nowe całoroczne ogumienie Bridgestone w sprzedaży już od lipca 2020! To następca modelu Weather Control A005 wyprodukowany w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne, charakteryzujący się optymalną przyczepnością na zaśnieżonej i mokrej nawierzchni potwierdzoną oznaczeniem 3PMSF oraz oceną A na etykiecie europejskiej. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, do jakich zastosowań i typów samochodów przeznaczone są nowe opony całoroczne Bridgestone.

Opony całoroczne Bridgestone Weather Control A005 EVO z oznaczeniem 3PMSF otrzymały ocenę A w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni (na etykiecie europejskiej)

Opony całoroczne Bridgestone Weather Control A005 EVO © Bridgestone

Ocena A w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni

Każdy, kto kupuje ogumienie całoroczne, chciałby, aby zapewniało optymalny poziom bezpieczeństwa na suchych, mokrych i zaśnieżonych drogach. Nowe Bridgestone Weather Control A005 EVO mają szansę sprostać tym wymaganiom, oferując bezkompromisową wydajność w każdych warunkach pogodowych. To następca popularnego modelu całorocznego Weather Control A005.

Nowe opony do samochodów osobowych otrzymały najwyższą ocenę A na etykiecie europejskiej w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni oraz B lub C (zależnie od rozmiaru) w kategorii opór toczenia.

Bridgestone Weather Control A005 EVO zaprojektowane do jazdy zarówno po mieście, jak i w terenach niezabudowanych, znakomicie sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych.

Ogumienie całoroczne na śnieg

Pracując nad nową wersją opon całorocznych, inżynierowie japońskiego producenta zwrócili szczególną uwagę na poprawę wydajności na śniegu. Temu właśnie ma służyć bieżnik w technologii NanoPro-Tech, która polega na zastosowaniu dużej zawartości krzemionki oraz nowego dodatku zapewniającego jak najlepsze jej rozprowadzenie w mieszance. Wzór bieżnika z charakterystyczną strzałką oraz lamele w kształcie litery Z w połączeniu z nową formułą mieszanki gumowej zapewniają:

●      znakomitą wydajność energetyczną (lepszą trwałość i niższy opór toczenia)

●      lepszą trakcję i przyczepność na śniegu

●      krótszą drogę hamowania na śniegu

●      stabilność na zakrętach

Opony całoroczne Bridgestone Weather Control A005 EVO posiadają oznaczenie 3PMSF, które standardowo pojawia się też na oponach typowo zimowych. To właśnie ono, jako jedyne zresztą, potwierdza faktyczną przydatność ogumienia do użytku na zaśnieżonej nawierzchni.

Rozmiary i dostępność

Opony całoroczne Bridgestone Weather Control A005 EVO będą dostępne w sprzedaży od lipca 2020 roku w 94 rozmiarach (do felg o średnicy od 15 do 21 cali). Przeznaczone są do samochodów osobowych i SUV-ów. Osiem rozmiarów dostępnych będzie w wersji ulepszonej o technologię runflat DriveGuard.

CZYTAJ TAKŻE

Opony Hankook Dynapro AT2 – wyjątkowo ciche ogumienie terenowe

Najnowsze opony 4x4 w ofercie Hankook – Dynapro AT2 – zapewniają maksimum komfortu akustycznego na każdym rodzaju podłoża. Drugą istotną zaletą nowego modelu jest przydatność do użytku w warunkach zimowych potwierdzona oznaczeniem 3PMSF na bocznej ścianie opony. Zasmakuj wolności i jedź dokąd i kiedy tylko chcesz!

Cooper Discoverer A/T3 Sport 2 – całoroczne ogumienie do samochodów terenowych

Producent ogumienia Cooper wprowadził na rynek nowe opony całoroczne do samochodów terenowych i SUV-ów. Amerykańscy inżynierowie opracowali nowoczesną technologię, która zapewnia większą przyczepność i wytrzymałość bieżnika. Ogumienie zaprojektowane do użytku zarówno w lecie jak i zimą doskonale sprawdza się na utwardzonej nawierzchni, w błocie, na kamienistym podłożu i nie tylko.

7 najlepszych opon letnich 2020 według ekspertów rezulteo

Pora zmienić opony, a Ty wciąż nie wiesz jaki model wybrać? Bez obaw, nasi eksperci przygotowali zestawienie 7 opon letnich, które mają szansę przypaść Ci do gustu nie tylko z powodu znakomitej wydajności, ale też atrakcyjnej ceny!

Czy znasz najpiękniejsze modele opon?

Kto powiedział, że opony nie mogą być piękne? Nawet jako przedmioty czysto użytkowe mogą podnosić walory estetyczne Twojego samochodu. Ci, którzy przykładają szczególną wagę do wyglądu auta, powinni też wiedzieć, że wiele zależy od odpowiednio dobranych felg, które w oryginalny sposób podkreślają wizualną atrakcyjność pojazdu. Zainteresował Cię ten temat? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym zestawem „najpiękniejszych” modeli ogumienia, w którym uwzględniliśmy zarówno opony już dostępne na rynku, jak i prototypy w fazie koncepcyjnej.