Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Bridgestone Blizzak Ice – ogumienie na najcięższe zimy

Japoński producent ogumienia Bridgestone zaprezentował najnowszy model opon przeznaczonych do użytku w północnej Europie – Blizzak Ice.

Nowe opony nordyckie Bridgestone Blizzak Ice

Nowe opony nordyckie Bridgestone Blizzak Ice przystosowane do najtrudniejszych warunków zimowych panujących w północnej Europie © Bridgestone

Najmłodsze dziecko w rodzinie

Po modelach Turanza T005, Weather Control A005 oraz Blizzak LM005 na rynek wchodzą Blizzak Ice. W mniej niż 2 lata Bridgestone zdołał całkowicie odświeżyć swoją ofertę ogumienia do samochodów osobowych. Tym razem japoński producent zaprezentował nowe, przeznaczone do pracy w najcięższych warunkach zimowych, opony nordyckie, które są następcą modelu Blizzak WS80.

Tak jak w przypadku opon letnich Turanza T005, Bridgestone rozpoczął nowe przedsięwzięcie od sondażu pozwalającego lepiej zrozumieć specyficzne potrzeby kierowców. Dla europejskich konsumentów najważniejsza okazała się trwałość i ekologia. Ankietowani sporą wagę przykładali też do przyczepności, zarówno w warunkach miejskich, jak i na trasie. Po przeanalizowaniu wyników Bridgestone za główny cel postawił sobie opracowanie opon umożliwiających całkowicie bezpieczne hamowanie oraz zachowanie kontroli nad pojazdem nawet na oblodzonej czy zaśnieżonej nawierzchni. 

Opony dostosowane do skandynawskich zim

Bridgestone Blizzak Ice wykonane z zupełnie nowej mieszanki gumowej zapewniają maksymalną wydajność w najtrudniejszych warunkach zimowych. Japoński producent zastosował tu opatentowaną technologię „Multicell”. Pod tą nazwą kryje się hydrofilowa powłoka, która odciąga wodę z powierzchni lodu, znacznie poprawiając przyczepność w warunkach utrudniających zachowanie kontroli nad pojazdem. 

Według zapewnień Bridgestone rozwiązanie to skraca drogę hamowania o 8% w porównaniu do poprzedniego modelu i wydłuża okres użytkowania opon aż o 25%. Poza tym japoński producent obiecuje wyższy komfort jazdy dzięki rzeźbie bieżnika lepiej dostosowanej do aktualnych trendów. Specjalnie zaprojektowane rowki rozprowadzają powietrze w taki sposób, aby ograniczyć hałas toczenia.

Dostępność

Opony nordyckie Bridgestone Blizzak Ice będą dostępne w sprzedaży pod koniec roku w 37 rozmiarach pasujących do felg o średnicach od 14 do 19 cali. Kolejnych 25 rozmiarów zapowiadanych na 2020 rok ma docelowo zapewnić ok. 86% udział w rynku wymiany.

CZYTAJ TAKŻE

Vredestein Quatrac Pro – pierwsze opony całoroczne do samochodów o wysokich osiągach

Holenderski producent ogumienia Vredestein zaprezentował nowe opony całoroczne Quatrac Pro – to pierwszy na rynku europejskim model pasujący do felg o średnicy od 17 do 21 cali.

Opony Bridgestone do prototypu miejskiego kompaktu elektrycznego Seat Minimó

Japoński producent ogumienia Bridgestone pojawił się na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie w ramach współpracy z hiszpańskim Seatem, który zaprezentował ciekawy prototyp elektrycznego miejskiego kompaktu.

Nokian WR Snowproof – poczucie bezpieczeństwa w warunkach zimowych

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres prezentuje zupełnie nowe opony WR Snowproof przystosowane do środkowoeuropejskich zim. Zapewniają one maksymalny poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych, jakie można zimą napotkać w Europie.

Yokohama GT Special Classic – nowoczesna technologia dla zabytkowych samochodów

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie japoński producent ogumienia Yokohama zapowiedział europejską premierę opon do zabytkowych samochodów – G.T. Special Classic.