Po której stronie samochodu znajduje się zbiornik paliwa – po prawej czy po lewej? Po wjeździe na stację benzynową zawsze zastanawiasz się, z której strony dystrybutora ustawić samochód? Poznaj jeden prosty trik, który pozwoli zlokalizować wlew paliwa bez ruszania się z fotela kierowcy.

Przez Opublikowano dnia: 21 czerwca, 2021Kategorie: Mój samochód287 słowa1.6 minut na przeczytanie
Po której stronie samochodu znajduje się wlew paliwa?
Poznaj jeden praktyczny trik, który pozwoli zlokalizować wlew paliwa bez ruszania się z fotela kierowcy. © iStock

Jak rozpoznać, po której stronie auta znajduje się wlew paliwa?

Wystarczy spojrzeć na deskę rozdzielczą, a konkretnie na symbol dystrybutora obok wskaźnika poziomu paliwa. Jeżeli nie ma przy nim dodatkowych oznaczeń, położenie wlewu paliwa poznajemy po umiejscowieniu pistoletu dystrybutora. 

© Pixabay

Czasem obok symbolu umieszczona jest strzałka, która wskazuje, po której stronie pojazdu znajduje się wlew paliwa.

© Pexels – Markus Spiske

To bardzo przydatna wskazówka, zwłaszcza jeżeli często pożyczamy od kogoś samochód, wynajmujemy auto na wczasy, chwilowo jeździmy pojazdem zastępczym lub po prostu ciągle wypadają nam z głowy takie detale. Ta praktyczna umiejętność pozwoli całkowicie skupić się na prowadzeniu pojazdu i uniknąć przykrych niespodzianek przy tankowaniu. W rzeczy samej – notoryczne parkowanie auta po złej stronie dystrybutora może być naprawdę denerwujące. Tym bardziej, że na niektórych stacjach węże bywają niezbyt długie. I wtedy wiadomo, co dalej.

Skąd wiedzieć, jakie paliwo wlać do baku?

Silnik każdego samochodu przeznaczony jest do pracy z konkretnym rodzajem paliwa. Jeżeli jeździsz czyimś autem, możesz to sprawdzić pod klapką wlewu paliwa lub w dowodzie rejestracyjnym.

Gdzie znaleźć zalecaną wartość ciśnienia w oponach?

W niektórych samochodach zalecaną wartość ciśnienia można znaleźć pod klapką wlewu paliwa. Czasami producenci podają różne wartości zależnie od pory roku i obciążenia pojazdu.

Nikt wcześniej Ci o tym nie powiedział? Teraz Ty możesz powiedzieć znajomym. Wielu pewnie się zdziwi, że odpowiedzi na nurtujące ich pytania mieli cały czas dosłownie pod nosem.

Udostępnij ten artykuł, gdziekolwiek chcesz!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł