Jaki rozmiar opon do Audi A6 C6 z 2005 roku?

Pytanie zadane przez tomek, dn. 04/03/2014 : Witam, czy mogę założyć opony Hankook o rozmiarze 235/40/18 do Audi A6 C6 model 2005 rok. Czy autko będzie sie prowadziło dobrze na takich oponach?
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 04.03.2014 : Witamy,Nie znamy wersji silnikowej podanego samochodu, ale homologowany rozmiar można znaleźć samemu pod linkiem: rozmiary opon do Audi A6.
My zawsze rekomendujemy montaż opon tylko z homologacją, gdyż powoduje to, że auto uzyskuje optymalne osiągi i oczywiście ma to wpływ na bezpieczeństwo. Producenci zazwyczaj przedstawiają kilka możliwych rozmiarów do wyboru. Jeżeli chodzi o Hankook to jest to marka pośrednia – ze średniej półki. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego modelu. W zakładce „testy opon” można znaleźć wyniki testów. Nasza strona umożliwia także porównanie opon między sobą. Proszę też zwrócić uwagę na noty uzyskane na europejskich etykietach na opony, co pomoże dokonać wyboru najlepszych opon do danego samochodu oraz stylu jazdy. W nawiązaniu do tego ostatniego, zachęcamy do przeanalizowania po jakich trasach będziemy się poruszać najczęściej i jakie osiągi są dla nas najważniejsze. Przykładowo do jazdy po mieście bardzo liczy się kryterium hamowania na mokrej i suchej nawierzchni – wiele świateł, przejść dla pieszych (każdy metr przy hamowaniu awaryjnym bardzo się liczy).Zapraszamy na naszą stronę i pozdrawiamy,Rezulteo