Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Michelin prezentuje nowe ogumienie Pilot Sport 4 SUV na targach 2019 w Genewie

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych Genewa 2019 francuski producent ogumienia Michelin zaprezentował całkowicie nowe opony do SUV-ów Pilot Sport 4 SUV.

Opony Michelin Pilot Sport 4 SUV z oznaczeniem MO (oryginalne wyposażenie Mercedesa) na targach motoryzacyjnych 2019 w Genewie

Nowe opony Michelin Pilot Sport 4 SUV zaprezentowane na targach motoryzacyjnych 2019 w Genewie. © rezulteo

Sportowe opony do SUV-ów dla każdego

Po 11 latach nieobecności na międzynarodowych targach w Genewie Michelin powraca na to wielkie europejskie święto motoryzacji. I ma się czym pochwalić, prezentując całkowicie nowe opony do SUV-ów – Pilot Sport 4 SUV. Następca modelu Latitude Sport 3 został opracowany w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne i doświadczenie zdobyte przy projektowaniu sprawdzonej linii Pilot Sport. Dzięki tym oponom francuska marka chce wybić się na pozycję lidera w dziedzinie ogumienia High Performance do SUV-ów sportowych i klasy premium.

Technologia dla przyjemności jazdy

Trzeba przyznać, że Michelin zna się na sporcie. Nowe opony zaprojektowano w oparciu o rozwiązania technologiczne zaczerpnięte z modeli typowo wyścigowych, zwłaszcza dla Formuły E.

Michelin postawił na asymetryczny wzór bieżnika. Jego zewnętrzna część została opracowana z myślą o wysokich osiągach na suchej drodze, a wewnętrzna została zoptymalizowana pod kątem mokrych nawierzchni. Nowa mieszanka z dodatkiem elastomerów poprawiających dyspersję krzemionki zapewnia o wiele lepszą przyczepność na każdym rodzaju podłoża. Przemyślane rozmieszczenie rowków bieżnika umożliwia zachowanie sztywności, poprawiając jednocześnie przyczepność boczną.

Bok nowej opony Michelin Pilot Sport 4 SUV zaprezentowanej na międzynarodowych targach motoryzacyjnych 2019 w Genewie

© Michelin

Zoptymalizowana powierzchnia styku opony Pilot Sport 4 SUV z podłożem, uzyskana dzięki zastosowanej konstrukcji i ulepszonej mieszance gumowej, zapewnia precyzyjniejszą kontrolę nad pojazdem i jeszcze lepszą przyczepność. Wzmocnione opasanie z nylonu i włókien aramidowych wykonane w technologii „Dynamic Response” poprawia sterowność pojazdu.

Nowe opony Michelin Pilot Sport 4 SUV są również wyjątkowo trwałe dzięki sztywnym klockom bieżnika i podwójnej osnowie, która zapewnia lepszą wytrzymałość.

Co się tyczy wzornictwa, ściany boczne opon Pilot Sport 4 SUV zyskały aksamitny wygląd dzięki technologii „Michelin Premium Touch”. Wyszukany styl pasuje do estetyki SUV-ów sportowych, a dodatkowy rant ochronny ogranicza ryzyko uszkodzenia felgi przy najeżdżaniu na krawężniki.

Bieżnik nowej opony Michelin Pilot Sport 4 SUV zaprezentowanej na targach motoryzacyjnych 2019 w Genewie

© Michelin

Wyniki testów mówią same za siebie

Michelin zgłosił swoje nowe opony sportowe do testów w niezależnej niemieckiej instytucji TÜV SÜD. Ogumienie poddano licznym próbom, których rezultaty porównano z wynikami sześciu konkurencyjnych modeli. Michelin Pilot Sport 4 SUV wypadły rewelacyjnie w następujących kategoriach: hamowanie na mokrej nawierzchni z nowym i zużytym bieżnikiem, hamowanie na suchej nawierzchni, prędkość na mokrej nawierzchni oraz przebieg.

Droga hamowania od 100 km/h na suchej nawierzchni jest o 1,8 m krótsza od średniej pozostałych modeli. W porównaniu do tej samej średniej auto z nowymi oponami rozpędzone do 80 km/h na mokrej nawierzchni zatrzymuje się o 3,15 m wcześniej. Droga hamowania przy zużytym bieżniku jest o 5,2 m krótsza od średniej dla 6 pozostałych opon. Jeżeli chodzi o osiągi, to Michelin Pilot Sport 4 SUV okazały się o 0,96 do 5,06 sekundy szybsze na mokrym torze o długości 1050 m. Wyprzedzają też konkurencję pod względem trwałości, pozwalając pokonać o 3800 do 13 600 więcej kilometrów.

Opony Michelin Pilot Sport 4 SUV wejdą do sprzedaży w 2019 roku w 53 rozmiarach pasujących do felg o średnicy od 17 do 23 cali, z czego 18 rozmiarów to absolutna nowość w ofercie Michelin.

CZYTAJ TAKŻE

Vredestein Quatrac Pro – pierwsze opony całoroczne do samochodów o wysokich osiągach

Holenderski producent ogumienia Vredestein zaprezentował nowe opony całoroczne Quatrac Pro – to pierwszy na rynku europejskim model pasujący do felg o średnicy od 17 do 21 cali.

Opony Bridgestone do prototypu miejskiego kompaktu elektrycznego Seat Minimó

Japoński producent ogumienia Bridgestone pojawił się na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie w ramach współpracy z hiszpańskim Seatem, który zaprezentował ciekawy prototyp elektrycznego miejskiego kompaktu.

Nokian WR Snowproof – poczucie bezpieczeństwa w warunkach zimowych

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres prezentuje zupełnie nowe opony WR Snowproof przystosowane do środkowoeuropejskich zim. Zapewniają one maksymalny poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych, jakie można zimą napotkać w Europie.

Yokohama GT Special Classic – nowoczesna technologia dla zabytkowych samochodów

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie japoński producent ogumienia Yokohama zapowiedział europejską premierę opon do zabytkowych samochodów – G.T. Special Classic.