Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Pirelli P Zero Winter – zimowe opony do sportowej jazdy?

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował najnowsze ogumienie ze sportowej serii P Zero – P Zero Winter, zaprojektowane we współpracy z wieloma producentami samochodów.

Targi motoryzacyjne Genewa 2019 – nowe opony zimowe Pirelli P Zero Winter

Poznaj nowe wysoko wydajne opony zimowe Pirelli – P Zero Winter. © Pirelli

Opony z serii P Zero od teraz w wersji zimowej

P Zero jest od wielu lat sztandarowym produktem sportowym Pirelli. Ogumienie P Zero fabrycznie montowane w wielu autach sportowych i pojazdach wysokiej klasy jak dotychczas dostępne było tylko w wariancie letnim. To już jednak przeszłość dzięki zupełnie nowym oponom P Zero Winter, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa zimą i wydajność porównywalną z modelami typowo letnimi.

Pirelli P Zero Winter – nowe opony zimowe zaprezentowane na targach motoryzacyjnych 2019 w Genewie

© Pirelli

Know-how Pirelli P Zero

Pirelli dostrzegł duże zapotrzebowanie producentów samochodów na wysoko wydajne opony, zdolne przenosić duże moce silnika nawet w warunkach słabej przyczepności. Dlatego właśnie przy projektowaniu modelu P Zero Winter, podobnie jak w przypadku klasycznych opon serii P Zero, postawiono na bliską współpracę z głównymi producentami aut. Podstawowym założeniem całego przedsięwzięcia było zapewnienie właścicielom supersamochodów i luksusowych pojazdów identycznych wrażeń z jazdy na oponach P Zero i P Zero Winter.

© rezulteo

Aby osiągnąć ten cel, włoski producent długo eksperymentował ze składem mieszanki, wzorem bieżnika i różnymi innowacjami technicznymi. W rezultacie tych poszukiwań inżynierowie z firmy Pirelli uzyskali opony, które idealnie sprawdzają się w zimowych warunkach, zapewniając przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa i precyzyjną kontrolę nad każdym pojazdem.

Wszystkie opony Pirelli P Zero Winter posiadają oznaczenie konkretnego producenta, które potwierdza jego udział w procesie projektowym. Takie podejście zgodne ze strategią „Perfect Fit” pozwala uzyskać ogumienie idealnie dopasowane do parametrów danego samochodu.

Bieżnik nowej opony zimowej Pirelli P Zero Winter zaprezentowanej na targach motoryzacyjnych 2019 w Genewie

© Pirelli

Dostępność

Więcej szczegółów na temat dostępności Pirelli P Zero Winter poznamy już wkrótce.

CZYTAJ TAKŻE

Yokohama GT Special Classic – nowoczesna technologia dla zabytkowych samochodów

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie japoński producent ogumienia Yokohama zapowiedział europejską premierę opon do zabytkowych samochodów – G.T. Special Classic.

Yokohama Geolandar X-CV i X-MT – wybór dla SUV-ów

Japoński producent ogumienia Yokohama przedstawił na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie dwie nowe opony z serii 4x4 Geolandar: X-MT do jazdy terenowej oraz X-CV do użytku na drogach.

Yokohama Advan Neova AD08RS w zgodzie z najnowszymi przepisami

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie japoński producent ogumienia Yokohama zapowiedział premierę semi-slicków Advan Neova AD08RS, które spełniają najnowsze europejskie standardy dotyczące oporu toczenia.


Yokohama BluEarth-air EF21 – lekkie jak piórko dla większej oszczędności energii

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Yokohama zaprezentowała swoje najnowsze ekologiczne opony BluEarth-air EF21.