1. Strona główna
  2. chevronMarki opon samochodowych
  3. chevronPirelli
  4. chevronP Zero Winter AO PNCS
  5. chevron285/30 R22 101W

Właściwości

Marka
Pirelli
Model
P Zero Winter AO PNCS
Homologowana
AUDI
Rodzaj pojazdu
Samochód osobowy
Styl jazdy
Sportowy
Sezon
Na zimę
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
tak
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
tak
Kierunkowe
nie
Z rantem ochronnym
tak
Seal
nie

Opis produktu

  • Opony zimowe dedykowane do konkretnego modelu.
  • Precyzja i reaktywność na suchej nawierzchni.
  • Wydajne przyspieszanie i hamowanie na śniegu.

Pirelli P Zero Winter to zaprojektowane we współpracy z producentami wysokiej klasy samochodów wydajne opony zimowe, które doskonale radzą sobie zarówno na suchej nawierzchni, jak i na zaśnieżonych drogach.

Dynamika. Szybka reakcja na manewry kierownicą. Usztywniona strefa zewnętrzna skutecznie neutralizuje siły odśrodkowe, zapewniając dobrą przyczepność na zakrętach. Dwa masywne żebra środkowe gwarantują wyjątkowo precyzyjną jazdę.

Bezpieczeństwo zimą. Trzy szerokie żłobienia wzdłużne sprawnie odprowadzają wodę spod kół, zapewniając tym samym niezrównaną przyczepność podczas opadów deszczu. Z kolei wewnętrzna strefa barkowa z licznymi krawędziami tnącymi znakomicie poprawia trakcję i skuteczność hamowania na śniegu.

Ogumienie na miarę. Oznaczenie na bocznej ścianie świadczy o tym, że opony zostały zaprojektowane w ścisłej współpracy z danym producentem samochodów przy uwzględnieniu wszystkich parametrów konkretnego modelu pojazdu.

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej