1. Strona główna
  2. chevronMarki opon do samochodu
  3. chevronGoodyear
  4. chevronEfficientGrip Cargo

Opis produktu

Specjalnie z myślą o samochodach użytkowych inżynierowie z firmy Goodyear zaprojektowali opony EfficientGrip Cargo, które odznaczają się mniejszym zużyciem paliwa, dłuższą żywotnością i krótką drogą hamowania na mokrej nawierzchni.

Trwałość. Zakładany przebieg o ok. 10 000 km większy w porównaniu do modelu Cargo Marathon dzięki technologii Extra Mile, polegającej na zastosowaniu mieszanki o podwyższonej zawartości krzemionki z dodatkiem innowacyjnych materiałów, wzmocnionej stopki i grubej warstwy gumy.

Bezpieczeństwo. Specjalnie zaprojektowany bieżnik i konstrukcja wewnętrzna opony zapewniają lepsze trzymanie się drogi podczas jazdy na suchej i mokrej nawierzchni. Droga hamowania na mokrej nawierzchni o 10% krótsza w porównaniu do poprzedniego modelu.

Oszczędność. Opracowana przez Goodyear technologia Fuel Saving, polegająca na zastosowaniu pośredniej warstwy, która zapobiega przegrzewaniu się bieżnika, pozwala ograniczyć zużycie paliwa.

Właściwości

Marka
Goodyear
Model
EfficientGrip Cargo
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
Dostawczy
Styl jazdy
Nie dotyczy
Sezon
Na lato
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
nie
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
nie
Kierunkowe
nie
Z rantem ochronnym
nie
Seal
nie

Test

Bezpieczeństwo

Hamowanie na suchej nawierzchni
9.1 / 10
Hamowanie na mokrej nawierzchni
7.8 / 10
Przyczepność na mokrej nawierzchni
9.2 / 10
Akwaplaning
5.9 / 10

Oszczędność

Żywotność
10 / 10
Oszczędność paliwa
7 / 10

Komfort

Brak oceny
Absorbowanie wstrząsów
Brak oceny
Przyczepność
9.3 / 10
Hałas toczenia
6.9 / 10
KrajeŹródłoDataNumer
  • DEPROMOBIL05/2017N/A
  • DEADAC02/2019N/A

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej