Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Goodyear rozszerza linię UltraGrip o trzy nowe modele opon zimowych

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział rozszerzenie oferty opon zimowych o trzy nowe modele.

Opony Goodyear UltraGrip Plus

Goodyear rozszerza linię UltraGrip o 3 nowe modele opon © Goodyear

Lato w pełni, ale Goodyear już przygotowuje się na zimę. Amerykański producent zapowiedział premierę trzech nowych modeli opon serii UltraGrip: UltraGrip Performance+, UltraGrip 9+ oraz UltraGrip Cargo.

Goodyear UltraGrip Performance+, czyli zima na pełnych obrotach

Nowe Goodyear UltraGrip Performance+ to znakomite opony zimowe przeznaczone do wysokowydajnych pojazdów. Zostały opracowane w oparciu o dwie kluczowe technologie. „Traction Protect Technology” zakłada wykorzystanie nowej żywicy, dzięki której odkształcanie się opony nie wpływa ujemnie na jej budowę, co z kolei poprawia przyczepność i wydajność hamowania.. Z kolei „Winter Grip Technology” przewiduje zastosowanie nowej mieszanki gumowej o większej elastyczności przy niższych temperaturach, co pozwoli uzyskać lepszą przyczepność na śniegu i lodzie. 

Opony zimowe Goodyear UltraGrip Performance + są dostępne w sprzedaży od czerwca 2019 roku. Kolejne rozmiary będą wprowadzane na rynek sukcesywnie do czerwca 2020 roku, z czego większość trafi do sklepów w sierpniu 2019. 

Opony Goodyear UltraGrip Plus Mercedes

© Goodyear

Goodyear UltraGrip 9+ na zimy w mieście

Opony zimowe Goodyear UltraGrip 9+ są przeznaczone głównie do miejskich samochodów osobowych. Technologia „Mileage Plus” zapewnia skuteczną ochronę przed uszkodzeniami powstającymi w kontakcie z nierówną nawierzchnią, wydłużając tym samym okres użytkowania opon. Zastosowano również technologię „Winter Grip” znaną z modelu Goodyear UltraGrip Performance+. Opony Goodyear UltraGrip 9+ są dostępne w sprzedaży od czerwca 2019 roku, a wszystkie planowane wymiary mają trafić na rynek do września.

Opony Goodyear UltraGrip Plus Volkswagen

© Goodyear

Goodyear UltraGrip Cargo do pojazdów użytkowych

Właściciele aut użytkowych też nie pozostaną – nomen omen – na lodzie dzięki oponom UltraGrip Cargo. W tym modelu wprowadzono liczne ulepszenia bieżnika i mieszanki gumowej zapewniające bardzo dobrą skuteczność hamowania na śniegu oraz zwiększające trwałość ogumienia. UltraGrip Cargo są już dostępne w sprzedaży we wszystkich planowanych wymiarach.

CZYTAJ TAKŻE

Nokian zapowiada nowe ogumienie Powerproof i Wetproof do SUV-ów

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres zaprezentował opony letnie Powerproof i Wetproof do SUV-ów. Nowe ogumienie dostosowane do większych obciążeń gwarantuje bezpieczeństwo i wydajność podczas jazdy samochodami sportowo-użytkowymi i crossoverami.

7 najlepszych opon letnich 2019/2020 wg naszych ekspertów

Nie wiesz, które opony wybrać? Przygotowane przez naszych ekspertów zestawienie opon letnich 2019 pomoże Ci dokonać właściwego wyboru, niezależnie od tego, jakim dysponujesz budżetem i jakie są Twoje szczególne wymagania.

Continental dostarczy terenowe ogumienie dla elektrycznego SUV-a klasy Extreme E

Dwa nowe modele opon Continental opracowane na mistrzostwa SUV-ów elektrycznych Extreme E pojawiły się na Goodwood Festival of Speed. Wersję letnią i zimową zaprezentowano na elektrycznym SUV-ie Odyssey 21, który posłuży do testów w ekstremalnych warunkach drogowych.

Nokian radzi, jak wybrać najlepsze opony na wakacyjny wyjazd kamperem

Urlopowicze w Europie coraz chętniej zamieniają tradycyjne hotele, pensjonaty czy domki wczasowe na kampery, vany i przyczepy kempingowe. Aby w pełni wykorzystać możliwości tego typu pojazdów, koniecznie należy zaopatrzyć się w odpowiednie ogumienie – radzi Nokian.