Dobór rodzaju opon w zależności od pojazdu i sposobu jego użytkowania: opony 4x4, opony ekologiczne, opony do kampera, opony do przyczepy, opony do samochodów zabytkowych itd

Jakie opony wybrać?

Jak wybrać najlepsze opony? Zobacz jakiego rodzaju opony najlepiej sprawdzą się w aucie z przyczepą zwykłą i kempingową, jakie w kamperze, a jakie w samochodzie zabytkowym. Naucz się rozróżniać opony symetryczne, asymetryczne i kierunkowe. Jeżeli troszczysz się o środowisko, sprawdź, czy warto zainwestować w opony ekologiczne. Masz samochód terenowy? Dobierz odpowiednie opony 4x4.

Jak czytać oznaczenia na oponach

Jak czytać oznaczenia na oponach

Przymierzasz się do zakupu opon, ale nie wiesz, co oznaczają poszczególne cyfry i litery zamieszczone na bocznej ścianie? Przeczytaj nasz artykuł, aby nauczyć się bezbłędnie odczytywać rozmiary opon, indeksy prędkości i nośności oraz pozostałe oznaczenia.

Opony zimowe i letnie – poznaj różnice

Czym różnią się opony zimowe od letnich?

Jakie opony najlepiej pasują do Twojego samochodu, sposobu jego użytkowania i aktualnych warunków pogodowych? Czy koniecznie trzeba zmieniać ogumienie co sezon, czy można jeździć na oponach zimowych latem i odwrotnie? Poznaj zalety i wady poszczególnych rodzajów ogumienia i dowiedz się, czym się od siebie różnią.

Jakie opony wybrać do samochodu elektrycznego?

Jakie opony wybrać do samochodu elektrycznego?

Samochody elektryczne, choć wciąż stosunkowo mało znane, stopniowo zaczynają przebijać się na rynku motoryzacyjnym. Kier...

Opony ekologiczne

Opony ekologiczne – mniejsze zużycie paliwa i mniej zanieczyszczeń

Chcesz chronić środowisko lub po prostu zużywać mniej paliwa? W takim razie opony ekologiczne to coś dla Ciebie! Pozwalają one znacznie obniżyć zużycie paliwa i ograniczyć emisję CO₂ do atmosfery. Czy jednak są równie skuteczne co standardowe ogumienie pod względem przyczepności i trwałości? Przeczytaj nasz poradnik aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czy znasz poszczególne rodzaje opon?

Pewnie momentami trudno Ci zorientować się w rozbudowanej ofercie sprzedawców opon? Nic dziwnego, istnieje przecież tyle rodzajów ogumienia o różnych parametrach, przeznaczonych do użytku w konkretnych warunkach pogodowych i typach pojazdów. Proponujemy Ci przeczytać nasz poradnik, który z pewnością pomoże Ci w doborze najwłaściwszych opon do Twojego samochodu.

samochodu-terenowego

Jakie opony 4x4 wybrać do samochodu terenowego?

Posiadasz samochód terenowy i zastanawiasz się na tym jakie opony 4x4 wybrać? Istnieją różne rodzaje opon do różnych zas...

Opony symetryczne, asymetryczne czy kierunkowe – jaki bieżnik wybrać?

Przymierzasz się do zakupu opon, ale nie wiesz jaki bieżnik wybrać – symetryczny, asymetryczny, a może kierunkowy? Pamiętaj, że typ bieżnika wpływa na zachowanie opon w różnych warunkach drogowych. Dowiedz się więcej o zaletach i wadach różnych rodzajów bieżników i wybierz taki, który najlepiej sprawdzi się w Twoim samochodzie.