Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Nokian zapowiada nowe ogumienie Powerproof i Wetproof do SUV-ów

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres zaprezentował opony letnie Powerproof i Wetproof do SUV-ów. Nowe ogumienie dostosowane do większych obciążeń gwarantuje bezpieczeństwo i wydajność podczas jazdy samochodami sportowo-użytkowymi i crossoverami.

Nokian opony SUV wetproof powerproof

Nokian zapowiada premierę wersji SUV uniwersalnych opon letnich klasy Ultra High Performance Wetproof i Powerproof. © Nokian Tyres

Technologia od dziś dostępna także dla SUV-ów

Zaledwie rok temu Nokian Tyres spróbował swoich sił w segmencie ogumienia letniego, wprowadzając na rynek modele Powerproof i Wetproof.. W ten sposób marka dotychczas kojarzona głównie z wydajnym ogumieniem zimowym pokazała, że stać ją na znacznie więcej. Teraz idzie dalej w tym kierunku, oferując modele Powerproof i Wetproof przeznaczone do SUV-ów. Przy wykorzystaniu tych samych, sztandarowych technologii, które sprawdziły się w przypadku opon do samochodów osobowych, Nokian opracował znakomite ogumienie do cięższych i mocniejszych pojazdów.

Nokian Powerproof SUV – komfort i bezpieczeństwo przede wszystkim

Stworzone we współpracy z utalentowanym fińskim kierowcą Formuły 1 Miką Hakkinenem opony letnie UHP Nokian Powerproof przeznaczone są do wielu modeli potężnych samochodów. Wersja SUV gwarantuje sprawne hamowanie i bezpieczną jazdę z dużą prędkością nawet przy znacznej masie auta. Oprócz wielu rozwiązań technologicznych znanych z pierwotnej wersji, w omawianym modelu zastosowano dodatkowe wzmocnienie ścian bocznych włóknami aramidowymi. Dzięki niemu opony są bardziej odporne na uderzenia i pęknięcia, co przekłada się na dłuższą żywotność.

Mika Hakkinen przedstawia opony Nokian SUV

© Nokian Tyres

Opony letnie UHP Nokian Powerproof SUV będą dostępne w sprzedaży od wiosny 2020 roku w 29 rozmiarach do felg o średnicy od 17 do 21 cali z indeksem prędkości V, W oraz Y.

Nasz test opon Nokian Powerproof na torze w portugalskim miasteczku Portimão

Nokian Wetproof SUV doskonale sprawdzają się na suchej i mokrej nawierzchni

Uniwersalne opony Nokian Wetproof niedługo dostępne będą również w wersji do SUV-ów i Crossoverów. Niezawodne w najrozmaitszych warunkach pogodowych, przede wszystkim skutecznie ograniczają ryzyko akwaplanacji. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, jak np. „Wet Safety Zone” pośrodku bieżnika, zapewniają wysoki poziom przyczepności, zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Specjalnie dla wersji SUV Nokian opracował nową mieszankę o nazwie „Aqua Hybrid”. Formuła na bazie kauczuku najnowszej generacji zapewnia optymalną przyczepność na mokrej nawierzchni (co potwierdza ocena A w tej kategorii na etykiecie europejskiej), a w dodatku pozwala ograniczyć hałas toczenia.

Nokian-powerproof-boki-wzmocnione-włóknami-aramidowymi

© Nokian Tyres

Nokian Wetproof do SUV-ów odznaczają się ponadto lepszą wytrzymałością dzięki wzmocnieniu ścian bocznych włóknami aramidowymi. Te opony również wejdą do sprzedaży wiosną 2020 roku – do wyboru otrzymamy 27 rozmiarów do felg o średnicy od 16 do 19 cali z indeksem prędkości H, V oraz W.

Nokian Wetproof SUV

© Nokian Tyres

Nasz test opon Nokian Wetproof na torze w portugalskim miasteczku Portimão

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Agilis 3 – nowe opony letnie do lekkich samochodów dostawczych

W zeszłym roku Michelin wypuścił na rynek opony Agilis Crossclimate. Francuski producent w żadnym wypadku nie zamierza wycofywać się z segmentu ogumienia do lekkich samochodów dostawczych i już ogłasza przyszłoroczną premierę nowych opon letnich Agilis 3.

Od 2021 r. więcej informacji na etykietach opon

Po przeprowadzeniu konsultacji społecznych Komisja Europejska zaproponowała nowe rozporządzenie w sprawie etykietowania opon. Nowe etykiety mają być lepiej widoczne, dokładniejsze i przede wszystkim trwalsze.

7 najlepszych opon letnich 2019/2020 wg naszych ekspertów

Nie wiesz, które opony wybrać? Przygotowane przez naszych ekspertów zestawienie opon letnich 2019 pomoże Ci dokonać właściwego wyboru, niezależnie od tego, jakim dysponujesz budżetem i jakie są Twoje szczególne wymagania.

Continental dostarczy terenowe ogumienie dla elektrycznego SUV-a klasy Extreme E

Dwa nowe modele opon Continental opracowane na mistrzostwa SUV-ów elektrycznych Extreme E pojawiły się na Goodwood Festival of Speed. Wersję letnią i zimową zaprezentowano na elektrycznym SUV-ie Odyssey 21, który posłuży do testów w ekstremalnych warunkach drogowych.