TPMS – system kontroli ciśnienia w oponach

TPMS – czujniki ciśnienia

Kompletny zestaw informacji o TPMS, czyli systemie kontroli ciśnienia w oponach. Naucz się prawidłowo interpretować ostrzeżenia wyświetlane na desce rozdzielczej, aby w odpowiednim momencie sprawdzić stan napompowania opon. Dowiedz się, jaki czujnik ciśnienia zamontowano w Twoim aucie i jak należy o niego dbać. Sprawdź, jakie pojazdy powinny obowiązkowo być wyposażone w taki system i dlaczego.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o konserwacji systemu TPMS

System TPMS, obowiązkowo montowany we wszystkich nowych pojazdach od 1 listopada 2014 roku, na bieżąco monitoruje ciśnienie w oponach i sygnalizuje ewentualny spadek na desce rozdzielczej pojazdu. Prosty i praktyczny, nie wymaga szczególnych zabiegów konserwacyjnych. Oto najważniejsze informacje, które zapewnią sprawne działanie Twojego systemu TPMS.

TPMS-obowiązkowo

Czy system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) jest obowiązkowy?

Od 1 listopada 2014 roku system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) stanowi obowiązkowe wyposażenie wszystkich nowych samochodów. Czym jest TPMS? Dlaczego jest obowiązkowy? W jakich pojazdach? Tu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Dwa systemów monitorowania ciśnienia w oponach

Pośrednie i bezpośrednie systemy TMPS – jak ich używać?

TPMS to system monitorowania ciśnienia w oponach stanowiący obowiązkowe wyposażenie wszystkich nowych samochodów wprowad...

Podobne tematy