Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Vredestein Quatrac Pro – pierwsze opony całoroczne do samochodów o wysokich osiągach

Holenderski producent ogumienia Vredestein zaprezentował nowe opony całoroczne Quatrac Pro – to pierwszy na rynku europejskim model pasujący do felg o średnicy od 17 do 21 cali.

Nowe opony całoroczne Quatrac Pro przeznaczone do pojazdów o wysokich osiągach. © Vredestein

Opony całoroczne ultra high performance

Vredestein rozszerza ofertę opon wielosezonowych. Holenderski producent może już pochwalić się sporym doświadczeniem w tym coraz popularniejszym segmencie, głównie za sprawą udanej linii ogumienia Quatrac. Teraz postanowił zastosować zdobytą wiedzę w odniesieniu do aut o wysokich osiągach, z którymi też miał wiele do czynienia. Tak właśnie narodziły się nowe opony całoroczne Quatrac Pro. Producent podkreśla, że to jedyne dostępne w Europie ogumienie całoroczne pasujące do felg o średnicy od 17 do 21 cali. Te nowe opony do aut o wysokich osiągach, jak np. Alfa Romeo Stelvio, Volvo XC90 czy BMW serii 5, mogą być z powodzeniem użytkowane przez okrągły rok.

© Vredestein

Wysoka wydajność dzięki know-how firmy Vredestein

Wysoko wydajne opony Vredestein Quatrac Pro zostały zaprojektowane z myślą o wymagających kierowcach, którzy nie lubią tracić czasu na zmianę ogumienia. Quatrac Pro zapewniają optymalną sterowność i odznaczają się krótką drogą hamowania w każdych warunkach. Gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa nawet w przypadku gwałtownej zmiany pogody. W porównaniu do modelu Vredestein Quatrac 5 charakteryzują się o 10% lepszą przyczepnością na mokrej nawierzchni i o 5% lepszą sterownością na śniegu.

Te znakomite wyniki uzyskano przede wszystkim dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań technologicznych. Wzdłużne żłobienia w połączeniu z poprzecznymi rowkami w strefie barkowej sprawnie odprowadzają wodę, poprawiając tym samym bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni, nawet przy bardzo dużych prędkościach. Poszerzony bieżnik zapewnia wyższy komfort jazdy oraz precyzyjną kontrolę, co jest szczególnie istotne w przypadku aut o wysokich osiągach.

© Vredestein

Specjalnie zaprojektowana mieszanka gumowa zachowuje elastyczność w niskich temperaturach, a wysoka zawartość krzemionki i żywic zapewnia dobrą przyczepność na mokrych i zaśnieżonych drogach oraz równomierny rozkład nacisku na podłoże. Dzięki doskonale zrównoważonym parametrom użytkowym Quatrac Pro zachowują wysoką wydajność przez okrągły rok. Przydatność do użytku zimą potwierdza oznaczenie 3PMSF (symbol płatka śniegu) na bocznej ścianie opon.

© Vredestein

Dostępność

Opony całoroczne Vredestein Quatrac Pro będą dostępne w sprzedaży od 1 kwietnia 2019 w 50 rozmiarach pasujących do felg o średnicy od 17 do 21 cali. Jest to o tyle ciekawe, że jak dotąd na rynku w ogóle nie było ogumienia całorocznego w 14 z tych rozmiarów, m.in. 315/35 R20, który pasuje do tylnych kół BMW X5.

Vredestein nie zaniecha jednak produkcji opon serii Quatrac 5, które według zapewnień firmy mają pozostać jedną z najlepszych opcji do felg o średnicy 16 cali i mniejszych.

CZYTAJ TAKŻE

Goodyear rozszerza linię UltraGrip o trzy nowe modele opon zimowych

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział rozszerzenie oferty opon zimowych o trzy nowe modele.

Bridgestone Blizzak Ice – ogumienie na najcięższe zimy

Japoński producent ogumienia Bridgestone zaprezentował najnowszy model opon przeznaczonych do użytku w północnej Europie – Blizzak Ice.

Opony Bridgestone do prototypu miejskiego kompaktu elektrycznego Seat Minimó

Japoński producent ogumienia Bridgestone pojawił się na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie w ramach współpracy z hiszpańskim Seatem, który zaprezentował ciekawy prototyp elektrycznego miejskiego kompaktu.

Nokian WR Snowproof – poczucie bezpieczeństwa w warunkach zimowych

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres prezentuje zupełnie nowe opony WR Snowproof przystosowane do środkowoeuropejskich zim. Zapewniają one maksymalny poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych, jakie można zimą napotkać w Europie.