Tu znajdziesz najlepsze opony w najlepszej cenie

rezulteo pomaga wybrać i kupić opony

Falken poszerza swoją gamę opon letnich o nowy model Ziex ZE310 Ecorun

Japoński producent Falken przedstawił nową oponę letnią Ziex ZE310 Ecorun. Model ten zastąpi Ziex ZE914 Ecorun na wiosnę 2018 roku.

Falken oferuje 2 różne wersje bieżnika, by zoptymalizować zużycie i przyczepność

Falken oferuje 2 różne wersje bieżnika, by zoptymalizować zużycie i przyczepność - Copyright © Falken

Odświeżenie gamy Ziex Ecorun

Według producenta opona ta jest przeznaczona dla „wszechstronnych kierowców oczekujących przede wszystkich komfortu”. Sposobem na osiągnięcie tego celu jest model Ziex ZE310 Ecorun. Zaprezentowana podczas międzynarodowych targów najnowsza opona japońskiego producenta ma zastąpić wcześniejszy model Ziex ZE914 Ecorun, który był dobrze oceniany przez niezależne instytuty testowe.

2 rodzaje bieżnika w ofercie

Opona Falken Ziex ZE310 Ecorun, pasująca na felgi o średnicy od 14 do 18 cali, jest dostępna w 2 wersjach: z 3 rowkami obwodowymi (w rozmiarach do 195 mm szerokości) oraz z 4 rowkami (powyżej 205 mm szerokości). Jak wyjaśnia producent, takie rozwiązanie pozwala zachować jednolite osiągi w całej gamie produktów. Bieżnik z 3 rowkami zapewnia optymalną sztywność bieżnika, zwiększając jednocześnie powierzchnię kontaktu opony z drogą. Z kolei 4 rowki ułatwiają odprowadzanie wody, by zniwelować ryzyko aquaplaningu.

Firma Falken wyposażyła również model Ziex ZE310 Ecorun w technologię „Adaptive Constant Pressure“ (stała adaptacja ciśnienia do podłoża). Dzięki tej innowacji struktura bieżnika gwarantuje równomierny rozkład ciężaru auta, co przekłada się na stabilność kierunkową oraz bardziej regularne zużycie.

Mieszanka gumowa „Nano 4D”, opracowana przez inżynierów firmy Falken, została wykorzystana także w modelu Ziex ZE310 Ecorun. Technologia ta zwiększa trwałość opony o 30% względem poprzedniej generacji.

Na etykiecie UE model Ziex ZE310 Ecorun posiada maksymalną ocenę A w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni dla wszystkich rozmiarach, a także oceny od C do E w kategorii oporu toczenia.

Dostępność

Model Falken Ziex ZE310 Ecorun będzie dostępny na wiosnę 2018 r. w 40 rozmiarach, umożliwiając montaż na felgach od 14 do 18 cali. Na ten sam rok zapowiedziano już 58 dodatkowych rozmiarów.

CZYTAJ TAKŻE

Hankook odświeża gamę opon UHP wypuszczając na rynek nowy model Ventus S1 evo 3

Hankook przedstawia nową oponę przeznaczoną do samochodów osobowych i SUV-ów. Model Ventus S1 evo 3 chce zająć pozycję lidera na rynku opon UHP.

10 najlepszych modeli opon całorocznych na sezon 2018/2019: wybór naszych ekspertów

Szukasz opon wielosezonowych ale nie wiesz jaki model wybrać? Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, nasi eksperci przygotowali listę najlepszych opon całorocznych na sezon 2018/2019.

Michelin Alpin 6: trwale wysokie osiągi w trudnych warunkach zimowych

Michelin ujawnił szczegóły na temat bardzo oczekiwanego modelu Alpin 6. Wypuszczając na rynek tę oponę producent odświeża swoją ofertę zimową przed nadchodzącym sezonem.

Apollo prezentuje nową oponę zimową Aspire XP Winter

Indyjski producent Apollo Tyres zaprezentował nową oponę zimową Aspire XP Winter znacząco zwiększając zakres rozmiarów, w jakich będzie dostępna.