Niektórzy decydują się jedynie na obowiązkowe OC. Zakres takiej polisy jest dość ograniczony. Wybranie najtańszej oferty, czy taki wybór jest odpowiedni? W ofertach są również rozszerzone pakiety, gdzie wchodzą też takie usługi jak ubezpieczenie opon. Z artykułu dowiesz się potrzebnych informacji.

Przez Opublikowano dnia: 3 listopada, 2023Kategorie: Mój samochód759 słowa3.8 minut na przeczytanie
Voiture cassée

©Pixabay

Obowiązkowe OC – co wchodzi w jego skład?

W ramach zakupu obowiązkowego ubezpieczenia OC niektóre towarzystwa oferują dodatkowo polisę całkowicie za darmo. Czy taka polisa jest dobrym rozwiązaniem? Dużo zależy od naszych indywidualnych potrzeb. W momencie kiedy potrzebujemy obowiązkowego OC, dobrze byśmy otrzymali również darmowe dodatki, na przykład w postaci pomocy drogowej assisatnce.

Niektórzy wolą kompleksową ochronę samochodu, która jest dopasowana do naszych potrzeb. Wtedy nie trzeba skupiać się jedynie na cenie OC, ale trzeba też porównać inne dostępne oferty w pakiecie z ubezpieczeniem samochodu. Możliwe, że po dopłacie nawet kilkudziesięciu złotych zapewnione będzie odszkodowanie, które będzie wyższe nawet o kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jakie są zalety ubezpieczenia opon?

Ubezpieczenie opon jest dość przydatne i warto o nim pomyśleć. W przypadku uszkodzenia opon pojazdu nie będziemy musieli stawać na poboczu, często w niesprzyjających warunkach pogodowych. Poza tym nie każdy potrafi samodzielnie dokonać takiej wymiany.

Ubezpieczenie opon z reguły jest sprzedawane w pakiecie z innymi ubezpieczeniami – najczęściej jest to OC oraz AC. Zdarza się również, że taka polisa kupowana jest oddzielnie jako dodatek do assistance. Ubezpieczenie opon działa na takiej zasadzie, że właściciele pojazdów mogą uzyskać pomoc ze strony fachowców, kiedy zajdzie potrzeba wymiany ogumienia.

Ubezpieczenie opon – dla kogo jest dobrym pomysłem? Towarzystwa ubezpieczeniowe zlecają takie ubezpieczenie każdemu, kto posiada samochód. Wskazane jest, by takie ubezpieczenie miały osoby, które średnio radzą sobie ze zmianą kół. Zazwyczaj ubezpieczenie wymiany kół dotyczy zarówno samochodów osobowych czy ciężarowych, a rok ich produkcji nie ma większego znaczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie opon?

Ubezpieczenie opon, które zapewnia pomoc po ich uszkodzeniu, jest z reguły w dobrej cenie. Koszty zaczynają się od kilkunastu złotych. Jednak nie tylko cena powinna nas interesować, ale również zakres ochrony. Takie ubezpieczenie w formie podstawowej powinno zapewnić pokrycie kosztów naprawy kół. Warto przejrzeć, co jest w zakresie danego ubezpieczenia, ponieważ może się okazać, że za mniejsze pieniądze otrzymamy więcej usług niż w przypadku o wiele droższego ubezpieczenia.

Przed zakupem ubezpieczenia dotyczącym uszkodzenia opony, powinniśmy porównać inne pozycje wiele firm i zdecydować się na najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom. Można to zrobić naprawdę szybko przy pomocy internetu.

Czego można spodziewać się w ramach ubezpieczenia opon?

Przed wyborem ubezpieczenia warto sprawdzić, czy suma ubezpieczenia w różnych miejscach jest taka sama. Na samym początku może wydawać się nam, że w ogólnych warunkach ubezpieczenia w różnych miejscach wszystko jest takie same, jednak w rzeczywistości rozbieżności mogą okazać się dość spore.

Trzeba wiedzieć, że żaden z ubezpieczycieli nie ma w swojej ofercie kosztów pokrycia takich jak wymiana koła bądź zakup materiałów, które niezbędne są do naprawy. Jeśli chcemy zawrzeć ubezpieczenie opon, musimy wiedzieć, że ubezpieczyciel nie zawrze w nim opłaty za dętkę czy felgi. Poza tym przy ubezpieczeniu opon trzeba mieć na uwadze, że towarzystwa nie ponoszą kosztów, kiedy ogumienie zostanie skradzione.

Ubezpieczenie opon Polska – co trzeba wiedzieć?

Wiele towarzystw pokrycie kosztów wymiany koła gwarantuje jedynie na terenie Polski. Czasem można spotkać się z ofertą, która rozszerzona jest na kolejne kraje. Trzeba dokładnie przeczytać wszystkie informacje dotyczące assistance opony przed zakupem.

Ubezpieczenie opon – co wchodzi w zakres umowy?

 Każde z towarzystw gwarantuje wymianę opony na miejscu zdarzenia. Jednak jeśli jest to niemożliwe zapewnione jest holowanie ubezpieczonego pojazdu do warsztatu.

Z reguły kierujący pojazdem może liczyć na informacje dotyczącą zakładów wulkanizacyjnych, sklepów z oponami oraz punktów, gdzie przechowywane są opony. Przed zdecydowaniem się na konkretne ubezpieczenie warto też wiedzieć o:

  • warunkach umowy ubezpieczenia opon, warto znaleźć informacje o sumie ubezpieczeniowej,
  • trzeba również sprawdzić limity poszczególnych usług,
  • trzeba zweryfikować ile zdarzeń objętych jest ochroną,
  • trzeba dowiedzieć się w jakich okolicznościach można wezwać pomoc oraz sprawdzić, jak w danym towarzystwie definiowane jest uszkodzenie opony,

 W warunkach ubezpieczenia można także znaleźć informacje dotyczące typu dróg, na jakiej poruszał się dany pojazd. W skład dodatkowych ubezpieczeń wchodzić może ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie szyb, zielona karta oraz ubezpieczenie od pożaru czy kradzieży. Wejdź na stronę https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/ i dowiedz się potrzebnych informacji.

Udostępnij ten artykuł, gdziekolwiek chcesz!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł