Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Bridgestone Blizzak Ice – ogumienie na najcięższe zimy

Japoński producent ogumienia Bridgestone zaprezentował najnowszy model opon przeznaczonych do użytku w północnej Europie – Blizzak Ice.

Nowe opony nordyckie Bridgestone Blizzak Ice

Nowe opony nordyckie Bridgestone Blizzak Ice przystosowane do najtrudniejszych warunków zimowych panujących w północnej Europie © Bridgestone

Najmłodsze dziecko w rodzinie

Po modelach Turanza T005, Weather Control A005 oraz Blizzak LM005 na rynek wchodzą Blizzak Ice. W mniej niż 2 lata Bridgestone zdołał całkowicie odświeżyć swoją ofertę ogumienia do samochodów osobowych. Tym razem japoński producent zaprezentował nowe, przeznaczone do pracy w najcięższych warunkach zimowych, opony nordyckie, które są następcą modelu Blizzak WS80.

Tak jak w przypadku opon letnich Turanza T005, Bridgestone rozpoczął nowe przedsięwzięcie od sondażu pozwalającego lepiej zrozumieć specyficzne potrzeby kierowców. Dla europejskich konsumentów najważniejsza okazała się trwałość i ekologia. Ankietowani sporą wagę przykładali też do przyczepności, zarówno w warunkach miejskich, jak i na trasie. Po przeanalizowaniu wyników Bridgestone za główny cel postawił sobie opracowanie opon umożliwiających całkowicie bezpieczne hamowanie oraz zachowanie kontroli nad pojazdem nawet na oblodzonej czy zaśnieżonej nawierzchni. 

Opony dostosowane do skandynawskich zim

Bridgestone Blizzak Ice wykonane z zupełnie nowej mieszanki gumowej zapewniają maksymalną wydajność w najtrudniejszych warunkach zimowych. Japoński producent zastosował tu opatentowaną technologię „Multicell”. Pod tą nazwą kryje się hydrofilowa powłoka, która odciąga wodę z powierzchni lodu, znacznie poprawiając przyczepność w warunkach utrudniających zachowanie kontroli nad pojazdem. 

Według zapewnień Bridgestone rozwiązanie to skraca drogę hamowania o 8% w porównaniu do poprzedniego modelu i wydłuża okres użytkowania opon aż o 25%. Poza tym japoński producent obiecuje wyższy komfort jazdy dzięki rzeźbie bieżnika lepiej dostosowanej do aktualnych trendów. Specjalnie zaprojektowane rowki rozprowadzają powietrze w taki sposób, aby ograniczyć hałas toczenia.

Dostępność

Opony nordyckie Bridgestone Blizzak Ice będą dostępne w sprzedaży pod koniec roku w 37 rozmiarach pasujących do felg o średnicach od 14 do 19 cali. Kolejnych 25 rozmiarów zapowiadanych na 2020 rok ma docelowo zapewnić ok. 86% udział w rynku wymiany.

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect – semi-slicki z dedykowaną aplikacją

Dwa lata po premierze zaawansowanej technologii komunikacyjnej Track Connect Michelin prezentuje najnowsze semi-slicki w 100% kompatybilne z tym nadzwyczaj wydajnym rozwiązaniem, czyli Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect.

Nowe opony Cinturato P7: Pirelli stawia na bezpieczeństwo

Na lato Pirelli szykuje premierę nowych opon Cinturato P7. Dowiedz się więcej o zaawansowanej technologii gwarantującej wyższą wydajność i lepszą przyczepność. To wyjątkowo bezpieczne ogumienie potrafi dostosować się do różnych stylów jazdy, a dzięki obniżonej masie odznacza się znakomitą wydajnością energetyczną. Odświeżający powiew lekkości na rynku ogumienia!

Firestone Winterhawk 4 – pełna kontrola podczas zimowej jazdy samochodem

Winterhawk 4 to nowa generacja opon zimowych Firestone opracowana na podstawie doświadczeń kierowców. Dzięki lepszej przyczepności oraz skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni potwierdzonej oceną B na etykiecie europejskiej w połączeniu z umiarkowaną ceną ogumienie to ma szansę zyskać sporą popularność.

Opony Hankook Dynapro AT2 – wyjątkowo ciche ogumienie terenowe

Najnowsze opony 4x4 w ofercie Hankook – Dynapro AT2 – zapewniają maksimum komfortu akustycznego na każdym rodzaju podłoża. Drugą istotną zaletą nowego modelu jest przydatność do użytku w warunkach zimowych potwierdzona oznaczeniem 3PMSF na bocznej ścianie opony. Zasmakuj wolności i jedź dokąd i kiedy tylko chcesz!