1. Strona główna
 2. chevronMarki opon samochodowych
 3. chevronBridgestone
 4. chevronBlizzak LM005
Blizzak LM005
Bridgestone

Opony Bridgestone Blizzak LM005

Zimowe
73
rezulteoSCORE
73
rezulteoSCORE
Premium
 • Wydajność w warunkach zimowych.
 • Dobra przyczepność i trakcja na śniegu i lodzie.
 • Krótsza droga hamowania podczas opadów deszczu.
Czytaj więcej
Wpisz rozmiar opon
chevron

Wybierz rozmiar

Zobacz więcej opon Bridgestone
chevron

Opis produktu

Opony zimowe Bridgestone Blizzak LM005 przeznaczone do szerokiej gamy samochodów zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa podczas jazdy po mokrych, zaśnieżonych i oblodzonych drogach.

Zima. Bieżnik opon Blizzak LM005 posiada głębokie rowki w strefie barkowej, które poprawiają trakcję na zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Lamele 3D w strefie barkowej oraz 2D w środkowej części bieżnika skracają drogę hamowania na śniegu i lodzie. Zygzakowate kanaliki zatrzymują śnieg, poprawiając tym samym tarcie na zaśnieżonych drogach. Technologia Bridgestone Nano Pro-Tech zapewnia równomierne rozprowadzenie krzemionki w mieszance gumowej, która zachowuje dzięki temu większą elastyczność na zimnej nawierzchni.

Deszcz. Wzdłużne i poprzeczne rowki skutecznie odprowadzają wodę spod kół, zapewniając tym samym krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni, a także lepszą przyczepność na zakrętach. W tej kategorii przyznano ocenę A na etykiecie europejskiej.

OPONY ZIMOWE BRIDGESTONE BLIZZAK LM005: BEZPIECZEŃSTWO DLA WSZYSTKICH

Japońska firma Bridgestone zaprezentowała opony zimowe Blizzak LM005 dostępne w sprzedaży w wielu rozmiarach pasujących do najpopularniejszych aut osobowych i SUV-ów.

Ogumienie zaprojektowane z myślą o europejskich zimach

Podobnie jak w przypadku ogumienia letniego Turanza T005, przy opracowywaniu następcy modelu Blizzak LM001 - opon zimowch nowej generacji Blizzak LM005, japoński producent wziął pod uwagę oczekiwania europejskich konsumentów. Aby je poznać, zorganizowano sondaż, w którym wzięło udział 20 000 kierowców. Rezultat badania jest jednoznaczny – większość respondentów oczekuje równowagi między poziomem bezpieczeństwa i kontrolą nad pojazdem w różnych typowo zimowych warunkach, zwłaszcza na zaśnieżonej czy oblodzonej nawierzchni.

Nowe technologie dla większego bezpieczeństwa

Japońscy inżynierowie opracowali dla opon Bridgestone Blizzak LM005 nową mieszankę gumową i udoskonalony bieżnik. Mieszanka o wysokiej zawartości krzemionki „Nano Pro-tech” wykorzystana już w modelu Turanza T005 odznacza się bardzo dobrą wydajnością na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni. To właśnie dzięki tej mieszance opony Blizzak LM005 zachowują pełną elastyczność nawet w niskich temperaturach, zapewniając tym samym lepszą trakcję oraz stałe osiągi w każdych warunkach zimowych.

Sporo wysiłku włożono też w udoskonalenie bieżnika. Boczne lamele lepiej „wgryzają się” w śnieg i lód, co przekłada się na lepszą stabilność i skuteczność hamowania na tych rodzajach nawierzchni. Głębokie rowki sprawniej odprowadzają wodę i ubijają śnieg pod kołami, zapewniając lepszą przyczepność podczas jazdy po zaśnieżonych drogach.

Przetestowane i zatwierdzone przez niezależny instytut TÜV SÜD

Bridgestone zlecił niezależny test porównawczy swoich nowych opon zimowych Blizzak LM005 i modeli oferowanych przez najważniejszych konkurentów. W teście przeprowadzonym przez niemiecki instytut TÜV SÜD opony Bridgestone zajęły pierwsze miejsce ex aequo z innym modelem w kategorii trakcja i hamowanie na śniegu oraz hamowanie na oblodzonej nawierzchni.

Blizzak LM005 to pierwsze ogumienie zimowe, którego wszystkie rozmiary uzyskały notę A w kategorii hamowanie na mokrej nawierzchni. Słuszność tej oceny potwierdzają wyniki testu TÜV SÜD, w którym opony te nie miały sobie równych w próbach hamowania i przyczepności na zakrętach.

Dostępność

Opony zimowe Bridgestone Blizzak LM005 są dostępne w sprzedaży w 116 rozmiarach pasujących do felg o średnicy od 14 do 22 cali. 24 popularne rozmiary są również dostępne z technologią DriveGuard Run-Flat, która umożliwia dalszą jazdę po przebiciu opony.

Obejrzyj film z prezentacją opon Bridgestone Blizzak LM005:

Właściwości

Marka
Bridgestone
Model
Blizzak LM005
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
Samochód osobowy
Styl jazdy
Sportowy
Sezon
Na zimę
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
tak
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
nie
Kierunkowe
tak
Z rantem ochronnym
nie
Seal
nie

Test

Bezpieczeństwo

Hamowanie na suchej nawierzchni
8.4 / 10
Hamowanie na mokrej nawierzchni
9.5 / 10
Przyczepność na mokrej nawierzchni
9.3 / 10
Akwaplaning
8.8 / 10

Oszczędność

Żywotność
7.3 / 10
Oszczędność paliwa
9.2 / 10

Komfort

Absorbowanie wstrząsów
8.4 / 10
Przyczepność
9.3 / 10
Hałas toczenia
7.8 / 10

Śnieg

Hamowanie na śniegu
9 / 10
Przyspieszanie na śniegu
8.5 / 10

Lód

Brak oceny
Hamowanie na lodzie
7.8 / 10
Przyspieszanie na lodzie
Brak oceny
KrajeŹródłoDataNumer
 • DEAUTO BILD11/2019N/A
 • DEAUTO BILD09/2019N/A
 • DEAUTO MOTOR UND SPORT09/2019N/A
 • DEAUTO BILD ALLRAD11/2020N/A
 • DEAUTO ZEITUNG11/2020N/A
 • DEADAC09/2020N/A
 • DEAUTO BILD09/2020N/A
 • DEAUTO MOTOR UND SPORT09/2020N/A
 • GBAUTOEXPRESS09/2020N/A
 • DEADAC09/2021N/A
 • SETEKNIKENS VARLD09/2021N/A
 • GBTYREREVIEWS09/2021N/A

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej

Kontynuując nawigację na stronie akceptujesz, że będziemy wykorzystywać pliki Cookies do udoskonalania doświadczeń użytkownika oraz statystyk. Więcej informacji na temat naszej polityki prywatności znajdziesz w Regulamin