1. Strona główna
  2. chevron(title) FAQ or frequently asked questions about the rezulteo tyre price comparison site

FAQ: najczęściej zadawane pytania na rezulteo

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące strony rezulteo.Znajdziesz tu odpowiedzi na następujące pytania: Jak korzystać z porównywarki cen? Gdzie można znaleźć wymiary opon? Jak wybrać oponę? Jak działa katalog marek opon i pojazdów? Aby otrzymać odpowiedź, kliknij na wybrane przez siebie pytanie.

FAQ : jak skorzystać z rezulteo?

Czy rezulteo sprzedaje opony?

Nie, rezulteo to porównywarka cen i przewodnik zakupowy poświęcony oponom.

Jak często ceny są aktualizowane?

Codziennie, w setkach punktów sprzedaży sprawdzane są ceny opon ponad 50 marek.

Co mogę znaleźć na rezulteo?

Strona internetowa rezulteo oferuje różne metody wyszukiwania opon, z których każda spełnia określone potrzeby użytkownika:

  1. Zakładka "Wyszukiwanie opon": znajdź swoją oponę za pomocą naszej wyszukiwarki.
  2. Zakładka "Porady ekspertów": uzyskaj informacje i porady dotyczące konserwacji, zakupu i wymiany opon. Masz tu również dostęp do licznych testów i rankingów opon, jak również do innych tematów związanych z oponami w formie pytań i odpowiedzi.
  3. Zakładka "Promocje": skorzystaj z najlepszych promocji, aby kupić opony w najlepszej cenie.
Jak działa wyszukiwarka opon rezulteo?

Narzędzie wyszukiwania w centralnej części strony głównej pomoże Ci znaleźć właściwą oponę na podstawie wymiarów, marki pojazdu lub marki opony, której szukasz. Wprowadź odpowiednie informacje, a strona zaproponuje Ci wybór opon zgodnych z Twoimi oczekiwaniami.

strona główna wyszukiwania opon
Gdzie mogę znaleźć rozmiar opony, której szukam?

Możesz łatwo znaleźć rozmiar swoich opon:

Jak działa katalog marek opon na rezulteo?

Masz 2 sposoby, aby skorzystać z katalogu marek opon na rezulteo:

Możesz wyszukać markę opony wybierając cechy opony, które Ci odpowiadają: sezon, pojazd i rodzaj jazdy.
charakterystyka opon
Możesz również wyszukać markę opon spośród wszystkich proponowanych marek. Są one podzielone na trzy odrębne kategorie:
  • Marki premium, liderzy wydajności
  • Marki pośrednie, o dobrym stosunku jakości do ceny i niekiedy wyspecjalizowane w określonym typie opon (4x4, zimowe, sportowe...)
  • Marki budżetowe, z atrakcyjnymi cenami, ale z ograniczoną wydajnością

Regularnie aktualizujemy naszą bazę danych, aby zaoferować Ci jak najbardziej kompletny katalog produktów.

Znajdź wszystkie marki opon w naszym katalogu produktów

Jak działa katalog pojazdów?

W serwisie rezulteo możesz wybrać markę, gamę, model, datę produkcji i silnik Twojego pojazdu za pomocą sporządzonych przez nas list. Zawartość list jest aktualizowana zgodnie z nowymi trendami na rynku samochodowym.

wyszukiwanie opon według pojazdu

Możesz również uzyskać dostęp do najczęściej wyszukiwanych pojazdów podczas zakupu opon.

5 najlepszych samochodów

Zobacz listę pojazdów.

FAQ : wszystkie informacje na temat opon na stronie rezulteo

Jakie informacje można znaleźć wśród poradach ekspertów rezulteo?

Artykuły informują i towarzyszą przy zakupie dzięki poradom ekspertów w dziedzinie opon.

Dostępnych jest wiele artykułów, które odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące opon, pomogą Ci dokonać wyboru, poinformują Cię o różnych sposobach zakupu opon lub pomogą Ci w użytkowaniu i konserwacji opon.

Przed dokonaniem wyboru, użytkownik ma dostęp do wielu testów opon przeprowadzonych przez niezależne organizacje. Wiele innych tematów można znaleźć na rezulteo w formie pytań - odpowiedzi.

Znajdziesz tam również fachową wiedzę, która pomoże Ci w wyborze i zakupie opon.

Uzyskaj dostęp do wszystkich porad ekspertów, aby dokonać właściwego wyboru opon!

FAQ: często zadawane pytania, które pomogą Ci wybrać opony

Jak wybrać opony?

Aby wybrać opony na rezulteo, należy wziąć pod uwagę kilka czynników: cenę, osiągi i trwałość gumy. Weź również pod uwagę swoje nawyki jazdy i środowisko, w którym jeździsz (miasto, wieś, góry...) Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie Porady ekspertów.

Gdzie znajdę wymiary opon, które będą pasować do mojego pojazdu?

Wymiary znajdują się na ściance bocznej opon, w książce serwisowej pojazdu lub na klapce wlewu paliwa. W dowodzie rejestracyjnym znajdują się również informacje dotyczące marki pojazdu, jego modelu, roku rejestracji, rodzaju paliwa/energii i silnika.

Jak sprawdzić zalecane ciśnienie w oponach?

Istnieje kilka sposobów na ustalenie zalecanego ciśnienia w oponach dla danego pojazdu. Zazwyczaj można je znaleźć w instrukcji obsługi samochodu, na naklejce na klapce wlewu paliwa lub na wewnętrznej stronie drzwi kierowcy. Można go również znaleźć w naszym katalogu pojazdów.

Ciśnienie może ulec zmianie podczas jazdy w zimie lub holowania przyczepy.

Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący pompowania opon.

Jaka jest różnica między markami premium, standardowymi i budżetowymi?

Marki opon premium są wiodącymi markami na rynku, ich celem jest tworzenie opon o wysokich osiągach. Opony tzw. marek standardowych oferują dobry stosunek jakości do ceny, a niektóre marki specjalizują się w odpowiedzi na określone sytuacje na drodze. Marki budżetowe to opony z niską ceną, ale o bardziej ograniczonych osiągach.

Dowiedz się, jakie są różnice między markami premium, standardowymi i budżetowymi.

Jakie są różnice między oponami letnimi, zimowymi i całorocznymi?

Opony letnie są przeznaczone do użytku, gdy temperatura wzrasta powyżej 0°C przez dłuższy czas. Opony zimowe zostały zaprojektowane tak, aby dobrze spełniały swoje zadanie nawet wtedy, gdy temperatura spada poniżej zera. Opony wielosezonowe to opony kompromisowe, które mogą być używane zarówno w warunkach zimowych, jak i letnich, ale ich osiągi nie są tak dobre, jak opon sezonowych. Dowiedz się więcej o różnych typach opon, aby trafniej wybrać swoją!

Jakie są różnice między oponami ekonomicznymi, wyczynowymi i sportowymi?

Na naszej stronie znajdują się trzy kwalifikatory opon:

  • Eco to opony ekonomiczne: najlepszy stosunek ceny do jakości i osiągów, aby zmniejszyć ich wpływ na zużycie paliwa i zwiększyć ich przebieg.
  • HP to opony o wysokich osiągach, które spełniają określone wymagania, szczególnie w zakresie szybkości reakcji i przyczepności do drogi.
  • Sportowe to opony najlepiej nadające się do sportowej jazdy. Zazwyczaj oferują one ponadprzeciętne osiągi dla pojazdów, które stawiają na szybkość i moc.
Jak poznać osiągi opon?

Istnieje kilka kryteriów określających osiągi opony. Etykieta europejska może pomóc w wyborze opony, ale istnieją inne, równie ważne kryteria, które należy wziąć pod uwagę.

„Score rezulteo” jest również pomocny przy porównywaniu i wyborze opon: grupuje on 3 podstawowe oceny osiągów, a mianowicie oszczędność, komfort i bezpieczeństwo, obliczane w zależności od kategorii i rozmiaru opony: ekonomiczna, wyczynowa lub sportowa.

wydajność opon

Dowiedz się więcej o innych kryteriach osiągów opony.

Czy możliwe jest zamontowanie opon o innych indeksach nośności i prędkości niż oryginalne?

Tak, jest to możliwe, ale według ściśle określonych reguł. Indeks nośności i prędkości musi być wyższy lub równy indeksowi rozmiaru oryginalnego, z wyjątkiem przypadku wymiany opony letniej na zimową, w którym masz prawo do zamontowania opon o niższym wskaźniku prędkości pod warunkiem umieszczenia naklejki na przedniej szybie pojazdu.

Dowiedz się więcej o przepisach dotyczących rozmiarów opon.

Jakie są zagrożenia związane z zamontowaniem w moim pojeździe opon w rozmiarze nie homologowanym?

Montując opony w rozmiarze nie homologowanym ryzykujesz zmianę sposobu prowadzenia samochodu i narażasz swoje bezpieczeństwo. Możesz również zostać ukarany grzywną i być zmuszony do ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Dowiedz się o innych zagrożeniach związanych z używaniem opon w rozmiarze nie homologowanym.

Czy mogę jeździć na oponach letnich przez cały rok?

W Polsce można legalnie jeździć na oponach letnich przez cały rok. Mimo że nadal duża liczba kierowców poruszających się w środowisku miejskim zakłada w zimie opony letnie, nadal zdecydowanie zaleca się montaż opon dostosowanych do warunków zimowych.

Dowiedz się, jaka jest różnica między oponami letnimi a zimowymi.

Co mówią przepisy prawne o oponach zimowych?

Możesz używać opon zimowych nawet w lecie. Z prawnego punktu widzenia nie ma żadnego ryzyka (z wyjątkiem opon kolcowanych), ale opony te nie są dostosowane do warunków pogodowych panujących zimą. Opona zimowa zużywa się szybciej w warunkach letnich i dlatego szybciej traci swoją skuteczność.

Przeczytaj, jakie środki ostrożności należy zachować podczas jazdy na oponach zimowych.

Jak czytać i interpretować oznaczenia na oponie?

Na ściance bocznej opony znajduje się wiele napisów lub oznaczeń, które mówią więcej o jej rozmiarze, indeksie nośności i prędkości, oznaczeń technicznych oraz wynikających z przepisów.

Dowiedz się jak czytać oznaczenia na oponie.

FAQ: jak kupować opony na rezulteo ?

Jak wybrać opony w serwise rezulteo?

Rozpocznij poszukiwanie właściwej opony, szukając według rozmiaru opon, marki opon lub pojazdu. Porównaj różne modele i osiągi opon. Jeśli potrzebujesz zawęzić wyszukiwanie wybierz filtry (rozmiar, sezon, marki…).

Kliknij na przycisk "Zobacz ofertę", aby porównać ceny opon. Po dokonaniu wyboru kliknij na przycisk "Kup".

Co obejmują ceny?

Cena podana na naszej stronie jest ceną z VAT za pojedynczą oponę w wybranym rozmiarze. Montaż i wyważanie nie są wliczone w cenę.

Dlaczego cena na stronie sprzedawcy nie jest taka sama jak na rezulteo ?

Ceny publikowane na rezulteo są codziennie aktualizowane. Istnieje ryzyko nagłej zmiany ceny przez sprzedawcę, co może spowodować kilkugodzinne opóźnienie w aktualizacji.

Dlaczego rezulteo oferuje inne wskaźniki nośności i prędkości niż w pierwotnym rozmiarze Twoich opon?

Rezulteo oferuje homologowane rozmiary opon, które mogą mieć inne indeksy nośności i prędkości niż w pierwotnym rozmiarze. Ten poszerzony wybór pomoże Ci znaleźć opony z szerszej gamy produktów, spełniając jednocześnie wymagania prawne, Twoje potrzeby i bezpieczeństwo.

Symbol "!" oznacza opony, które są kompatybilne z różnymi rozmiarami opon.

zatwierdzone rozmiary opon
© rezulteo

Dowiedz się jak zmienić indeks nośności i prędkości swoich opon

FAQ: jak zostać partnerem reklamowym i afiliacyjnym rezulteo?

Jak się reklamować na rezulteo?

Zespół rezulteo analizuje wszystkie propozycje reklamowe. Skontaktuj się z menedżerem do spraw marketingu który będzie w stanie zaproponować Ci różne rodzaje dostępnych przestrzeni reklamowych.

Jak złożyć wniosek o afiliację?

Twoje produkty, marki opon i ceny mogą być widoczne dla przyszłych klientów w wynikach wyszukiwania naszej porównywarki. W celu nawiązania współpracy z rezulteo, skontaktuj się menedżerem afiliacji.