Pora zmienić opony, a Ty wciąż nie wiesz jaki model wybrać? Bez obaw, nasi eksperci przygotowali zestawienie 7 opon letnich, które mają szansę przypaść Ci do gustu nie tylko z powodu znakomitej wydajności, ale też atrakcyjnej ceny!

Przez Opublikowano dnia: 9 czerwca, 2021Kategorie: Testy i rankingi550 słowa3.1 minut na przeczytanie
7 najlepszych opon letnich 2020 wg rezulteo
Szukasz nowych opon letnich? Pomożemy w wyborze! © istockphoto.com/MarkD800 

Znalezienie odpowiedniego ogumienia może stanowić nie lada wyzwanie. Czasem aż trudno się odnaleźć w istnym natłoku marek, całej gamie rozmiarów i bezliku modeli. Dlatego właśnie nasi eksperci przygotowali wybór produktów, które mają szansę przypaść do gustu znakomitej większości konsumentów. W zestawieniu ujęliśmy wyłącznie opony do samochodów osobowych, nie sportowych, przeznaczone głównie do użytku w mieście i na trasie. Przy jego sporządzaniu kierowaliśmy się kryterium wydajnościowym, ale uwzględniliśmy też bardziej specyficzne parametry oraz czynnik ekonomiczny.

Wzięliśmy również pod uwagę dostępność danego modelu w najpopularniejszych rozmiarach. Zestawienie nie jest rankingiem – modele przedstawiono w kolejności alfabetycznej.

Bridgestone Turanza T005

© rezulteo

Ogumienie Bridgestone Turanza T005 stało się już niejako punktem odniesienia ze względu na swój staż i olbrzymi rynkowy sukces. Ciągle jednak doskonale radzi sobie w testach wydajnościowych dzięki regularnie wprowadzanym przez japońskiego producenta poprawkom. Dlatego właśnie z roku na rok wysoko plasuje się w rozmaitych niezależnych rankingach. Jak np. w teście Auto Zeitung.

Continental Premium Contact 6

© rezulteo

Opony Continental Premium Contact 6 to pewny wybór dzięki renomie marki premium dla wszystkich. Obok dynamicznej jazdy wśród zalet należy wymienić szereg czynników ekonomicznych, jak choćby trwałość, niskie zużycie paliwa oraz cena. To właśnie z tego powodu w ostatnim teście Auto Bild opony te uzyskały tytuł „lidera oszczędności”.

Goodyear Efficientgrip Performance 2

© Goodyear

Choć najnowsze opony Goodyeara weszły do sprzedaży dopiero kilka miesięcy temu, już zdążyły wyrobić sobie znakomitą opinię. Jest to w głównej mierze zasługa wprowadzenia wielu usprawnień w porównaniu do poprzedniego, wielokrotnie nagradzanego modelu oraz bezkonkurencyjnej trwałości potwierdzonej przez niezależną niemiecką instytucję TÜV SÜD.

Hankook Ventus Prime3 K125

Opony Hankook Ventus Prime3 K125 są w niniejszym zestawieniu outsiderem. Chociaż nie oferują tak wysokiej wydajności jak konkurencja, warto zwrócić na nie uwagę głównie za sprawą wyjątkowo atrakcyjnej ceny. Ich najważniejsze zalety to skuteczność hamowania na suchej nawierzchni oraz znakomity stosunek jakości do ceny.

Michelin Primacy 4

© rezulteo

Michelin Primacy 4 to opony najnowszej generacji zaprojektowane w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które zapewniają optymalne bezpieczeństwo i trwałość w niemal każdych warunkach. Francuski producent z Clermont-Ferrand tradycyjnie słono każe sobie płacić za swoje ogumienie, ale bezkompromisowe wrażenia z jazdy warte są każdej wydanej złotówki.

Nokian Wetproof

© rezulteo

Fiński producent ogumienia Nokian, od początku istnienia specjalizujący się w oponach zimowych, z roku na rok coraz wycina dla siebie coraz większy kawałek tortu zarezerwowanego dotychczas dla innych marek. Mieliśmy okazję przetestować model Wetproof tuż przed premierą, a nasze znakomite wrażenia znalazły już potwierdzenie w wielu niezależnych testach.

Pirelli Cinturato P7 Blue

© rezulteo

Jedyny model typowo sportowy w tym zestawieniu – Pirelli Cinturato P7 Blue – zawdzięcza swoje znakomite parametry niezrównanemu doświadczeniu włoskiego producenta w dziedzinie sportów motorowych. Mimo dość długiego stażu na rynku opony Pirelli wciąż zapewniają optymalną dynamikę jazdy.

Udostępnij ten artykuł, gdziekolwiek chcesz!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł
  • Przeczytaj artykuł