1. Strona główna
  2. chevronMarki opon samochodowych
  3. chevronBridgestone
  4. chevronBlizzak LM500 *
  5. chevron155/70 R19 88Q

Właściwości

Marka
Bridgestone
Model
Blizzak LM500 *
Homologowana
BMW
Rodzaj pojazdu
Samochód osobowy
Styl jazdy
Oszczędny
Sezon
Na zimę
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
tak
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
nie
Kierunkowe
tak
Z rantem ochronnym
nie
Seal
nie

Opis produktu

  • Opona zimowa do aut elektrycznych lub hybrydowych.
  • Technologia Ologic umożliwiająca obniżenie oporu toczenia.
  • Przyczepność na drodze w warunkach zimowych.

Wyjatkowo wąska opona zimowa opracowana początkowo do samochodów elektrycznych BMW i3 oraz i8, Bridgestone Blizzak LM-500 Ologic została zaprojektowana pod kątem obniżenia oporu toczenia.

Oszczędność. Zmniejszenie oporu toczenia przekładające się na dłuższy czas działania akumulatora dzięki technologii Ologic polegającej na zmniejszeniu szerokości bieżnika i zwiększeniu średnicy opony.

Bezpieczeństwo w warunkach zimowych. Przyczepność na mokrej lub ośnieżonej drodze zapewniona przez technologię Ologic oraz mieszankę gumową Multicell zaprojektowaną pod kątem szybkiego przebijania warstewki wody. Lepsza trakcja na drodze w warunkach zimowych dzięki polimerom wchodzącym w skład mieszanki gumowej. Trakcja i przyczepność na ośnieżonej lub oblodzonej drodze za sprawą licznych ostrych krawędzi na niezależnych klockach oraz lamelach.

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej