1. Strona główna
 2. chevronMarki opon samochodowych
 3. chevronBridgestone
 4. chevronBlizzak LM001
Blizzak LM001
Bridgestone

Opony Bridgestone Blizzak LM001

Zimowe
 • Opona zimowa przystosowana do większości aut.
 • Optymalna trakcja i przyczepność na śniegu.
 • Skuteczne odprowadzanie wody i roztopionego śniegu.
Blizzak LM001
Bridgestone

Opony Bridgestone Blizzak LM001

Zimowe
 • Opona zimowa przystosowana do większości aut.
 • Optymalna trakcja i przyczepność na śniegu.
 • Skuteczne odprowadzanie wody i roztopionego śniegu.
Premium
68
rezulteoSCORE
68
rezulteoSCORE
Premium
 • Opona zimowa przystosowana do większości aut.
 • Optymalna trakcja i przyczepność na śniegu.
 • Skuteczne odprowadzanie wody i roztopionego śniegu.
Czytaj więcej
Wpisz rozmiar opon
chevron

Wybierz rozmiar

Zobacz więcej opon Bridgestone
chevron

Test

Bezpieczeństwo

Hamowanie na suchej nawierzchni
7.4 / 10
Hamowanie na mokrej nawierzchni
6.3 / 10
Przyczepność na mokrej nawierzchni
7.3 / 10
Akwaplaning
9.1 / 10

Oszczędność

Żywotność
8.6 / 10
Oszczędność paliwa
5.1 / 10

Komfort

Absorbowanie wstrząsów
8.4 / 10
Przyczepność
9.3 / 10
Hałas toczenia
6.7 / 10

Śnieg

Hamowanie na śniegu
8.3 / 10
Przyspieszanie na śniegu
8 / 10

Lód

Hamowanie na lodzie
9 / 10
Przyspieszanie na lodzie
Brak oceny

Właściwości

Marka
Bridgestone
Model
Blizzak LM001
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
Samochód osobowy
Styl jazdy
Sportowy
Sezon
Na zimę
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
tak
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
nie
Kierunkowe
tak
Z rantem ochronnym
tak
Seal
nie

Opis produktu

Bridgestone Blizzak LM-001 to opona zimowa pasująca do szerokiej gamy aut. Wyróżnia się przyczepnością na drodze oraz trakcją zapewnianą na ośnieżonych trasach.

Śnieg. Technologia trójwymiarowych lameli gwarantuje trakcję i przyczepność zarówno na suchej, jak i ośnieżonej lub oblodzonej jezdni dzięki większej sztywności bieżnika oraz licznym ostrym krawędziom. Lepsze hamowanie i trakcja to zasługa głębokich rowków w kształcie trapezu, które lepiej ubijają śnieg.

Bezpieczeństwo. Zoptymalizowane osiągi na mokrej drodze dzięki rowkom bocznym zachodzącym na barki oraz zaokrąglonym klockom, które umożliwiają szybkie odprowadzanie wody oraz roztopionego śniegu.

BRIDGESTONE BLIZZAK LM001: OPONA ZIMOWA, KTÓRA DĄŻY DO DOSKONAŁOŚCI

Z okazji wprowadzenia na rynek nowego modelu opon zimowych Blizzak LM001, firma Bridgestone, zaprosiła rezulteo do swojego skandynawskiego ośrodka badawczego Swedish Proving Ground położonego w szwedzkiej miejscowości Vidsel. Podczas różnych prób mogliśmy zapoznać się z właściwościami nowej opony wysokich osiągach, której zadaniem jest wyznaczanie standardów w kategorii produktów zimowych.

Centrum badawczo-rozwojowe Bridgestone położone blisko arktycznego koła podbiegunowego nie jest nam obce. Mieliśmy wcześniej okazję korzystać z dostępnych tam tras podczas testowania różnych produktów i prototypów opon zimowych.

Blizzak LM001: opona bezkompromisowa

Jazda zimą wiąże się z radzeniem sobie ze zróżnicowanymi warunkami wywołanymi występowaniem gołoledzi, roztopionego śniegu, deszczu, a także z jazdą po suchej nawierzchni. Firma Bridgestone uwzględniła wszystkie te czynniki podczas tworzenia specyfikacji opony Blizzak LM001.

Pod względem technologicznym, nowy model charakteryzuje się oryginalnym rysunkiem bieżnika z dużymi rowkami odpływowymi, tzw. horn lugs. Rozszerzają się one w miarę zbliżania się do barku bieżnika, co umożliwia między innymi skuteczniejsze usuwanie wody i śniegu, a w konsekwencji zwiększa przyczepność do jezdni. Te duże rowki w znacznym stopniu poprawiają właściwości trakcyjne opony na zaśnieżonej nawierzchni.

Jeśli chodzi o usuwanie wody, warto zauważyć precyzję działania inżynierów firmy Bridgestone, którzy pokusili się nawet o zaokrąglenie narożników kostek bieżnika i połączeń z rowkami. Zbyt ostre kąty powodują zaburzenia krążenia wody i zakłócają  dobre tempo jej usuwania (jak widać na grafice). Zdaniem inżynierów firmy Bridgestone, ta drobna modyfikacja przynosi odczuwalne korzyści.

Coraz częściej stosowane w oponach zimowych lamele 3D, które występują  także w tym modelu. Mają one korzystny wpływ na przyczepność i właściwości jezdne. Firma Bridgestone poinformowała także o zwiększeniu odporności tej opony na zużycie.

Opony Bridgestone Blizzak LM001 w ośrodku badawczym Swedish Proving Ground

Aby sprawdzić właściwości jezdne nowej opony firma Bridgestone przygotowała zróżnicowane warunki terenowe. Podczas każdego z testów, model LM001 porównywano z oponami Continental ContiWinterContact TS 850. Ten właśnie wybór japońskiego producenta można wytłumaczyć faktem, że produkt niemieckiego konkurenta jest uważany za jeden ze wzorców w zakresie opon zimowych, a model ten zwyciężał w licznych testach organizowanych przez instytucje europejskie. Firma Bridgestone mierząc się z poważnym przeciwnikiem nie stawia swojego produktu w pozycji oczywistego zwycięzcy przeprowadzanych porównań.

W skrócie

Ogólne wrażenie dotyczące opony jest dobre. Model LM001 natychmiast przekonuje do siebie precyzyjną pracą i szybkością reakcji na wszystkich testowych nawierzchniach. Na nawierzchni pokrytej śniegiem opona oferuje doskonałe wyczucie podłoża, które wzbudza zaufanie dzięki dobrej współpracy z układami wspomagającymi jazdę (ESP i ABS). Mieliśmy okazję wypróbować oponę i porównać ją z konkurencyjnym produktem marki Continental w różnych okolicznościach: podczas hamowania, przyspieszania, ruszania pod górę, slalomu, a także sprawdzić jej sterowność w czysto zimowych warunkach skandynawskich. Obie opony podobnie wypadły w testach, co biorąc pod uwagę laury zdobyte przez produkt marki Continental, należy traktować jako dużą pochwałę względem opony wyprodukowanej przez firmę Bridgestone. Ten zupełnie nowy na rynku produkt korzysta z najnowocześniejszych osiągnięć technicznych marki oraz owoców wielu lat prac badawczo-rozwojowych prowadzonych na szwedzkich trasach. W porównaniu do Continental,  opona Bridgestone wyróżnia się pod względem przyczepności i właściwości trakcyjnych na zaśnieżonej nawierzchni.

KrajeŹródłoDataNumer
 • FRL'ARGUS12/2014N/A
 • DEADAC09/2014N/A
 • DEAUTO BILD11/2015N/A
 • DEADAC09/2015N/A
 • DEAUTO BILD2015N/A
 • DEAUTO BILD10/2016N/A
 • CZAUTOKLUB CR10/2016N/A
 • ITQUATTRORUOTE11/2016N/A
 • DEAUTO BILD ALLRAD11/2017N/A
 • GBAUTOEXPRESS20171491
 • DEAUTO BILD201540

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej