Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Goodyear rozszerza linię UltraGrip o trzy nowe modele opon zimowych

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział rozszerzenie oferty opon zimowych o trzy nowe modele.

Opony Goodyear UltraGrip Plus

Goodyear rozszerza linię UltraGrip o 3 nowe modele opon © Goodyear

Lato w pełni, ale Goodyear już przygotowuje się na zimę. Amerykański producent zapowiedział premierę trzech nowych modeli opon serii UltraGrip: UltraGrip Performance+, UltraGrip 9+ oraz UltraGrip Cargo.

Goodyear UltraGrip Performance+, czyli zima na pełnych obrotach

Nowe Goodyear UltraGrip Performance+ to znakomite opony zimowe przeznaczone do wysokowydajnych pojazdów. Zostały opracowane w oparciu o dwie kluczowe technologie. „Traction Protect Technology” zakłada wykorzystanie nowej żywicy, dzięki której odkształcanie się opony nie wpływa ujemnie na jej budowę, co z kolei poprawia przyczepność i wydajność hamowania.. Z kolei „Winter Grip Technology” przewiduje zastosowanie nowej mieszanki gumowej o większej elastyczności przy niższych temperaturach, co pozwoli uzyskać lepszą przyczepność na śniegu i lodzie. 

Opony zimowe Goodyear UltraGrip Performance + są dostępne w sprzedaży od czerwca 2019 roku. Kolejne rozmiary będą wprowadzane na rynek sukcesywnie do czerwca 2020 roku, z czego większość trafi do sklepów w sierpniu 2019. 

Opony Goodyear UltraGrip Plus Mercedes

© Goodyear

Goodyear UltraGrip 9+ na zimy w mieście

Opony zimowe Goodyear UltraGrip 9+ są przeznaczone głównie do miejskich samochodów osobowych. Technologia „Mileage Plus” zapewnia skuteczną ochronę przed uszkodzeniami powstającymi w kontakcie z nierówną nawierzchnią, wydłużając tym samym okres użytkowania opon. Zastosowano również technologię „Winter Grip” znaną z modelu Goodyear UltraGrip Performance+. Opony Goodyear UltraGrip 9+ są dostępne w sprzedaży od czerwca 2019 roku, a wszystkie planowane wymiary mają trafić na rynek do września.

Opony Goodyear UltraGrip Plus Volkswagen

© Goodyear

Goodyear UltraGrip Cargo do pojazdów użytkowych

Właściciele aut użytkowych też nie pozostaną – nomen omen – na lodzie dzięki oponom UltraGrip Cargo. W tym modelu wprowadzono liczne ulepszenia bieżnika i mieszanki gumowej zapewniające bardzo dobrą skuteczność hamowania na śniegu oraz zwiększające trwałość ogumienia. UltraGrip Cargo są już dostępne w sprzedaży we wszystkich planowanych wymiarach.

CZYTAJ TAKŻE

Cooper Discoverer A/T3 Sport 2 – całoroczne ogumienie do samochodów terenowych

Producent ogumienia Cooper wprowadził na rynek nowe opony całoroczne do samochodów terenowych i SUV-ów. Amerykańscy inżynierowie opracowali nowoczesną technologię, która zapewnia większą przyczepność i wytrzymałość bieżnika. Ogumienie zaprojektowane do użytku zarówno w lecie jak i zimą doskonale sprawdza się na utwardzonej nawierzchni, w błocie, na kamienistym podłożu i nie tylko.

7 najlepszych opon letnich 2020 według ekspertów rezulteo

Pora zmienić opony, a Ty wciąż nie wiesz jaki model wybrać? Bez obaw, nasi eksperci przygotowali zestawienie 7 opon letnich, które mają szansę przypaść Ci do gustu nie tylko z powodu znakomitej wydajności, ale też atrakcyjnej ceny!

Bridgestone Weather Control A005 EVO – doskonale przyczepne ogumienie na każdą porę roku

Nowe całoroczne ogumienie Bridgestone w sprzedaży już od lipca 2020! To następca modelu Weather Control A005 wyprodukowany w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne, charakteryzujący się optymalną przyczepnością na zaśnieżonej i mokrej nawierzchni potwierdzoną oznaczeniem 3PMSF oraz oceną A na etykiecie europejskiej. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, do jakich zastosowań i typów samochodów przeznaczone są nowe opony całoroczne Bridgestone.

Czy znasz najpiękniejsze modele opon?

Kto powiedział, że opony nie mogą być piękne? Nawet jako przedmioty czysto użytkowe mogą podnosić walory estetyczne Twojego samochodu. Ci, którzy przykładają szczególną wagę do wyglądu auta, powinni też wiedzieć, że wiele zależy od odpowiednio dobranych felg, które w oryginalny sposób podkreślają wizualną atrakcyjność pojazdu. Zainteresował Cię ten temat? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym zestawem „najpiękniejszych” modeli ogumienia, w którym uwzględniliśmy zarówno opony już dostępne na rynku, jak i prototypy w fazie koncepcyjnej.