Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Goodyear rozszerza linię UltraGrip o trzy nowe modele opon zimowych

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział rozszerzenie oferty opon zimowych o trzy nowe modele.

Opony Goodyear UltraGrip Plus

Goodyear rozszerza linię UltraGrip o 3 nowe modele opon © Goodyear

Lato w pełni, ale Goodyear już przygotowuje się na zimę. Amerykański producent zapowiedział premierę trzech nowych modeli opon serii UltraGrip: UltraGrip Performance+, UltraGrip 9+ oraz UltraGrip Cargo.

Goodyear UltraGrip Performance+, czyli zima na pełnych obrotach

Nowe Goodyear UltraGrip Performance+ to znakomite opony zimowe przeznaczone do wysokowydajnych pojazdów. Zostały opracowane w oparciu o dwie kluczowe technologie. „Traction Protect Technology” zakłada wykorzystanie nowej żywicy, dzięki której odkształcanie się opony nie wpływa ujemnie na jej budowę, co z kolei poprawia przyczepność i wydajność hamowania.. Z kolei „Winter Grip Technology” przewiduje zastosowanie nowej mieszanki gumowej o większej elastyczności przy niższych temperaturach, co pozwoli uzyskać lepszą przyczepność na śniegu i lodzie. 

Opony zimowe Goodyear UltraGrip Performance + są dostępne w sprzedaży od czerwca 2019 roku. Kolejne rozmiary będą wprowadzane na rynek sukcesywnie do czerwca 2020 roku, z czego większość trafi do sklepów w sierpniu 2019. 

Opony Goodyear UltraGrip Plus Mercedes

© Goodyear

Goodyear UltraGrip 9+ na zimy w mieście

Opony zimowe Goodyear UltraGrip 9+ są przeznaczone głównie do miejskich samochodów osobowych. Technologia „Mileage Plus” zapewnia skuteczną ochronę przed uszkodzeniami powstającymi w kontakcie z nierówną nawierzchnią, wydłużając tym samym okres użytkowania opon. Zastosowano również technologię „Winter Grip” znaną z modelu Goodyear UltraGrip Performance+. Opony Goodyear UltraGrip 9+ są dostępne w sprzedaży od czerwca 2019 roku, a wszystkie planowane wymiary mają trafić na rynek do września.

Opony Goodyear UltraGrip Plus Volkswagen

© Goodyear

Goodyear UltraGrip Cargo do pojazdów użytkowych

Właściciele aut użytkowych też nie pozostaną – nomen omen – na lodzie dzięki oponom UltraGrip Cargo. W tym modelu wprowadzono liczne ulepszenia bieżnika i mieszanki gumowej zapewniające bardzo dobrą skuteczność hamowania na śniegu oraz zwiększające trwałość ogumienia. UltraGrip Cargo są już dostępne w sprzedaży we wszystkich planowanych wymiarach.

CZYTAJ TAKŻE

Bridgestone Blizzak Ice – ogumienie na najcięższe zimy

Japoński producent ogumienia Bridgestone zaprezentował najnowszy model opon przeznaczonych do użytku w północnej Europie – Blizzak Ice.

Vredestein Quatrac Pro – pierwsze opony całoroczne do samochodów o wysokich osiągach

Holenderski producent ogumienia Vredestein zaprezentował nowe opony całoroczne Quatrac Pro – to pierwszy na rynku europejskim model pasujący do felg o średnicy od 17 do 21 cali.

Opony Bridgestone do prototypu miejskiego kompaktu elektrycznego Seat Minimó

Japoński producent ogumienia Bridgestone pojawił się na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie w ramach współpracy z hiszpańskim Seatem, który zaprezentował ciekawy prototyp elektrycznego miejskiego kompaktu.

Nokian WR Snowproof – poczucie bezpieczeństwa w warunkach zimowych

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres prezentuje zupełnie nowe opony WR Snowproof przystosowane do środkowoeuropejskich zim. Zapewniają one maksymalny poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych, jakie można zimą napotkać w Europie.