Porównaj opony i znajdź je w najlepszej cenie!

Jakie marki opon pochodzą z Niemiec?

Które firmy produkujące opony powstały w Niemczech? Jakie marki ogumienia pochodzą z Niemiec? Continental to nie tylko jedna z najbardziej znanych na świecie marek, która nieustannie zdobywa wysokie miejsca w rozmaitych rankingach opon. To również wielki koncern, do którego należy kilka mniej znanych marek. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać innych niemieckich producentów ogumienia.

Niemieccy producenci ogumienia – opony jakich marek powstają w Niemczech?

© rezulteo

Kim są najlepsi niemieccy producenci ogumienia?

Niemiecka firma Continental jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych producentów ogumienia. Powstała w 1871 roku w Hanowerze i od początku specjalizowała się w produkcji wyposażenia do samochodów. Dzisiaj zajmuje się głównie dostarczaniem wysokiej jakości ogumienia, ale ma w ofercie również inne części samochodowe, a poza tym prowadzi innowacyjne projekty badawcze pod nazwą ContiTech dotyczące recyklingu kauczuku.

 

Continental – najlepsza niemiecka marka ogumienia

© Wikimedia - Continental AG

Jeżeli chodzi o samo ogumienie, niektóre produkty Continental odniosły wielki sukces komercyjny i cieszą się nieposzlakowaną opinią wśród kierowców z całego świata. Wiele z tych modeli zdobyło wysokie noty w niezależnych testach i rankingach ogumienia, m.in. opony zimowe WinterContact TS 860, opony letnie PremiumContact 6, opony całoroczne AllSeasonContact, czy wreszcie ogumienie sportowe SportContact 6.

Poza tym Continental AG to ogromny koncern posiadający kilka mniej znanych marek ogumienia, w tym Uniroyal, General Tire, Viking, Barum i wiele innych!

Czy znasz markę opon Semperit?

Choć powstała w 1824 roku firma Semperit nie jest rdzennie niemiecka, to niemal od samego początku istnienia pozostaje w ścisłych związkach z Continental. Semperit z siedzibą w Wiedniu produkuje opony wielu różnych pojazdów, od sedanów, poprzez auta miejskie i SUV-y, aż po furgonetki i samochody ciężarowe.

Marka ogumienia od początku związana z Niemcami – Semperit

© Wikimedia - Semperit

Kto stoi za marką Semperit?

Od 1985 roku austriacka firma Semperit należy do niemieckiego koncernu Continental. Dzięki temu może korzystać z wypracowanych przez jego inżynierów rozwiązań technologicznych.

Czy znasz niemiecką markę Fulda?

Firma Fulda powstała na początku XX wieku w niemieckim mieście o tej samej nazwie. Dziś to jedna z bardziej popularnych marek na rodzimym rynku. Chcąc podkreślić swoje pochodzenie, Fulda dodała do logo slogan „German High Technology”.

Niemiecki producent i marka ogumienia Fulda

© Fulda

Kto stoi za marką Fulda?

Niemiecka marka Fulda, podobnie jak Dunlop i Sava, od 1962 roku należy do koncernu Goodyear-Dunlop.

 

Czy znasz niemiecką markę Metzeler?

Niemieckie opony Metzeler cieszą się bardzo dobrą opinią wśród właścicieli motocykli. Powstała w 1892 roku firma zajmuje się wyłącznie produkcją ogumienia do jednośladów.

Niemiecka marka ogumienia do jednośladów Metzeler

© Wikimedia - Metzeler

Kto stoi za marką Metzeler?

W 1986 roku firmę kupił włoski koncern Pirelli skuszony nadzwyczajną wydajnością sportową niemieckiego ogumienia.

CZYTAJ TAKŻE

Skąd pochodzą producenci? Południowokoreańskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Hankook? Gdzie produkuje się opony Nexen oraz Kumho? Poznaj najważniejsze koreańskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach ogumienia z Korei Południowej.

Skąd pochodzą producenci? Indyjskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Apollo? Gdzie produkuje się opony CEAT oraz MRF? Poznaj najważniejsze indyjskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach z tego kraju.

Michelin Track Connect w darmowej wersji dla każdego

Od teraz dostępna jest nowa wersja aplikacji Track Connect z darmowymi funkcjami dla każdego. Rozwiązanie proponowane przez firmę Michelin bardzo zmieniło się od czasów premiery pierwszej wersji, która miała miejsce dwa lata temu. Specjaliści z Michelin chcieli stworzyć produkt przyjazny i uwzględniający potrzeby zarówno kierowców zawodowych, jak i amatorów. Z niniejszego artykułu dowiesz się więcej o samej technologii oraz wprowadzonych usprawnieniach. Przeczytasz o trzech nowych trybach działania aplikacji i dowiesz się, jakie auta wyposażone są w moduł Track Connect.

Bridgestone i Microsoft pracują nad poprawą bezpieczeństwa opon

Producenci ogumienia w swoich nowych przedsięwzięciach śmiało wybiegają w przyszłość. Bezpieczeństwo kierowców i pasażerów wymaga kontroli zużycia bieżnika i ciśnienia w kołach, ale nie tylko. Częsta jazda po nierównej nawierzchni prowadzi do stopniowej degradacji opon, a uszkodzone ogumienie może negatywnie wpływać na pracę samochodu. Właśnie dlatego Bridgestone we współpracy z Microsoftem opracowali system bieżącej kontroli stanu opon dedykowany do pojazdów współpracujących z siecią.