Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie 2018: premiera nowej opony całorocznej Yokohama BluEarth-4S AW21

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie japońska firma Yokohama zaprezentowała swój pierwszy europejski model opon całorocznych BluEarth-4S AW21.

Yokohama_Bluearth4S

Yokohama BluEarth-4S AW21: świetne osiągi przez cały rok. © Yokohama

Yokohama dołącza do grupy producentów opon całorocznych

Japoński producent opon Yokohama był do dzisiaj jedną z nielicznych firm branży oponiarskiej, które nie wprowadziły jeszcze na rynek opon całorocznych. Zaprezentowany na tegorocznych targach model BluEarth-4S AW21 przeznaczony jest dla kierowców miejskich nie przyzwyczajonych do zimna i opadów śniegu i ma zapewnić zrównoważone osiągi niezależnie od pory roku i warunków pogodowych.

Yokohama Bluearth4S Genève

© Yokohama

Technologia zimowa zapewniająca osiągi przez cały rok

Łącząc zalety zarówno opon letnich jak i zimowych, Yokohama BluEarth-4S AW21  korzysta z najnowszych technologii opracowanych przez japońskiego producenta z myślą o zimowych mrozach. Kombinacja rowków w kształcie litery V i poziomych, obecna w rzeźbie bieżnika, ma jej zapewnić wysoki poziom osiągów na różnego rodzaju drogach: mokrych, oblodzonych i zaśnieżonych. Całość dopełnia odporna na zimno mieszanka gumowa złożona z krzemionki i polimerów, podobna do tej zastosowanej do produkcji modelu Wdrive V905. Dzięki tym zaletom, opona otrzymała też oznaczenie „Snowflake Mark” przyznawaną oponom zimowym przez Amerykańskie Stowarzyszenie Badań i Materiałów (ASTM), jedną z największych organizacji normalizacyjnych na świecie.

Jeśli chodzi o możliwości BluEarth-4S AW21 w warunkach letnich, opona dysponuje nowoczesną rzeźbą bieżnika, zaprojektowaną w celu zwiększenia powierzchni kontaktu opony z nawierzchnią. Ta cecha pozwala jej na lepsze osiągi na suchym gruncie  zwiększając jednocześnie jej trwałość.

Dzięki licznym nacięciom na barkach, opona całoroczna Yokohamy jest również dość szeroka co, według producenta, zapewnia jej wysokie osiągi na suchej nawierzchni.

Dostępność

Yokohama BluEarth-4S AW21 będzie dostępna jesienią 2018 r. w 30. rozmiarach, dla felg o średnicy od 14 do 19 cali. Japoński producent poinformował już, że planuje poszerzenie tego zakresu wymiarów.

CZYTAJ TAKŻE

Continental EcoContact 6: nowy standard opon letnich od niemieckiego producenta

Continental zapowiada wprowadzenie na rynek modelu EcoContact 6, nowej opony do samochodów osobowych. Jego motto: oszczędność przede wszystkim!

Dębica wprowadza na rynek nową oponę zimową Frigo SUV2

Dębica przedstawiła swoją nową oponę Frigo SUV 2. Według producenta jest ona przystosowana do jazdy w każdych warunkach zimowych.

Hankook odświeża gamę opon UHP wypuszczając na rynek nowy model Ventus S1 evo 3

Hankook przedstawia nową oponę przeznaczoną do samochodów osobowych i SUV-ów. Model Ventus S1 evo 3 chce zająć pozycję lidera na rynku opon UHP.

10 najlepszych modeli opon całorocznych na sezon 2018/2019: wybór naszych ekspertów

Szukasz opon wielosezonowych ale nie wiesz jaki model wybrać? Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, nasi eksperci przygotowali listę najlepszych opon całorocznych na sezon 2018/2019.