Porównaj opony i znajdź je w najlepszej cenie!

Michelin Agilis 3 – nowe opony letnie do lekkich samochodów dostawczych

W zeszłym roku Michelin wypuścił na rynek opony Agilis Crossclimate. Francuski producent w żadnym wypadku nie zamierza wycofywać się z segmentu ogumienia do lekkich samochodów dostawczych i już ogłasza przyszłoroczną premierę nowych opon letnich Agilis 3.

Michelin Agilis 3 – nowe opony letnie do lekkich aut użytkowych

Michelin zapowiada premierę opon Agilis 3 na kwiecień 2020 r. © Michelin

Agilis 3 jako wkład Michelin w przyszłość transportu

Na targach Solutrans 2019 Michelin zaprezentował nowe opony letnie do lekkich aut dostawczych Agilis 3, zaprojektowane z myślą o jak najdłuższej żywotności. To wkład francuskiego producenta w rozwój wydajniejszego i bardziej ekologicznego transportu. Michelin zamierza przyjąć takie podejście w odniesieniu do wszystkich oferowanych produktów, począwszy od opon do samochodów osobowych, a na ogumieniu do ciężarówek skończywszy.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku pojazdów użytkowych, które nieustannie przemierzają ulice naszych miast, przewożąc towary i pasażerów. Michelin stawia na wydajne materiały i surowce zapewniające dłuższą żywotność, co zmniejsza niekorzystny wpływ na środowisko. Tak właśnie jest w przypadku modelu Agilis 3, który charakteryzuje się znakomitą efektywnością energetyczną:

  • Michelin Agilis 3 waży o około kilograma mniej od Agilis 2. Oznacza to mniejsze zapotrzebowanie na surowce do produkcji, a w rezultacie mniejszą ilość odpadów do recyklingu zużytych opon. Poza tym mniejsza masa opony przekłada się na niższy opór toczenia, a zatem także – oszczędność paliwa.
  • Według wewnętrznych testów koncernu Michelin Agilis 3 pozwalają „zredukować emisję CO2 do atmosfery o średnio 100 kg na każde 20 000 km pokonanych przez samochód użytkowy”. Odpowiada to „ilości CO2 pochłanianej przez trzy przeciętne drzewa i oznacza zmniejszenie zużycia paliwa o 0,2 l / 100 km, a więc realne oszczędności rzędu 100 euro”*.
Michelin Agilis 3 – rozwiązania znane z samochodów ciężarowych zastosowane w autach użytkowych

© Michelin

Rozwiązania znane z samochodów ciężarowych zastosowane w pojazdach dostawczych

W opinii Michelin wydajność hamowania na suchej nawierzchni może wzrastać z biegiem czasu. Z kolei na mokrej nawierzchni wydajność ta spada w miarę zużywania się opony. W przypadku opon Agilis 3 celem producenta – zgodnym z przyjętą długoterminową strategią w zakresie żywotności ogumienia – było zapewnienie maksymalnej skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni aż do granicznej wartości zużycia bieżnika (1,6 mm).

Obiecujące parametry nowych opon letnich do lekkich aut użytkowych uzyskano dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań, w tym technologii EverGrip:

 

  • Mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki i sadzy zapewnia wydajniejsze hamowanie na mokrej nawierzchni, a co za tym idzie – wysoki poziom bezpieczeństwa przez cały okres użytkowania opon.
  • Nowy, bardziej elastyczny bieżnik z głębokimi żłobieniami zdecydowanie lepiej zachowuje się na mokrych drogach. Rowki w kształcie litery U zapewniają dodatkowe 2 mm głębokości bieżnika, dzięki czemu sprawnie odprowadza on wodę spod kół aż do granicznej wartości zużycia (1,6 mm).
  • W oponach Agilis 3 Michelin po raz pierwszy zastosował rozwiązania zarezerwowane dotychczas dla ogumienia przeznaczonego do samochodów ciężarowych. Chodzi o specjalną mieszankę gumową o podwyższonej odporności na ścieranie oraz bieżnik zaprojektowany w opatentowanej technologii zapobiegającej wbijaniu się kamyków.
  • Podobnie jak Agilis CrossClimate, nowe opony letnie Agilis 3 będą wyposażone w tarcze chroniące ściany boczne przed uszkodzeniem w kontakcie z przeszkodami.

Dostępność opon Michelin Agilis 3

Opony Michelin Agilis 3 będą dostępne w sprzedaży od kwietnia 2020 roku w 12 rozmiarach, a pod koniec lipca do sklepów mają trafić kolejne 24 warianty.

* Z wewnętrznego „Badania cyklu życia” przeprowadzonego we wrześniu 2019 r. przez Centrum Technologii Michelin, w którym sprawdzono MICHELIN Agilis 3 oraz MICHELIN Agilis + o rozmiarach 235/65-R16 115/113R, wynika, że Agilis 3 pozwala zmniejszyć emisję CO2 o 1,3 kg/oponę/1000 km w porównaniu do Agilis +. W przypadku pojazdu wyposażonego w cztery opony Agilis 3 i pokonującego 20 000 km rocznie oznacza to redukcję emisji CO2 aż o 104 kg. Dla porównania przeciętne drzewo może pochłonąć rocznie do 35 kg CO2 (w zależności od gatunku i wieku). Źródło: Michelin CSR & Sustainable development platform. Obliczenia oparto na wewnętrznych szacunkach zakładających teoretyczny roczny przebieg równy 60 tys. km: 60 tys. km × 0,12 l / 100 km × 1,4 EUR / l) = 100 EUR

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect – semi-slicki z dedykowaną aplikacją

Dwa lata po premierze zaawansowanej technologii komunikacyjnej Track Connect Michelin prezentuje najnowsze semi-slicki w 100% kompatybilne z tym nadzwyczaj wydajnym rozwiązaniem, czyli Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect.

Nowe opony Cinturato P7: Pirelli stawia na bezpieczeństwo

Na lato Pirelli szykuje premierę nowych opon Cinturato P7. Dowiedz się więcej o zaawansowanej technologii gwarantującej wyższą wydajność i lepszą przyczepność. To wyjątkowo bezpieczne ogumienie potrafi dostosować się do różnych stylów jazdy, a dzięki obniżonej masie odznacza się znakomitą wydajnością energetyczną. Odświeżający powiew lekkości na rynku ogumienia!

Firestone Winterhawk 4 – pełna kontrola podczas zimowej jazdy samochodem

Winterhawk 4 to nowa generacja opon zimowych Firestone opracowana na podstawie doświadczeń kierowców. Dzięki lepszej przyczepności oraz skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni potwierdzonej oceną B na etykiecie europejskiej w połączeniu z umiarkowaną ceną ogumienie to ma szansę zyskać sporą popularność.

Opony Hankook Dynapro AT2 – wyjątkowo ciche ogumienie terenowe

Najnowsze opony 4x4 w ofercie Hankook – Dynapro AT2 – zapewniają maksimum komfortu akustycznego na każdym rodzaju podłoża. Drugą istotną zaletą nowego modelu jest przydatność do użytku w warunkach zimowych potwierdzona oznaczeniem 3PMSF na bocznej ścianie opony. Zasmakuj wolności i jedź dokąd i kiedy tylko chcesz!