Dobór rodzaju opon w zależności od pojazdu i sposobu jego użytkowania: opony 4x4, opony ekologiczne, opony do kampera, opony do przyczepy, opony do samochodów zabytkowych itd

Jakie opony wybrać?

Jak wybrać najlepsze opony? Zobacz jakiego rodzaju opony najlepiej sprawdzą się w aucie z przyczepą zwykłą i kempingową, jakie w kamperze, a jakie w samochodzie zabytkowym. Naucz się rozróżniać opony symetryczne, asymetryczne i kierunkowe. Jeżeli troszczysz się o środowisko, sprawdź, czy warto zainwestować w opony ekologiczne. Masz samochód terenowy? Dobierz odpowiednie opony 4x4.

Jak czytać oznaczenia na oponach

Jak czytać oznaczenia na oponach

Przymierzasz się do zakupu opon, ale nie wiesz, co oznaczają poszczególne cyfry i litery zamieszczone na bocznej ścianie? Przeczytaj nasz artykuł, aby nauczyć się bezbłędnie odczytywać rozmiary opon, indeksy prędkości i nośności oraz pozostałe oznaczenia.

Czy znasz poszczególne rodzaje opon?

Czy znasz poszczególne rodzaje opon?

Czy momentami wręcz trudno Ci połapać się w rozbudowanej ofercie sprzedawców opon? Nic dziwnego, istnieje przecież tyle rodzajów ogumienia o różnych parametrach, przeznaczonych do użytku w konkretnych warunkach pogodowych i typach pojazdów.

samochodu-terenowego

Jakie opony 4x4 wybrać do samochodu terenowego?

Posiadasz samochód terenowy i zastanawiasz się, jakie opony 4x4 wybrać? Istnieją różne rodzaje opon do różnych zastosowa...

Opony symetryczne, asymetryczne czy kierunkowe – jaki bieżnik wybrać?

Przymierzasz się do zakupu opon, ale nie wiesz jaki bieżnik wybrać – symetryczny, asymetryczny, a może kierunkowy? Pamiętaj, że typ bieżnika wpływa na zachowanie opon w różnych warunkach drogowych. Dowiedz się więcej o zaletach i wadach różnych rodzajów bieżników i wybierz taki, który najlepiej sprawdzi się w Twoim samochodzie.

Podobne tematy