Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Dębica wprowadza na rynek nową oponę zimową Frigo SUV2

Dębica przedstawiła swoją nową oponę Frigo SUV 2. Według producenta jest ona przystosowana do jazdy w każdych warunkach zimowych.

Debica Frigo SUV2, nowa polska opona zimowa

© Debica

Nowa opona przystosowana do warunków zimowych

Dębica, będąca filią amerykańskiego giganta branży oponiarskiej Goodyear, wchodzi na rynek aut klasy SUV. Producent prezentuje swoją oponę zimową Frigo SUV2, która ma być skuteczna w każdych warunkach zimowych.

Wzór bieżnika został zoptymalizowany pod kątem jazdy SUV-em. Jest wielokierunkowy, a dzięki licznym krawędziom i rowkom, które wgryzają się w śnieg, zapewnia dodatkową przyczepność na tego typu nawierzchni. Szeroka powierzchnia styku z podłożem umożliwia lepszy kontakt z drogą, co według Dębicy zwiększa efektywność hamowania, szczególnie na oblodzonych nawierzchniach.

Środkowa część bieżnika w kształcie litery V została tak zaprojektowana, by skutecznie rozpraszać nadmiar wody między oponą i podłożem, co oznacza większą odporność na aquaplaning. Konstrukcja opony również została zmodyfikowana przez producenta, który obiecuje niski opór toczenia dzięki mniejszym stratom energii podczas jazdy.

„Projektując oponę Dębica Frigo SUV2, nasi inżynierowie postawili na dobre osiągi za rozsądną cenę” – mówi Piotr Nagalski, dyrektor marketingu firmy Dębica na teren Europy. „Kierowcy mają teraz do dyspozycji produkt, który doskonale sprawdza się w każdych zimowych warunkach, pozostając przy tym przyjaznym dla portfela”.

https://pneu.rezulteo.fr/blog/actualites-pneu/actualites-des-marques/de-quelle-nationalite-sont-les-marques-de-pneus-les-manufacturiers-americains-7713

Dostępność

Dębica Frigo SUV2 uzupełnia linię opon zimowych tej marki, na którą składają się również opony Frigo 2 i Frigo HP2. Nowa opona zimowa do SUV-ów jest dostępna w 3 popularnych rozmiarach:

235/65 R17 108 H XL, 225/65 R17 106 H XL oraz 215/60 R17 96 H. Trzy kolejne rozmiary zostaną wprowadzone do sprzedaży w najbliższych miesiącach: 225/60 R17 103 V XL, 235/60 R18 107 H XL i 255/55 R18 109 H XL.

CZYTAJ TAKŻE

7 najlepszych opon letnich 2019/2020 wg naszych ekspertów

Nie wiesz, które opony wybrać? Przygotowane przez naszych ekspertów zestawienie opon letnich 2019 pomoże Ci dokonać właściwego wyboru, niezależnie od tego, jakim dysponujesz budżetem i jakie są Twoje szczególne wymagania.

Continental dostarczy terenowe ogumienie dla elektrycznego SUV-a klasy Extreme E

Dwa nowe modele opon Continental opracowane na mistrzostwa SUV-ów elektrycznych Extreme E pojawiły się na Goodwood Festival of Speed. Wersję letnią i zimową zaprezentowano na elektrycznym SUV-ie Odyssey 21, który posłuży do testów w ekstremalnych warunkach drogowych.

Nokian radzi, jak wybrać najlepsze opony na wakacyjny wyjazd kamperem

Urlopowicze w Europie coraz chętniej zamieniają tradycyjne hotele, pensjonaty czy domki wczasowe na kampery, vany i przyczepy kempingowe. Aby w pełni wykorzystać możliwości tego typu pojazdów, koniecznie należy zaopatrzyć się w odpowiednie ogumienie – radzi Nokian.

Goodyear rozszerza linię UltraGrip o trzy nowe modele opon zimowych

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział rozszerzenie oferty opon zimowych o trzy nowe modele.