Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Bridgestone Blizzak Ice – ogumienie na najcięższe zimy

Japoński producent ogumienia Bridgestone zaprezentował najnowszy model opon przeznaczonych do użytku w północnej Europie – Blizzak Ice.

Nowe opony nordyckie Bridgestone Blizzak Ice

Nowe opony nordyckie Bridgestone Blizzak Ice przystosowane do najtrudniejszych warunków zimowych panujących w północnej Europie © Bridgestone

Najmłodsze dziecko w rodzinie

Po modelach Turanza T005, Weather Control A005 oraz Blizzak LM005 na rynek wchodzą Blizzak Ice. W mniej niż 2 lata Bridgestone zdołał całkowicie odświeżyć swoją ofertę ogumienia do samochodów osobowych. Tym razem japoński producent zaprezentował nowe, przeznaczone do pracy w najcięższych warunkach zimowych, opony nordyckie, które są następcą modelu Blizzak WS80.

Tak jak w przypadku opon letnich Turanza T005, Bridgestone rozpoczął nowe przedsięwzięcie od sondażu pozwalającego lepiej zrozumieć specyficzne potrzeby kierowców. Dla europejskich konsumentów najważniejsza okazała się trwałość i ekologia. Ankietowani sporą wagę przykładali też do przyczepności, zarówno w warunkach miejskich, jak i na trasie. Po przeanalizowaniu wyników Bridgestone za główny cel postawił sobie opracowanie opon umożliwiających całkowicie bezpieczne hamowanie oraz zachowanie kontroli nad pojazdem nawet na oblodzonej czy zaśnieżonej nawierzchni. 

Opony dostosowane do skandynawskich zim

Bridgestone Blizzak Ice wykonane z zupełnie nowej mieszanki gumowej zapewniają maksymalną wydajność w najtrudniejszych warunkach zimowych. Japoński producent zastosował tu opatentowaną technologię „Multicell”. Pod tą nazwą kryje się hydrofilowa powłoka, która odciąga wodę z powierzchni lodu, znacznie poprawiając przyczepność w warunkach utrudniających zachowanie kontroli nad pojazdem. 

Według zapewnień Bridgestone rozwiązanie to skraca drogę hamowania o 8% w porównaniu do poprzedniego modelu i wydłuża okres użytkowania opon aż o 25%. Poza tym japoński producent obiecuje wyższy komfort jazdy dzięki rzeźbie bieżnika lepiej dostosowanej do aktualnych trendów. Specjalnie zaprojektowane rowki rozprowadzają powietrze w taki sposób, aby ograniczyć hałas toczenia.

Dostępność

Opony nordyckie Bridgestone Blizzak Ice będą dostępne w sprzedaży pod koniec roku w 37 rozmiarach pasujących do felg o średnicach od 14 do 19 cali. Kolejnych 25 rozmiarów zapowiadanych na 2020 rok ma docelowo zapewnić ok. 86% udział w rynku wymiany.

CZYTAJ TAKŻE

7 najlepszych opon letnich 2019/2020 wg naszych ekspertów

Nie wiesz, które opony wybrać? Przygotowane przez naszych ekspertów zestawienie opon letnich 2019 pomoże Ci dokonać właściwego wyboru, niezależnie od tego, jakim dysponujesz budżetem i jakie są Twoje szczególne wymagania.

Continental dostarczy terenowe ogumienie dla elektrycznego SUV-a klasy Extreme E

Dwa nowe modele opon Continental opracowane na mistrzostwa SUV-ów elektrycznych Extreme E pojawiły się na Goodwood Festival of Speed. Wersję letnią i zimową zaprezentowano na elektrycznym SUV-ie Odyssey 21, który posłuży do testów w ekstremalnych warunkach drogowych.

Nokian radzi, jak wybrać najlepsze opony na wakacyjny wyjazd kamperem

Urlopowicze w Europie coraz chętniej zamieniają tradycyjne hotele, pensjonaty czy domki wczasowe na kampery, vany i przyczepy kempingowe. Aby w pełni wykorzystać możliwości tego typu pojazdów, koniecznie należy zaopatrzyć się w odpowiednie ogumienie – radzi Nokian.

Goodyear rozszerza linię UltraGrip o trzy nowe modele opon zimowych

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział rozszerzenie oferty opon zimowych o trzy nowe modele.