Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 13/05/2014 : Witam,
Chcę kupić nowe opony r16
zastanawiam się nad tymi modelami:

-dunlop sport blueresponse
-dunlop sport maxx rt
-goodyear efficient perfomance

zależy mi na tym, żeby opona była bardzo dobra na mokrym i suchym. Lubię czasem pojeździć agresywnie wiec chciałbym, żeby też była czuła na ruch kierownicy i trzymała w zakretach, ale przy okazji także i do normalnej spokojnej jazdy.
I aby trwałość opony była dobra jeśli chodzi o ścieralność.

Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 13.05.2014 :

Witamy,

Niestety nie znamy dokładnego rozmiaru opon i modelu samochodu, ale wszystkie niezbędne informacje o osiągach uzyskane na podstawie wielu testów tych modeli są na naszej stronie pod linkami:

– opona Dunlop Sport BluResponse
– opona Dunlop Sport Maxx RT
– opona Goodyear EfficientGrip Performance

Na początek należy powiedzieć, że wszystkie opony są z najwyższej półki. Dwie pierwsze propozycje służą bardziej do jazdy sportowej, co nawet sugeruje ich nazwa. Środkowa opona przeznaczona jest bardziej do samochodów z mocnymi silnikami. Pierwsza ma służyć głównie autom kompaktowym i rodzinnym. Goodyear wymienionym powyżej produktem chce wyposażać auta klasy średniej i wyższej.

Hamowanie na mokrej nawierzchni można sprawdzić na etykietach, ale należy pamiętać, że noty różnią się w zależności od konkretnego rozmiaru. A co można powiedzieć na temat testów? Opony te są generalnie bardzo porównywalne. Wszystkie uzyskały maksymalną liczbę gwiazdek w kryterium bezpieczeństwa i komfortu. Nieznacznie słabiej w kryterium oszczędności wypadł model Sport Maxx RT (jedna gwiazdka mniej). Zachęcamy do porównania osiągów, które są ważne w tym przypadku i oczywiście do porównania cen, bo to też ma duże znaczenie przy wyborze opon.

Pozdrawiamy,

Ekipa rezulteo

Podziel się odpowiedzią na to pytanie, gdziekolwiek chcesz!

Pytania, które mogą Cię zainteresować:

  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź
  • Zobacz odpowiedź