Informacje na etykietach ułatwiają porównywanie opon i umożliwiają dokonanie najlepszego wyboru

Jak dobrać opony?

Jak dobrać najlepsze opony do swoich potrzeb? Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy wymianie ogumienia. Jaki profil opony wybrać? Jakie opony 4x4 kupić? W jakich warunkach zwykle jeździsz samochodem? Na co zwrócić uwagę przy wyborze marki i właściwości użytkowych opony? Opony zimowe czy całoroczne? Czy mogę zmienić rozmiar stosowanych opon? Jak zadbać o komfort jazdy? Nawet jeśli kompletnie nie znasz się na oponach, nasz wskazówki pozwolą Ci wybrać najlepsze ogumienie!

Dwie podstawowe zasady wyboru bezpiecznych zamienników opon

Dwie podstawowe zasady wyboru bezpiecznych zamienników opon

Zbliża się pora pierwszej wymiany opon w Twoim nowym samochodzie. Z pewnością zastanawiasz się, co teraz zrobić – kupić takie same opony, jak oryginalne, czy może wypróbować inny model ogumienia?

4 żelazne zasady prawidłowego doboru opon

4 żelazne zasady prawidłowego doboru opon

Jakie opony będą pasować do mojego samochodu? Jak prawidłowo dobrać opony? Oto najważniejsze pytania, jakie nasuwają się przed zakupem. Ponieważ opony to jedyny element wyposażenia pojazdu mający kontakt z nawierzchnią, warto chwilę dłużej zastanowić się nad prawidłowym wyborem. Tylko opony odpowiednio dostosowane do warunków jazdy zapewnią optymalną wydajność i wymagany poziom bezpieczeństwa. Oto kilka porad dotyczących ich właściwego wyboru.

Wybór marki najlepiej pasującej do potrzeb

Która marka opon najlepiej pasuje do moich potrzeb?

Biorąc pod uwagę mnogość dostępnych na rynku marek, od słabiej znanych aż po najbardziej renomowane, wybór odpowiedniego...

Hałas toczenia i nierówności na drodze a komfort jazdy

Hałas toczenia opon i nierówności na drodze a komfort jazdy

Przy wyborze opon najczęściej zwracamy uwagę na czynniki takie jak bezpieczeństwo, cena czy zużycie paliwa, a także dopasowanie do stylu jazdy i modelu posiadanego samochodu. Czy myślimy też o komforcie jazdy? Rzadziej, a dobór opon ma na niego spory wpływ.

dowod-rejestracyjny-zakup-opon

Jak wybrać odpowiedni rozmiar opon posługując się dowodem rejestracyjnym samochodu?

Stoisz przed decyzją o zakupie nowych opon ale nie wiesz jaki rozmiar wybrać ? Nic prostszego! Skorzystaj z usług rezulteo podając kilka kluczowych danych pochodzących z dowodu rejestracyjnego Twojego samochodu! Podpowiadamy jak i gdzie szukać tych informacji.

Czy znasz poszczególne rodzaje opon?

Pewnie momentami trudno Ci zorientować się w rozbudowanej ofercie sprzedawców opon? Nic dziwnego, istnieje przecież tyle...

samochodu-terenowego

Jakie opony 4x4 wybrać do samochodu terenowego?

Posiadasz samochód terenowy i zastanawiasz się na tym jakie opony 4x4 wybrać? Istnieją różne rodzaje opon do różnych zastosowań. Poznaj kategorie opon 4x4 i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy ich zakładaniu.

Opony symetryczne, asymetryczne czy kierunkowe – jaki bieżnik wybrać?

Przymierzasz się do zakupu opon, ale nie wiesz jaki bieżnik wybrać – symetryczny, asymetryczny, a może kierunkowy? Pamiętaj, że typ bieżnika wpływa na zachowanie opon w różnych warunkach drogowych. Dowiedz się więcej o zaletach i wadach różnych rodzajów bieżników i wybierz taki, który najlepiej sprawdzi się w Twoim samochodzie.

Jakie opony wybrać na zimę – zwykłe zimowe, nordyckie, z kolcami czy całoroczne?

Zima za pasem, a Ty wciąż zastanawiasz się jakie opony zamontować w swoim samochodzie? Niezależnie od tego, czy musisz j...

Jakie opony najlepiej sprawdzą się na dłuższych trasach w kamperze lub zaadaptowanym vanie?

Jak dobrać właściwe ogumienie do kampera lub vana?

Kampery i zaadaptowane vany dają poczucie nieskrępowanej wolności podróżowania. Czy może być coś lepszego niż wakacyjny wyjazd w najdalsze zakątki kraju bez zmartwień o miejsce na nocleg? Może – dodatkowa pewność, że ogumienie nie sprawi nam przykrej niespodzianki w najmniej odpowiednim momencie. Czy lepiej postawić na konwencjonalne opony do osobówek, czy raczej na ogumienie przeznaczone do aut użytkowych? Wydajność, oznaczenia, wymiary opon – z niniejszego artykułu dowiesz się wszystkiego, co istotne w tym temacie.