Skuterzyści to często osoby, których sezon kończy się najpóźniej. Skutery wykorzystywane są na codzienne dojazdy do pracy, do rozwożenia jedzenia czy paczek – bez względu na pogodę.

Przez Opublikowano dnia: 22 września, 2022Kategorie: Mój samochód616 słowa3.1 minut na przeczytanie

Wraz ze spadkiem temperatury i opadami, warto zainwestować w pokrowiec na skuter i zabezpieczyć pojazd w momencie, kiedy nie jest użytkowany.

Pokrowce na skutery bezwzględnie przydadzą się osobom, które na skuterach jeżdżą codziennie i np. nie mają możliwości i ochoty chować swój skuterr do garażu. Pokrowiec pełni dwie funkcję: chroni przed warunkami atmosferycznymi i przed wścibskim wzrokiem złodziei i wandali. Pokrowiec na skuter powinien być wodoszczelny i na tyle dopasowany, by był w stanie zakryć np. skuter z kufrem. Najlepiej, jeśli mamy możliwość zabrać go ze sobą i przykryć skuter także pod pracą czy uczelnią.

Cechy dobrego pokrowca na skuter

Praktycznie wszystkie popularne na rynku pokrowce na skutery i motocykle są wodoszczelne i chronią pojazd przed warunkami atmosferycznymi. Pokrowce różnią się przede wszystkim rozmiarem, krojem i kolorem. Skuterzyści mogą spokojnie korzystać z pokrowców motocyklowych, pod warunkiem dobrania odpowiedniego rozmiaru. Dedykowane pokrowce na skutery posiadają krój, który daje możliwość wygodnego chowania wysokiej szyby oraz kufra. Żeby nasz pojazd był zabezpieczony, w pierwszej kolejności musimy zadbać o:

  • Rozmiar – pokrowiec na skuter czy motocykl musi być odpowiednio dopasowany. Rozmiarówka opisana jest na stronie sklepów w formie znanej z odzieży (S, M, L itd.). Warto zmierzyć swój pojazd przed zakupem.
  • Krój – pokrowiec na skuter z kufrem będzie posiadał nieco inny krój niż zwykły pokrowiec, a z drugiej strony zwykły pokrowiec będzie bardziej uniwersalny przy zmianie jednośladu. Trzeba zastanowić się, jaki wybrać w zależności od swoich potrzeb.
  • Materiał – większość materiałów jest wodoodporna, często dwuwarstwowa. Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, żeby pokrowiec na skuter chronił przed promieniami UV, które są równie groźne dla pojazdu co deszcze czy solanka z drogi. Jeśli pokrowiec nie jest dwuwarstwowy, powinien posiadać otwory wentylujące, które odprowadzają wilgoć.
  • Ściągacze i zapięcia – nim więcej, tym lepiej. Dobrze dopasowany pokrowiec nie będzie fruwał na wietrze i dokładnie zabezpieczy pojazd.

Czy pokrowiec na skuter może być za duży?

Tak. Za duży pokrowiec będzie trudniej założyć i, jeśli nie posiada porządnego ściągacza pod spodem, będzie niedokładnie przylegał do naszego skutera. To problematyczne przede wszystkim podczas wietrznej pogody. Pokrowiec na skuter może być też za mały, co jeszcze bardziej utrudni założenie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup pokrowca dopasowanego do danego modelu. Na szczęście producenci oferują szeroką rozmiarówkę, a same pokrowce tworzone są z zakładką – tak, żeby pasowały na różnego rodzaju motocykle.

Pokrowiec na siedzenie skutera

Istnieją także pokrowce na samo siedzenie skutera. To dobre rozwiązanie dla osób, które ciągle przemieszczają się po mieście (dostawcy jedzenie, kurierzy). Mokre siedzenie jest bardzo niekomfortowe, a pośladki skuterzysty to jedno z pierwszych miejsc, które przemaka podczas deszczy – zaraz po rękawicach. Pokrowiec na siedzenie skutera łatwo transportować i założyć, gdy istnieje groźba deszczu.

Pokrowiec na skuter wodoszczelny – który będzie najlepszy?

Pokrowce na skuter nie są drogie i różnią się od siebie przede wszystkim rozmiarem oraz materiałem. Porządny pokrowiec na skuter powinien być dwuwarstwowy, dobrze dopasowany i mieć miejsce na kufer. Dobrze, jeśli posiada elementy odblaskowe oraz jeśli łatwo się składa. Osoby posiadające własne miejsce garażowe, mogą skorzystać z tańszych pokrowców jednowarstwowych, które chronią głównie przed kurzem. W sklepie internetowym Inter Motors można znaleźć kilkadziesiąt pokrowców na skutery i motocykle, w różnych rozmiarach i wariantach cenowych.

Udostępnij ten artykuł, gdziekolwiek chcesz!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł