Opony zimowe 4x4 do jazdy po śniegu i błoci

Dobieranie właściwych opon 4x4

Przy zakupie opon 4x4 należy wziąć pod uwagę typ pojazdu oraz przeważający sposób jego użytkowania. Ponieważ opony 4x4 mają decydujący wpływ na zachowanie pojazdu, przed zakupem zastanów się, czy zamierzasz jeździć przede wszystkim po bezdrożach, czy raczej po szosach, a może tak i tak? Poznaj właściwości różnych opon 4x4. Dowiedz się, w jaki sposób ograniczyć zużycie opon i czy do jazdy po śniegu lub w trudnych warunkach konieczne będą opony zimowe. W naszym poradniku znajdziesz praktyczne wskazówki na temat doboru opon 4x4 i bezpiecznej jazdy samochodem terenowym.

Zimowe opony 4x4

Czy do auta 4x4 też potrzebuję opon zimowych?

Zastanawiasz się, czy jest sens kupować opony zimowe do samochodu terenowego? Auta terenowe zapewniają wysoki komfort jazdy w różnych warunkach. Ale co ze śniegiem i śliskimi drogami w zimie?

Jak radzić sobie z zużyciem opon, aby uniknąć uszkodzenia napędu na 4 koła?

Jak radzić sobie z zużyciem opon, aby uniknąć uszkodzenia napędu na 4 koła?

Czy wiesz, że stan ogumienia ma istotny wpływ na mechanikę auta terenowego? Stosowanie nieodpowiednich opon oraz brak dbałości o ich równomierne zużycie to częste przyczyny poważnych uszkodzeń układu napędowego w tego typu samochodach. Sprawdź, jakich błędów należy się wystrzegać, aby uniknąć problemów technicznych.

samochodu-terenowego

Jakie opony 4x4 wybrać do samochodu terenowego?

Posiadasz samochód terenowy i zastanawiasz się, jakie opony 4x4 wybrać? Istnieją różne rodzaje opon do różnych zastosowa...