Obecnie mamy do wyboru wiele różnych opcji zakupu ogumienia. Możemy to zrobić bez wychodzenia z domu przez Internet albo udać się do warsztatu, dealera, salonu samochodowego lub specjalisty od opon.

Przez Opublikowano dnia: 18 czerwca, 2021Kategorie: Sprzedawcy i montaż667 słowa3.5 minut na przeczytanie

Obecnie mamy do wyboru wiele różnych opcji zakupu ogumienia. Możemy to zrobić bez wychodzenia z domu przez Internet albo udać się do warsztatu, dealera, salonu samochodowego lub specjalisty od opon.

Zakup opon w najlepszej cenie
© adobe stock

Przed zakupem ogumienia warto zastanowić się, czego oczekujemy – porady w sprawie wyboru, usług montażu a może tylko i wyłącznie niskich cen? rezulteo podpowiada, w których sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz opony w najlepszej cenie. Chcesz dowiedzieć się, gdzie kupować ogumienie?

Rozwiązanie ekonomiczne – zakup opon przez Internet

Coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup ogumienia przez Internet. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę naprawdę atrakcyjne ceny. Ceny opon w Internecie bywają nawet do 30% niższe niż w sklepach stacjonarnych. Wielu sprzedawców ma podpisane umowy z partnerami, dzięki czemu może zaoferować dodatkową usługę montażu ogumienia niedaleko miejsca zamieszkania klienta. To zdecydowanie ułatwia sprawę.

zakup opon przez internet
© pxhere

Zanim jednak usiądziesz do komputera, aby poszukać najtańszych opon, koniecznie sprawdź, jaki rozmiar ogumienia pasuje do Twojego auta. Nie możesz zdecydować się na konkretny model? Kupując przez Internet, nie możesz wprawdzie liczyć na porady zorientowanego sprzedawcy, ale w rezulteo z łatwością samodzielnie porównasz parametry różnych modeli dzięki dostępnym wynikom niezależnych testów.

Jeżeli masz dodatkowe pytania, nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na nie przez Facebooka lub e-mail.

Zależy Ci na kompleksowej obsłudze? Kup opony u dealera

Wizyta u dealera lub w autoryzowanym warsztacie to zdecydowanie najłatwiejsza opcja zakupu ogumienia. Wykwalifikowany specjalista zawczasu uprzedzi Cię, że zbliża się termin wymiany zużytych opon. W takim przypadku wystarczy, że oddasz mu kluczyki, a sam zajmie się wszystkim – od zamówienia, poprzez montaż, aż po wyważanie.

Właściwie jedyną wadą usług w autoryzowanym warsztacie jest stosunkowo wysoka cena. Dealerzy z kolei najczęściej proponują ograniczony wybór modeli według homologacji producenta wozu. A ty musisz przecież mieć pewność, że nowe opony będą pasowały do Twojego stylu jazdy i przeważającego sposobu użytkowania samochodu.

Zgłoś te uwagi sprzedawcy, aby uzyskać dodatkowe porady, które pomogą dokonać właściwego wyboru. Wprawdzie całość wyjdzie na pewno drożej niż przy zakupie przez Internet, ale przynajmniej nie musisz martwić się o jakość części i usług.

Kup opony w salonie, aby skorzystać z dodatkowych usług konserwacyjnych

Salony samochodowe są już praktycznie wszędzie, nie musisz więc daleko jechać po zakup nowego ogumienia, ale raczej przygotuj się na ofertę ograniczoną wyłącznie do modeli najpopularniejszych marek.

Największą zaletą salonów samochodowych nie jest jednak szeroki wybór ogumienia, ale możliwość skorzystania z dodatkowych usług przy okazji jego montażu, jak chociażby wymiana oleju czy instalacja nowych amortyzatorów. Poza tym salony często organizują różnego rodzaju promocje, dzięki którym możesz sporo zaoszczędzić na oponach i nie tylko.

W dodatku nie ma znaczenia, jakim autem jeździsz – każdy kierowca jest mile widzianym gościem.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej porady, udaj się do specjalisty od ogumienia

Decydując się na zakup ogumienia u specjalisty, możesz liczyć na bardzo szeroki wybór dostępnych modeli i częste promocje. Zyskujesz też pewność niskiej ceny.

To jednak nie wszystko, bowiem największą zaletą jest profesjonalne doradztwo w sprawie wyboru opon z uwzględnieniem Twoich indywidualnych potrzeb. Specjaliści od ogumienia świadczą również usługi konserwacji w zakresie nie mniejszym niż salony samochodowe.

Niestety jak na razie skorzystamy z nich tylko w większych miastach, ale jeżeli mamy taką możliwość, warto to zrobić ze względu na szybkość i jakość obsługi.

zakup opon - infografia
© rezulteo

Porównywanie opon przed zakupem

Niezależnie od tego, czy kupujesz przez Internet, czy w sklepie stacjonarnym, na pewno nie chcesz przepłacać. Skorzystaj zatem z porównywarki opon rezulteo. Wystarczy, że wskażesz interesujący Cię rozmiar ogumienia, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich ofert i aktualnych promocji.

Udostępnij ten artykuł, gdziekolwiek chcesz!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł